"Je vist uit dezelfde vijver van vrijwilligers" Kerstbloemschikken Marina Veerman volgt vader op als voorzitter ijsclub 20 HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 15 DECEMBER 2010 Oranje Zevenhuizen werpt een hengeltje uit Mtf Zevenhuizen - Waar de meeste winkeliers aan de Dorpsstraat hun zaak in middels afgesloten hebben, schijnt in de zaak van Floor de Ruiter volop licht. De Dorpsstraat rust onder de alvast aangebrachte Kerstverlichting maar bij Master's Tea St Coffee wordt stevig gebrainstormd. Het pand is deze donder dagavond het trefpunt voor de Stichting Oranje Zevenhuizen. Door Pepijn de Groot Stichting Oranje Zevenhuizen, u ziet het goed. "We zijn twee jaar gele den van een comité omgeschakeld naar een stichting", zegt Marco Sleijpen over de organisatie. Vol gens Diantha Zonderop, verkozen tot voorzitter van de stichting, heeft dat op bestuurlijk vlak verandering gebracht. "Het feest is dusdanig groot geworden dat er iets moest veranderen. Als lid van een comité is iedereen hoofdelijk aansprakelijk, dat is met een stichting net iets anders." Sleijpen vult aan: "Boven dien ben je een betere partij voor anderen, waaronder de gemeente, leveranciers en bandjes." Sleijpen en Zonderop zijn twee van de zes aanwezigen vanavond, naast hen zijn leden Daan Schwalbe, Suzanne Karreman, Miranda Eiting en Floor de Ruiter present. Het zevende lid Martijn van der Waal is afwezig. Piratenparadijs der Zeven Zeeën "We hebben al veel voorgangers gehad die er allemaal lol in had den om iets voor Zevenhuizen te organiseren", vertelt Sleijpen. De huidige zeven willen die traditie voortzetten: de stichting is verant woordelijk voor veel evenementen. "In ieder geval elk jaar in januari de lampionnenoptocht ter gelegenheid van de verjaardag van de koningin", zegt Karreman. Elk jaar wordt een thema verzonnen. "In de hoop dat de kinderen zich verkleden", voegt De Ruiter toe. "We kregen vorig jaar opmerkingen van de ouders: "Kun nen jullie de thema's van de lawaai- optocht en de lampionnenoptocht niet hetzelfde maken?", legt Eiting uit. En zo geschiedde: het thema van 2011 is Zevenhuizen: Piratenpa radijs der Zeven Zeeën. Een zevenkoppige organisatie wil niet zeggen dat de kreet 'vele han den maken licht werk' zinloos is. Vers bloed en hulp is altijd gewenst: "Je vist altijd uit dezelfde vijver van vrijwilligers", vertelt Eiting. "We kunnen altijd extra hulp gebruiken. Ben je goed in websites bouwen? Meld je gerust aan. Verder mensen die willen schminken, opruimen. Mensen die verkeersregelaar willen zijn", somt Sleijpen op. Eiting voegt toe: "Wel gediplomeerd graag." Oranje Zevenhuizen kan niet afhan kelijk zijn van gemeentesubsidie. "Financiële sponsors, die hebben we hard nodig." Een handje helpen kan dus op allerlei manieren: "Als verenigingen zich willen presente ren, wees welkom. Er is een podium waar muzikanten zich aan een groot publiek kunnen presenteren met Ko ninginnedag. Zij kunnen zich bij ons aanmelden", vervolgt Sleijpen. Van links naar rechts Diantha Zonderop, Suzanne Karreman, Miranda Eiting, Brit Brekebeen, Daan Schwalbe, Floor de Ruiter en Marco Sleijpen. Brit Brekebeen Koninginnedag in Zevenhuizen staat voor nostalgie. "In de Dorpsstraat kom je bekenden tegen, je maakt een praatje. Een rondje lopen duurt behoorlijk lang", meent Karreman. Schwalbe graaft in zijn geheugen: "Vroeger ging je met je vrienden over de Dorpsstraat: je kreeg wat geld mee, je kocht wat, je ging een keer touwtje trekken." Eiting ziet het als een goed voorbeeld: "Het feest moet voor iedereen zijn: je moet voor twee euro iets kunnen doen." Schwalbe isvanaf het begin onderdeel van Jong Oranje Zevenhuizen (JOZ). Aanstaande Koninginnedag bestaat JOZ vijf jaar: reden voor feest. Als laatst overgeblevene van de originele bezetting heeft Schwalbe een aantal jongens van slagwerkgroep Afslag 9 bij JOZ kunnen betrekken voor de invulling. "Het feest dat we organise ren is gegroeid, het zou mooi zijn als het aantal leden ook groeit. Je houdt er goede contacten aan over, het is een prima opleiding", vertelt Schwal be over zijn taken. Wat staat ons te wachten eind april 2011, ook al is het nog ver weg? "Ouderwets gezel lig", zegt Schwalbe. "Touwtje trekken komt terug", zegt Eiting. Eiting heeft voor dit jaar een achtste kracht we ten te strikken: Brit Brekebeen. "Ze wil graag piraat worden. Ze heeft een brief naar de koningin gestuurd, het antwoord verwacht ze nog." De koffiemolen overstemt het geluid van het gesprek, vervolgens luidt de nabij gelegen kerk haar klokken. Op http://www.oranjezevenhuizen. I nl kunt u zich (als toekomstig lid?) verdiepen in de Stichting Oranje Ze- venhuizen. Zevenhuizen - In de vrijzinnige kerk - het kleine kerkje - werd vrijdag 10 december een kerstverloting gehou den. Bezoekers van de kerstmarkt maakten kans op nuttige prijzen. De uitslag is als volgt: quilt: 753; de boodschappenmand is voor de bezitter van lotnummer 421de tas met inhoud: 453; een fles champag ne met twee flutes: 546; Fairtrade pakket: 630; een kerstbroodmand: 468; kaarsenpakket: 882; badset: 483; puzzel: 408 en tenslotte de kerstster: 614. Prijzen af te halen na telefonische afspraak op woensdag 15 of don derdag 16 december:0180-632307 of 06-50605427. Een blijvend aandenken voor voorzitter-a f Bram Veerman. Zevenhuizen - Voorzitter Bram Veerman legde vrijdag 10 december zijn taak als voorzitter van de Zevenhuizensche IJsclub neer. Hij wordt opgevolgd door zijn dochter Marina Veerman, zo besloot de ledenvergadering. Frans Ringelensteijn wordt tweede voorzitter, Ed Plaizier secretaris en Michael van de Steenhoven tweede secre taris. Bram Veerman, die 48 jaar in het bestuur van de ijsclub heeft gezeten, kreeg een toepasselijk blijvend aan denken overhandigd. Zevenhuizen - Onder leiding van Sandra Wessels van Flowers en Feelings gingen op woensdag 8 en vrijdag 10 december twee groepen cursisten aan de slag om van kerstgroen en allerlei decoratiemateriaal een mooi kerststuk te maken. De workshop was een initiatief van De Zeven Muzen. Voor vrijdag 15 april staat een Paasworkshop op het programma. Voor meer informatie en aanmelden: www.dezevenmuzen.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 20