L GENDIJK Discussie over lage opkomst dorpsavond Nieuwerkerk Jongen met wapen bedreigd Verzet tegen overlast schroot- verwerker definitief gebroken Er werd gebridged, Kerstvakantie bij de bieb SUCCESVOL AANKOPEN BETROUWBAAR TAXEREN HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 15 DECEMBER 2010 31 Uitspraak Raad van State K Nieuwerkerk aan den IJssel - Normaal wordt er op een dorpsavond heel wat gediscussieerd over uiteenlopende zaken, maar op dinsdag 7 december was vooral de dorpsavond zelf het onderwerp van gesprek. In tegenstel ling tot de andere dorpen van Zuid- plas, waren erin Nieuwerkerk minder dan twintig geïnteresseerden op de avond afgekomen. Burgemeester Gert-Jan Kats zei te hopen dat dit een teken was dat de inwoners van Nieuwerkerk tevreden zijn. Anderen gaven als oorzaak de vele afzonder lijke informatieavonden aan. Door Marlonneke Willemsen In het verleden was het op de Nieu- werkerkse wijkavond altijd een kunst om nog een plekje in de aula van het Commenius college te bemachtigen, dus waren de verwachtingen voorde eerste Dorpsavond voor het noorde lijk deel van Nieuwerkerk hoogge spannen. De opkomst van ongeveer vijftien belangstellenden was dan ook een teleurstelling en stond in schril contrast met de drukte in de andere dorpen van Zuidpias, zoals vorige maand in Oud-Verlaat, waar veel bezoekers moesten staan. De avond begon met het gebruike lijke voorstelrondje van het college van burgemeester en wethouders, waarbij het opviel dat het de wet houders steeds beter lukt om binnen de geplande spreektijd te blijven. Blijkbaar geldt oefening baart kunst ook voor dorpsavonden. Strooien Hierna was het tijd voor twee pre sentaties over de gladheidsbestrij- ding en de renovatie van het Groene Hart park. Teamleider Openbare Werken, Jan van Oosterbrugge, leg- In gesprek met wethouder Arjan Hazelebach (links). de uit waarom er met sneeuw in de woonwijken niet gestrooid wordt. "Eerst maken we de straat sneeuw vrij met schuivers en borstels en er wordt daarna direct gestrooid. Pas al er een bepaalde hoeveelheid ver keer is gepasseerd, is de werking van het zout optimaal, omdat het dan als het ware door de banden onder de sneeuw gekneed wordt. Daarom strooien we niet in woonwijken, want daar komt te weinig verkeer om het zout te laten werken. We kunnen ook niet strooien onder de min zeven graden, want dan werkt het zout niet meer." Huib*Glerum van de gemeente Zuid- plas stelde de aanwezigen op de hoogte van de laatste gang van za ken rondom de opknapbeurt van het Groene Hart Park en het IJsselpark. Door de economische crisis en de daarbij behorende bezuinigingen, is ervoor gekozen om de werkzaamhe den gefaseerd uit te voeren. De ko mende vijfjaar zal het Groene Hart Park onder handen worden genomen en daarna wordt er pas naar het IJs selpark gekeken. In eerste instantie zal het centrumgebied worden aan gepakt. Zodra het nieuwe skatepark Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 15-jarige jongen uit Nieuwerkerk is woensdag 8 december om 22.30 uur aan De Populier met een wa pen bedreigd. De jongen liep over straat toen hij op het grasveld van de omliggende flats twee jon gens zag lopen. EV®n kwam op de 15-jarige aflopen en riep: .AöGeef je spullen.,Aö De jongen zag dat hij een vuurwapengelijkend voor werp op hem richtte. Hij schrok en rende weg richting de Linde. De jongen met het wapen rende ach ter hem aan. De 15-jarige bleef rennen tot hij bij de Europalaan Den Haag/Nieuwerkerk aan den IJssel - Aan de jaren durende strijd van buurtbewoonster kV. Marelis tegen overlast van schrootverwerker Van Dalen in Nieuwerkerk is een einde gemaakt. De Raad van State besliste woensdag 8 december dat de provincie terecht een vepzoek van Marelis om Van Dalen aan te pakken, heeft afgewezen. bij t Blok klaar is, zal de halfpipe in het park verwijderd worden. Ook zal het aantal bruggen worden te ruggebracht van tweeënveertig naar negenentwintig. Hiermee zullen zes toegangen naar het park verdwij nen. Verder zullen er natuurlijke oevers worden aangelegd, bloeiende bomen en heesters worden geplant, nieuwe verlichting met bewegings sensoren worden aangebracht en het park zal in zijn geheel tien tot vijftien centimeter worden opge hoogd. Na deze presentaties was het tijd voor de pauze, waarin de aanwezigen individuele vragen kon den stellen aan het college en ver tegenwoordigers van de gemeente en politie. Tijdens deze pauze werd er volop gediscussieerd over de oor zaak van de lage opkomst. Burge meester Kats denkt dat de inwoners van Nieuwerkerk 'gewoon tevreden zijn'. Anderen noemden het weer en de vele afzonderlijke informa tieavonden, over bijvoorbeeld het Groene Hart Park en het afvalbeleid, als mogelijke oorzaak. De avond werd traditioneel afge sloten met een presentatie van de politiecijfers. uitkwam. Daar hield hij een tege moetkomende auto aan en vroeg om hulp. De twee inzittenden zijn met de jongen meegegaan naar het politiebureau. De politie heeft in de omgeving uitgekeken maar de jongens niet meer aangetrof fen. De 15-jarige doet aangifte. Marelis klaagt al lang over explosies die zich voordoen bij Van Dalen, die onder meer oude gasflessen ver werkt. Daardoor wordt soms metaal over de rivier in haar tuin geslingerd. Ook klaagt ze over lawaai van het lossen van schepen bij het bedrijf. De provincie weigerde het bedrijf aan te pakken, omdat illegale acti viteiten van het bedrijf op korte ter mijn gelegaliseerd zouden worden met een nieuwe milieuvergunning. Volgens de Raad van State laat de wet dat toe en is dus terecht afge zien van acties tegen het bedrijf. Intussen is ook de nieuwe milieu vergunning verleend. Die werd ook aangevochten door Marelis, maar haar bezwaren zijn grotendeels af gewezen. Op een onderdeel over de beoordeling van geluidsoverlast bij een woning in de omgeving is de provincie wel in de fout gegaan, oordeelt de Raad. Maar de provincie krijgt de tijd om die fout te herstel len. Als de overlast desondanks voort duurt, kan Marelis overigens altijd weer vragen om Van Dalen aan te pakken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij BC IJsselbridge vond woensdag 8 decem ber de eerste speelavond van de Butlercompetitie 2010-2011 plaats. Deze competitie kent zes ronden. Op de laatste avond wordt de Butlerkampioen van het seizoen bekend gemaakt. De uitslag van een Butlerwedstrijd wordt uitgedrukt in matchpunten. Het gemiddelde is 0 matchpunten. Lager dan het gemiddelde scoort negatief, beter scoort positief. In de A-lijn deelden Trudie van der Made en Elly Meenks én Anneke Si mons en Gerard Nieuwenkamp de eerste plaats met een gemiddelde van 47,5. Op de derde plaats eindig den Jet en Siebe Vlietstra met 32. Uitslag B-lijn: 1. Gerard Lagerwaard en Steef Mulders 53; 2. Kees van der Made en Cees Mertens 50 en 3. Bep van Boheemen en Hansje Hui- bers 43. Uitslag C-lijn: 1. Anneke en Hans de Jong 34, 2. Nel Breeman en Bep Meijer 32 en 3. Riet Crone en Nel Kooijmans 31. Uitslag D-lijn: Clara Oosterwijk en Corrie Rosier 42, 2. Nel Legerstee en Ben Clerx 29 en 3. Wenneke van Veldhuizen en Joke Verschoor 20. Naast een competitie op de woensdag is er bij BC IJssel bridge tevens een competitie op de maandagavond. De eerste ronde van de Butlercompetitie werd maandag 13 december in de A-lijn gewonnen door Meta Rietman en Jan Saers met een gemiddelde van 67; 2. Liesbeth Smit en Jacqueline Voerman 48 en 3. Jan de Jong en Rinus Scheele 41. In de B-lijn werd gewonnen door Wenneke van Veldhuizen en Ina Dekker met een gemiddelde van 37; 2. Gerard en An Siepkes 35 en 3. Riet van de Sman en Corrie Rosier 31. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bibli otheek Nieuwerkerk aan den IJssel heeft aangepaste openingstijden in de kerstvakantie. Vrijdag 24 de cember sluit de bieb haar deuren om 16.00 uur, vrijdag 31 decem ber blijven de deuren de hele dag dicht. Arjan Lagendijk nieuw in de VERKOOP Takmos 13, 219.500,-k-k- RUIME GEZINSWONING MET ZONNIGE TUIN. LEUKE LOCATIE! Batavierlaan 33, 157^000,— LEUKE 4 KAMER MAISONNETTE met luxe keuken: Wf NWVVI

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 31