Gemeente wint hoger beroep 'Ik hoop dat het weiland binnen een maand over bedrijfswoning volstaat met machines' Oud en nieuw in Dorpshuis Openstelling Historische Centrum Ons Verleden Verkoop tweedehands kleding Snorkelduiken immi www.bakkerkoster.nl j HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE T 15 DECEMBER 2010 25 Uitspraak Raad van State Ontwikkeling Eendragtspolder van start \v^7Qjj [ij] y BAKKER P^KOSTER Den Haag/Zevenhuizen - De gemeente Zuidpias hoeft toch geen bouwver gunning te verlenen aan gerberakweker M. Bakkeren uit Zevenhuizen. De Raad van State draaide woensdag 8 december een eerder oordeel van de Haagse rechtbank in die kwestie terug in een hoger beroep dat door de ge meente was aangespannen. De gemeente weigert de vergunning voor de bouw van een bedrijfswo ning te verlenen, omdat het gebied rond de kwekerij aan de Zuidelijke Dwarsweg gebruikt zal worden voor woningbouw. De kwekerij zal op ter mijn moeten verdwijnen. De Haagse rechtbank vond dat die woningbouwplannen hog niet vol doende zeker waren en vond daar om ook dat Bakkeren niet aan het lijntje mocht worden gehouden. De gemeente kreeg de opdracht om op nieuw te bekijken of een bouwver gunning aan Bakkeren moest wor den verleend. Maar de gemeente weigerde daar aan gevolg te geven. De Raad van State heeft nu beslist dat Bakkeren geen .vergunning hoeft te krijgen, omdat voldoende duidelijk is dat het gebied zal worden gebruikt voor woningbouw. Zevenhuizen - Vijf Zevenhuizenaren hebben de handen ineen geslagen en zijn bezig met het organiseren van een feest voor oud en nieuw in Dorpshuis Swanla. Het thema die avond is Goud Et Nieuw. Marloes Braber, Steven Hendriks, Lizette Hutten, Daan Schwalbe en Margreet Verwaal zijn de initiatiefnemers. De deuren van Swanla staan op 1 ja nuari 2011 vanaf 1.00 uur open voor iedereen die gezellig een drankje wil drinken of dansen op de dansvloer. De bovenmolen van de Molenviergang met in de zeilboot, een kleine BM, de heer en mevrouw Ram uit Bleiswijk. Bij beheerden een zomerhuisje op het erf bij de molen van Cor van Leeuwen te Bleiswijk. Zuidpias - Voor de laatste maal dit jaar zijn het Historisch Centrum Ons Ver leden en museum Ons Molenverleden, beiden gevestigd aan de Tweemans polder 15, op zaterdag 18 december van 13.30 tot 16.00 uur geopend voor publiek. In het Historisch Centrum is de ten toonstelling 'Onze buitengebieden door de jaren heen' te zien. Dit the ma sluit aan bij het jaarthema van de provincie Zuid-Holland. De vele voorwerpen en fotopanelen geven een beeld van hoe het er vroeger aan toeging in de buitengebieden °P het gebied van bijvoorbeeld re creëren en jagen. Jubileumboek Donateurs kunnen het jubileumboek Ons Verleden 25 jaar' ophalen. Een extra exemplaar is aan te schaffen voor 34,50 euro. Ook niet-donateurs kunnen het boek aanschaffen, maar dienen dan wel eerst donateur te worden. Droogmakerijen en filmverrassing Op de bovenverdieping van het mu seum vindt men allerlei informatie over de droogmakerijen rond de Rotte met haar vele molens en ge malen. Ook de fototentoonstelling over de molens van Delfland is een aanrader voor de molenliefhebber. De titel van de film, welke in de filmzaal vertoond wordt, blijft nog even een verrassing. Voor meer informatie: Johan@bovenmolen.nl. De betrokken partijen bij de ontwikkelingen in de Eendragtspolder. Zevenhuizen - Het project Herinrichting Eendragtspolder is in een nieuwe fase terecht gekomen: de uitvoeringsfase. Om dit te vieren, kwamen de sa menwerkende partijen woensdag 8 december bij elkaar en hesen de vlag om officieel het startsein voor de werkzaamheden te geven. "Eendragtspolder is een mooie naam, want eendracht maakt macht", sprak Joop Evertse, gedepu teerde van de Provincie Zuid-Hol land. "Toen de polder werd droog gelegd, deden lieden het samen en zo ontstond de naam misschien wel." Evertse maakte vrijwel meteen een bruggetje naar het heden: "Voor het veranderen van de Eendragts polder werken partijen met elkaar samen. Recreatieschap Rottemeren, Hoogheemraadschap Schieland en de Krimpenerwaard, de gemeenten Rotterdam en Zuidpias en als laatste de Provincie als overall partij. Soms is het best moeilijk eendracht te be waren, maar uiteindelijk is het,ons toch gelukt en kunnen we aan het werk gaan. Al moet ik zeggen dat we het ons verdraaid moeilijk heb ben gemaakt door drie zaken met elkaar te combineren." In de polder komen een roeibaan, een waterberging en moet het ge bied ook een recreatieve functie krijgen. Evertse: "Maar vandaag zijn Moerkapelle - In de Rank, naast de Hervormde Kerk aan de Dorps straat, wordt op vrijdag 31 decem ber van 9.00 tot 12.30 uur een verkoop van tweedehands kleding gehouden. De Tweedekanswinkel is deze ochtend extra geopend, naast de gebruikelijke opening op don derdagmiddag van 13.00 tot 15.30 uur en zaterdag van 9.30 tot 12.30 uur. Bruikbare, eigentijdse, schone kinderkleding in goede staat kan worden afgegeven in de winkel. Ophalen kan ook. De opbrengst komt ten goede aan diverse goede doelen. we zover en ik zou willen roepen: actie!" De gemeente Zuidpias heeft de ont wikkeling van de recreatie als taak. Op de vraag wat de gemeente be zield heeft een natuurgebied aan te leggen terwijl de polder nu bestaat uit weiland met bloemen en vogels, kon wethouder Henk van der Torn kort over zijn. "We willen de natuur een kans geven en wat heb je aan een prachtig gebied als niemand er van kan genieten?" Behoefte Vanuit het recreatieschap is ook aangegeven dat er meer behoefte is aan meer recreatie in de regio. "We leven in een ontzettend verstedelijkt gebied en met onder andere Nesse- lande is de verstedelijking ook zeker hier enorm toegenomen", sprak een bestuurslid van Rottemeren. Een andere behoefte, die geba seerd is op toekomstbeelden, is die van een waterberging. "Het water moet ergens heen", aldus Toon van Zevenhuizen - 7Under Duikvereni- ging houdt vanaf maandag 10 janu ari een snorkelduikcursus. De duikvereniging beschikt over ei gen duik- en snorkelinstructeurs, die bevoegd zijn anderen op te leiden voor de officiële snorkeldiploma's. Er kunnen A, B en C diploma's wor den behaald. Na het behalen van de eerste diploma beheerst men de ba der Klugt van Hoogheemraadschap Schieland en de Krimpenerwaard. "Als je het nu niet doet, heb je over tien jaar ook een probleem omdat alles dan al is volgebouwd. We wil len de ruimte effectief en efficiënt gebruiken. Maar het is momenteel net als moeilijke bevallingen: daar komen de mooiste kinderen van. Het is nu een hoop gedouw en ge sjouw, maar als het af iS, ben je dat vergeten." Internationale allure Antoinette van der Laan, wethouder van Rotterdam, kon zich niet vinden in die woorden. "Ik kan u verzekeren dat u dat van uw leven niet vergeet en dat geldt hiervoor ook." Rotterdam ontwikkelt de roeibaan die regionaal, landelijk maar ook internationaal mensen naar de pol der moet trekken. "Het is een sport die in opkomst is en in de omgeving veel wordt beoefend. Sport verbindt ons ook met elkaar; we krijgen er energie van." De aannemer in de Eendragtspolder is GMB. Erik Houtepen: "Ik hoop dat we snel aan de slag kunnen en het weiland binnen een maand volstaat met machines." sistechnieken van het snorkeleb en kan worden verder gegaan voor B en C om nog meer vaardigheden en conditie te worden opgedaan. Wie ook geïnteresseerd is in duiken, kan een proefduik maken met pers lucht en eventueel brevetten gaan halen. Dat kan overigens uitsluitend in clubverband. Voor meer informatie of aanmel ding: www.7under.nl. Voor meer informatie en voorwaarden kijk op:

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 25