NieMo organiseert 'mini' toernooi BSO's zamelen voedsel in Rijdende concertzaal doet Nieuwerkerk aan Kraak 'herderscode' tijdens Kerst Sing In Jubileumconcert viooldocent en dirigent Kerstconcert Da Capo 26 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 15 DECEMBER 2010 v.'.v Boutrit Nieuwerkerk/Moordrecht - WSG NieMo-Van Vliet hield zondag 12 december het traditionele 'NieMo MiniPolo Toernooi'. Naast de eigen jeugd onder de negen jaar deden er ook verschillende clubs uit regio mee aan het toernooi in zwembad Het Polderbad. Ook al werd niet gestreden om de hoogste plek, alle zeventig deelnemers deden hun ui terste best om te scoren. MiniPolo is bedoeld voor jongens en meisjes vanaf zes jaar met een A en B zwemdiploma. Op de trainin gen, die zowel in Nieuwerkerk als Moordrecht worden gegeven, leren de kinderen op een speelse en leuke manier de sport kennen. Maande lijks worden er toernooien georga niseerd waarin de minipoloërs hun kunstje kunnen laten zien. "Maar het is vooral bedoeld om ze plezier V flP M Vk Kratten met voedsel voor Stichting Zuidpias Helpt. Nieuwerkerk aan den IJssel - Unicef en de Verenigde Naties hebben op 20 november 1989 een verdrag aangenomen waarin de basisrechten van alle kinderen ter wereld zijn vastgelegd. Op 20 november werd de internationale Dag van Rechten van het Kind gevierd. Kinderopvang Humanitas organi seerde diverse activiteiten om aandacht te vragen voor deze speciale dag. Het NieMo minipoloteam met de trainers/coaches. te laten beleven aan waterpolo, dat echt niet zo hard is als vaak wordt gedacht" zegt Kevin Neleman, jeugdcoördinator bij NieMo. "Met veel spelletjes en oefeningen leren we ze de beginselen van waterpolo aan. Vaak vinden de kinderen het zo leuk dat ze vanzelf doorstromen naar een hogere leeftijdscategorie, waar het steeds meer op het echte spel begint te lijken." Flyers De door Kinderopvang Humanitas gemaakte flyer '100 manieren om onze aandacht, respect en zorg aan kinderen te laten zien' werd uitge deeld aan alle ouders van de kinde ren die worden opgevangen in de drie centra voor buitenschoolse op vang van Kinderopvang Humanitas. Op de vraag aan de kinderen welke rechten kinderen hebben, werden onder meer onderwijs, kleding, on derdak, liefde en voeding genoemd. Voedselinzameling Om de kinderen echt mee te la ten leven met anderen werd hen gevraagd voedsel in te zamelen voor hen die niet voldoende voed sel krijgen om gezond te blijven. De kinderen van bso Takatuka, bso Timboekte en bso Essezoom zamel den een aantal volle kratten in die werden aangeboden aan Stichting Zuidpias Helpt die er op haar beurt een aantal mensen blij mee kan maken. Kennismaken met klassieke muziek in een trailer. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wie benieuwd is wat de Herderscode is en op welke wijze deze 'gekraakt' moet worden, is welkom op de Kerst Sing In, welke wordt gehouden op vrijdag 24 december in het Ontmoe tingscentrum aan de Bospolder straat 10. Het christelijk gemengd koor Les Nieuwerkerk aan den IJssel - Moni que van Leeuwen, werkzaam als vi ooldocent en dirigent bij de Stich ting Nieuwerkerkse Muziekschool vierde haar vijftigste verjaardag, haar twaalfenhalfjarig jubileum als dirigent van het kinderorkest Pic- cola Musica en haar tienjarig jubile um als dirigent van het jeugdorkest Chantres uit Papendrecht verleent, onder leiding van dirigent Hans van Blijderveen, deze avond haar mede werking. Het koor wordt begeleid door een negenkoppig combo. Het programma biedt veel ruimte voor samenzang. Dominee Wim van der Kooij verzorgt een meditatie. De sa menzang begint om 20.50 uur. Piu Mosso op bijzondere wijze. Van Leeuwen gaf met haar twee orkes ten op zaterdag 11 december een concert voor familie en vrienden. De opbrengst van dit concert, ruim 1200 euro, is voor Stichting Ananse. Deze Stichting ondersteunt een Ne derlandse arts met zijn werk in een ziekenhuis in Ghana. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Classic Express van het Prinses Chris tina Concours toert sinds 2007 door het land. Op maandag 5 en dinsdag 6 december kwam deze eerste rijdende concertzaal ter wereld naar Nieu werkerk. De Classic Express is een enorme trailer die kan uitschuiven tot een concertzaal met ruimte voor circa vijfendertig kinderen. Er zijn zitjes voor het publiek en op het podium kunnen prijswinnaars van het Prin ses Christina Concours plaatsnemen voor het verzorgen van een concert. Inmiddels hebben al 40.000 kinde ren van een dergelijk optreden kun nen genieten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Symfo nisch Blaasorkest Da Capo verzorgt op zaterdag 18 december om 20.00 uur een concert in kerstsfeer in De Bron aan de Ringvaartlaan 16. Tweede lustrum Da Capo viert dit jaar haar tienjarig bestaan en wil in het kader hier van het publiek laten genieten van prachtige muziek in kerstsfeer. On der leiding van dirigent Sebastiaan Hettema heeft men daartoe een af wisselend kerstprogramma ingestu deerd. Muzikale medewerking wordt verleend door het acapella koor 'Close Together' uit Krimpen aan de In Nieuwerkerk bezochten rond de 175 kinderen van de Montes- sorisschool en van de Prins Willem Alexanderschool de Classic Express. Ter voorbereiding hadden de kin- Lek en door het kerstkinderkoor van de Nieuwerkerkse Muziekschool. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.dacapo-nwk.nl. deren een week eerder al een les 'instrumentverkenning' op de Nieu werkerkse Muziekschool gevolgd. Voor meer informatie: www.classicexpress.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Au tomobielclub A.M.C. The Skymasters wordt vrijdag 17 december 2010 een puzzelrit verreden in de omge ving van Nieuwerkerk. Deze laat ste rit van 2010 staat in het teken van Kerstbout en na de rit is er een rad van avontuur met leuke prijzen. Deelname voor de eerste keer is gratis, er is uitleg en een beginner reglement (C-klasse). Voor A en B- klassers geldt het NRF/KNMV 2000 en DRR reglement. Inschrijven in Sportcomplex Parkzoom (bij zwem bad Het Polderbad), lersestraat 15 tussen 19.45 en 20.30 uur. Voor meer informatie: 0182-374106 of www.skymasters.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 26