"Het wordt echt een vuurdoop voor ons" Afsluiting afrit Zevenhuizen Dierencentrale KvK overhandigt wensen ondernemers aan gemeente HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 15 DECEMBER 2010 17 André Niquet (www.niquet.nl) Arctic Challenge 2011 Filmpje kijken? Ga naar www.hartvanholland-online.nl/demondvol Dirkzwager en Van Vliet verruilen het Hollands landschap straks voor meer arctische omstandigheden. Zevenhuizen - In verband met on derhoudswerkzaamheden aan de detectielussen wordt de afrit Ze venhuizen (9) van de A12 richting Utrecht (rechts), tijdelijk voor alle verkeer afgesloten van donderdag 16 december 21.30 uur tot vrijdag 17 december 05.00 uur of zoveel langer of korter als noodzakelijk. Het verkeer wordt ter plaatse omgeleid. Bij slechte weersomstandigheden kan het werk worden uitgesteld. Voor meer informatie: 070-3378643 of dzh-verkeerslokethaaglanden@ rws.nl. Zevenhuizen - Clichématig af en toe, de liefde tussen de man en zijn auto. In commercials wordt er met regelmaat gebruik van gemaakt. Dirk van Vliet (41) en Remko Dirkzwager (41) gaan die liefde naar een ander niveau tillen. In januari doen zij als 'De Maatjes uit 1969'mee aan de Arctic Challenge: een wedstrijd waarin ze binnen zeven dagen van Lichtenvoorde naar de Poolcir kel rijden en terug. Door Pepijn de Groot "Het wordt echt een vuurdoop voor ons", zegt Dirkzwager. "We weten een beetje wat we kunnen verwach ten, Dirk kent mensen die het eer der hebben gedaan." Van Vliet kent die mensen via het bedrijf waarvoor hij werkt, één van de hoofdsponsors van het evenement. "Vanuit het bedrijf in Lichtenvoorde vertrekken we en we keren uiteindelijk terug in het centrum van Lichtenvoorde. Remko en ik zijn wel eens bij het vertrek gaan kijken. Eerder mee doen wilden we wel maar het zat toen vol. Er mogen er maar zestig mee." Onderweg wordt niet geracet door de deelnemers. "Het is een be- hendigheidstocht. We gaan naar de Noordkaap, hoe we precies rijden weetje nog niet. Bij vertrek krijgen we coördinaten als aanwijzing. Van alle landen waar we doorheen rijden moeten we de verkeersregels ken nen", aldus Van Vliet. Een studie op zich, die Arctic Challenge. Te hard rijden heeft logischerwijs gevolgen. "Je wordt gevolgd op afstand. Als je te hard rijdt krijg je strafpunten." Vierwielaandrijving "Wij gaan met een eigen auto, een vierwielaandrijving. Dat is wel no dig met de omgeving", verklaart Van Vliet. De rest van de deelnemers heeft in sommige gevallen de auto gesponsord. Op de auto van de he- Gevonden Kat, zwart, witte poten en snuit, op voorpoot zwarte vlek, De Esdoorn Ze venhuizen. Kater, zwart, wit vlekje op bef, Zijde Boskoop. Poes, cypers, witte buik, sokken, bef ren Van Vliet en Dirkzwager is nog ruimte voor sponsors. "Op onze site (onderaan het artikel te lezen, red.) zullen we een link plaatsen van de sponsors. We hopen genoeg geld op te halen, zodat we iets aan een goed doel kunnen geven", gaat Van Vliet verder. "We denken aan het Sofia Kinderziekenhuis", vult Dirkzwager aan. "Maar eerst moeten we onze basiskosten eruit zien te halen." Een goede voorbereiding is het halve werk. "Vorig jaar reden de deelnemers vanaf Stockholm al met sneeuwkettingen op wegen met ijs", vertelt Van Vliet. Aan zijn maat heeft hij een goede: Dirkzwager is automonteur. En er moet best wat gebeuren aan de auto. Van Vliet: "Er moeten schijnwerpers voorop omdat in het noorden geen straatverlich ting is. Bovendien is het in die tijd van het jaar pikdonker daar." "Win terhanden, je olie moet goed zijn, je koelvloeistof ook", vult Dirkzwager aan. En op een lege maag kun je niet rijden. "De eerste dag rijden we volgens mij 22 uur. Tijdens de rit zullen we bij elke tankbeurt een broodje of een Mars naar binnen moeten werken", zegt Van Vliet. Huskies Dirkzwager en Van Vliet kennen el kaar van het voetballen. "We zaten bij elkaar in het team toen we een jaar of twaalf, dertien waren", zegt Dirkzwager. Sindsdien zijn de man en wit in snuit, jong, A.P. van Neslaan, Boskoop. Kat, zwart, enkele witte haren op bef en vlek op buik, Spoorhaven Boskoop. Poes, zwart, wit op buik, borst en poten, hier en daar een zwarte vlek, Nassaustraat Boskoop. Poes, rood, witte snuit, tenen voor, voeten achter, wit op buik, geringde staart, Schildmos Nieuwerkerk aan nen dikke kameraden. Allebei zijn ze even Zevenhuizen ontvlucht. "Ik heb zeven jaar in Nieuwerkerk ge zeten", aldus Dirkzwager. Van Vliet: "We zijn bijna tegelijkertijd weg gegaan en terug gekomen. Toen waren er geen woningen voor onze leeftijdsklasse in Zevenhuizen." De heren zijn niet fanatiek. Nu nog niet in ieder geval. "Als je na dag één eerste staat wordt het anders", stelt Dirkzwager. "Daar gaan we maar niet van uit." Plezier is iets wat vooraf vaststaat. Het is na melijk niet alleen maar rijden. "We komen bij het ijshotel, we komen langs het dorp van de Kerstman, we zullen een tocht maken met een sneeuwscooter en ook een tocht met huskies", somt Van Vliet op. Op de achtergrond klinkt zacht ge huil van een klein kind. Vader Van Vliet is in januari een week van huis. "Mijn vrouw is vooral jaloers omdat ze niet mee kan", zegt Van Vliet. "Maar ik wist ook gelijk: als ik zoiets doe, doe ik het met Remko." Er zijn zo een-twee-drie geen din gen op te noemen die voor wrijving kunnen zorgen. "Misschien het sla pen. Je moet zoveel kilometers af leggen en wisselen aan het stuur", zegt Dirkzwager. "In ieder geval sla pen we twee nachten in een hotel. Misschien ook een avondje in het ijshotel, dat lijkt mij wel mooi", al dus Van Vliet. Tussen 15 en 22 januari zijn Van Vliet en Dirkzwager onderweg. Voor meer informatie: http://www.dirk.nu/ Via die website zullen de heren eveneens te volgen zijn tijdens hun rit. den IJssel. Konijn, wildkleur, halsband oranje bel, Sikkelkruid Nieuwerkerk aan den IJssel. Konijn, beige, zwarte gloed over vacht, zwarte snuit, bruin-zwarte oren, Gou we Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 en www.dierencentrale.nl Schaatscoach Ingrid Paul vertelde op zondag 21 november in talkshow De Mond Vol onder meer over haar werk als arts in Heerenveen en over haar parttime job in Noorwegen, waar zij in de omgeving van Stavanger probeert het schaatsen weer op de kaart te zetten. Zuidpias Van Doornmalen vertelt de wethouder over de top 10. Zuidpias - Marie-Claire van Doormalen heeft maandag 13 december namens Kamer van Koophandel Rotterdam de top 10 van minder regels aan wethou der Henk van de Torn overhandigd. In deze top 10 staan voorkeuren van on dernemers in Zuidpias inzake de regelgeving van de gemeente. Door Marlonneke Willemsen Tijdens de bijeenkomst voor onder nemers in de gemeente Zuidpias op 25 oktober van dit jaar heeft de Kamer van Koophandel een inven tarisatie gehouden van wat er vol gens de ondernemers de komende jaren moet gebeuren. Tien van deze punten hadden volgens Van Doorn malen 'heel veel stickertjes' en uit deze punten is de top 10 samen gesteld. De top 10 bestaat onder andere uit Lex Silencio, waarbij er direct een vergunning wordt verschaft als de gemeente niet op tijd beslist, het afschaffen van de reclamevergun ning, integrale handhaving en het bewijs van goede dienst: de verbe tering van de dienstverlening aan bedrijven. Volgens Van Doornmalen blijft het niet bij het uitreiken van de top 10. "We komen graag over een halfjaar terug om, gezamenlijk met de ondernemersverenigingen, te horen welke punten u gaat aan pakken en wat u al heeft gedaan."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 17