'De beste manier om je plek in de maatschappij te vinden' Kerstbingo Veilig motorrijden in Zuid-Holland Pi ^NiNGSTuniHjWflRtfEBKQorr^ Maandagf/nrwnTdM ^^Becenibert08.00)V20 00 |Zaterdag,09.00^16 00 31DecemB^M^5jSWB HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS/REGIO 15 DECEMBER 2010 19 Zeer forse bezuinigingen door gemeentebestuur maken einde aan Vonk Vervolg van de voorpagina Zuid plas De Krom is van mening dat, door de toekomstige krapte op de arbeids markt, het belangrijk is dat het volledige arbeidspotentieel van de Nederlandse beroepsbevolking be nut moet worden. Daar horen vol gens hem ook Wajongeren bij. "Dit kabinet gelooft in de kracht van mensen. En in bedrijven als Nedco die mensen de kans geeft die kracht te laten zien door mensen met een arbeidshandicap gewoon mee te laten draaien. En dat is precies waar het mij om gaat. Mensen be oordelen op wat ze wèl kunnen. Dat is cruciaal in een moderne arbeids markt. Talent kan en mag niet on gebruikt blijven. Er moeten zoveel mogelijk kansen zijn om jezelf waar te maken, mee te draaien, aanslui ting te vinden bij collega's, en on derdeel te worden van een bedrijf. Dit is naar mijn diepe overtuiging de beste manier om je plek in de maatschappij te vinden." Aanmoedigen De Krom was ook dankbaar voor de inzet van Nedco. "Ik ben vandaag ook hier omdat het kabinet heel graag bedrijven zoals Nedco wil complimenteren met hun inzet en daarmee andere werkgevers aan moedigen om hetzelfde te doen. Uit recent onderzoek blijkt dat maar liefst 93 procent van de be naderde werkgevers geïnteresseerd Moordrecht - In de Zespunt wordt elke vrijdag een bingo gespeeld van twaalf ronden. De te winnen prijzen zijn onder andere bood- is in het werken met Wajongeren. Ik was verrast door de grote bereid heid van werkgevers om Wajonge ren in dienst te nemen. Ook bleek dat het absolute aantal werkende Wajongeren stijgt. En dat allemaal in een tijd dat veel bedrijven nog kampen met de naschokken van de crisis. Goed nieuws dat vertrouwen geeft. Maar tegelijkertijd blijven nog teveel kansen liggen. Aan de ene kant hebben we Wajongeren die dolgraag aan de slag willen. En aan de andere kant werkgevers die interesse en een eigenbelang heb ben om hen in dienst te nemen. Maar ze komen nog onvoldoende bij elkaar. Het heeft wat weg van een glazen doolhof: je ziet elkaar maar je komt niet in eikaars buurt. Een site als de WajongWijzer moet helpen om vastbesloten en snel uit dat doolhof te navigeren." De WajongWijzer is ontwikkeld door de Raad voor Werk en In komen in samenwerking met het UWV en CrossOver. De website biedt werkgevers concrete infor matie over hoe je een Wajongeren in dienst kunt nemen en houden. De site geeft daarnaast uitleg over de ondersteuning waarop de werk gever een beroep kan doen. De WajongWijzer maakt duidelijk dat Wajongeren, met de juiste begelei ding, veel te bieden hebben. schappen, bedtextiel, speelgoed en in deze tijd van het jaar ook kerst decoratie. De eerstvolgende bingo is op vrij dag 17 december. De aanvang is 20.00 uur aan de Molenlaan 1a. Stichting Vonk voor welzijn en cultuur heft zich op. De reden is de enorme bezuiniging die het gemeentebestuur van l/Vaddinxveen heeft opgelegd. Op cultuur wordt 150.000 euro bezuinigd, wat neerkomt op 61 procent. Wad- dinxveen behoort hierdoor nu tot één van de cultuurarmste gemeenten in Nederland. Gemiddeld bezuinigen gemeenten slechts negen procent op cul tuur. Daarnaast wordt op welzijn (ouderenvoorzieningen en Brede School) nog eens 100.000 euro bezuinigd; een percentage van 37procent. Nieuwerkerk aan den IJssel -"Het is vandaag de eerste keer dat ik binnen mijn nieuwe functie als staatssecretaris op een knop moet drukken, dus ik hoop dat het goed gaat", reageerde de staatssecretaris. Hij lanceerde hierna met succes de website Wajongwijzer. Het bestuur van Stichting Vonk heeft haar uiterste best gedaan en haar nek uitgestoken met een alter natiefbezuinigingsplan voor cultuur. In dit plan zouden de bezuinigingen op termijn veertig procent bedra gen. Het gemeentebestuur heeft zelfs geen moeite gedaan dit plan te beoordelen. Het stichtingsbestuur vindt dat het gemeentebestuur zich bestuurlijk onbehoorlijk heeft ge dragen, in het bijzonder wethouder mevrouw Gerts. Eerder was name lijk wel publiekelijk de bereidheid getoond en de verwachting gewekt om eventueel de bezuiniging aan te passen. De wethouder heeft zelfs de door de gemeenteraad in de raads vergadering van 10 november 2010 aangenomen motie van het CDA niet naar letter en geest uitgevoerd. In de afgelopen periode heeft het gemeentebestuur evenmin op geen enkele wijze een inhoudelijke vi sie op cultuur in de gemeente naar voren gebracht, ondanks onze vele verzoeken. De gemeente heeft zich als een on betrouwbare partij gedragen. Nog geen drie jaar geleden zijn de voor malige welzijnstichting SWW en de cultuurstichting Kreater op verzoek van de gemeente gefuseerd om er een sterke lokale stichting van te maken. Tot op heden heeft het ge meentebestuur op geen enkele wijze hieraan bijgedragen. Stichting Vonk heeft dit wel gedaan. We hebben na de fusie, ondanks de gemeente lijke tegenwerking een efficiënte en doelmatige organisatie opgezet met een zeer kleine overhead. Dit blijkt ook uit de jaarlijks goedgekeurde accountantsverklaringen. Onze medewerkers en vrijwilligers hebben met veel inzet hun bijdrage aan de Waddinxveense samenleving geleverd. Onze deelnemers en cur sisten zijn over het algemeen heel tevreden en hebben ook massaal bezwaar gemaakt tegen de buiten sporige bezuinigingsdrift van het gemeentebestuur. Maar ondanks mooie verhalen in het beleidpro- gramma dat naar burgers en maat schappelijke organisaties geluisterd zal worden, bleef een fatsoenlijke inhoudelijke reactie uit. Uitgekleed Stichting Vonk zal haar werkzaam heden gaan beëindigen. Met deze bezuinigingen is het niet meer mo gelijk op eem verantwoorde manier door te gaan. Van onze toch al uit geklede subsidie van 516.000 euro wordt 48 procent wegbezuinigd. leder weldenkend mens begrijpt dat op deze wijze de stichting ka pot wordt gemaakt. Dat heeft dus grote negatieve gevolgen voor onze medewerkers, vrijwilligers en onze cursisten en deelnemers. Stichting Vonk neemt in tegenstel ling tot het gemeentebestuur wei haar verantwoordelijkheid. Zij wil in goed overleg met alle betrokkenen en het gemeentebestuur bekijken hoe de belangen van de werknemers, vrijwilligers, deelnemers en cursis ten, binnen de beperkte mogelijkhe den, bij opheffing zo goed mogelijk behartigd zullen worden en waar mogelijk de activiteiten door ande ren overgenomen kunnen worden. Heden heeft bestuur het college van burgemeester en wethouders en de leden van de raad in een uitvoerige brief op de hoogte gesteld van zijn beslissing. Het Bestuur van Stichting Vonk Reactie vanuit de gemeente Het college van burgemeester en wethouders betreurt het besluit van Stichting Vonk om zich op te heffen, zo wordt gereageerd van uit het gemeentebestuur. 'De in zet van het college is een aanbod te hebben in Waddinxveen van kunst-en cultuureducatie tegen maatschappelijk aanvaardba re kosten. Dat vraagt om creatief ondernemerschap. Het college heeft aangeboden om samen met de stichting te onderzoeken naar de wijze waarop dat mogelijk is. We gaan zo spoedig mogelijk na de feestdagen met de stichting in gesprek om de gevolgen van hun besluit te bespreken', is te lezen in de reactie. De gemeente zegt wel toe zorg te dragen dat het seniorenwerk ge continueerd blijft. Ook komt het college begin 2011 met een voor stel richting de raad met verschil lende opties over hoe kunst- en cultuureducatie en ouderenwerk vorm te geven in Waddinxveen. Motorrijden in Zuid-Holland moet veiliger, vinden de Motorrijders Actie Groep (MAG) en de provin cie Zuid-Holland. Door in scherpe bochten in provinciale wegen mo- torvriendelijke onderplanken aan te brengen bij geleiderails voorkom je ernstig letsel bij een ongeluk met de motor. Omdat veel ongelukken gebeuren door gedragsfouten van weggebruikers, is er vooral winst in verkeersveiligheid te behalen in voorlichting en educatie. Afspraken hierover hebben de MAG en de pro vincie vastgelegd in een convenant, dat woensdag 8 december door beide partijen is ondertekend. Motorrijders zijn oververtegen woordigd bij ongevallen met zwaar letsel en/of dodelijke afloop op provinciale wegen. In 2009 waren drie van in totaal negen dodelijke slachtoffers motorrijders. De pro vincie heeft op enkele plaatsen de geleiderails al voorzien van onder planken. Vrijwilligers van de MAG hebben een inventarisatie gemaakt van plaatsen langs de provinciale wegen waar onderplanken nodig zijn. De provincie neemt dit mee in de trajectgewijze aanpak van het onderhoud. Asje van Dijk (gedeputeerde Verkeer en Vervoer provincie Zuid-Holland, midden links) en Nico Perk (voorzit ter Motorrijders Actie Groep, midden rechts) te midden van vrijwilligers van de Motorrijders Actie Groep na de on dertekening van het convenant voor veilig motorrijden in Zuid-Holland. iGROEITME,

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 19