Kerstmarkt Moordrecht druk bezocht Favorieten laten zich niet verrassen Computercursus voor senioren Kerstbingo Zwarte band voor Moordrechtse kempo Bewoners Moerdrecht genieten van kindervisite HART VAN HOLLAND I MOORDRECHT 15 DECEMBER 2010 35 Schaken Sport kempo Moordrecht - De Kerstmarkt in Moordrecht op 11 december op het Kerkplein was een groot succes. De vele bezoekers deden zich te goed aan glühwein en suikerspinnen, of waren op zoek naar de mooiste kerstartikelen. Dit alles in een gezellige kerstsfeer. Door Erwin van 't Hof De markt bestaat uit 35 met lamp jes versierde kramen. Opgezet rond een grote verlichte kerstboom. Kin deren dansen op de kerstliedjes die uit grote speakers klinkt. De muziek begeleidt de bezoekers langs de kra men. Een sneeuwmachine maakt grote vlokken die tussen de mensen door dwarrelen. "Het is heel gezel lig met de sneeuw en al die kraam pjes", zegt Marianne Buitendijk, ze bezoekt de markt met haar man. Uit het glas glühwein in haar hand komt stoom. "Blijf je lekker warm van, ik heb ook al een kerstmuts gekocht." De glühwein komt van de snoep- kraam van Wilco Stolk en Eddy Ad miraal, zij organiseerden de markt. "We doen dit voor het dorp," zegt Stolkterwijl hij een suikerspin maakt. "Vorig jaar hebben we de kerstmarkt ook al op deze locatie gehouden. Dat is toen erg goed bevallen. Heel veel mensen komen een kijkje nemen. Ei genlijk is het een grote netwerkbij eenkomst, maar dan met glühwein en suikerspinnen", lacht hij. Eddy Admiraal vindt het realiseren van de markt niet meer dan normaal. "Een dorp zonder kerstmarkt kan gewoon Kerstartikelen te kust en te keur. niet. We vonden het onze plicht om er wat moois van te maken." Achter de grootste kraam van de markt staat Cor van der Jacht, "Wij hebben zeven kramen naast elkaar gezet voor alle spullen," zegt hij trots. "Er zijn al veel mensen langs gekomen, de sfeer is goed." Van der Jacht heeft wel wat aan te merken op de sneeuwmachine. "Wat mij be treft mogen ze dat ding volgend jaar thuislaten." Hij wijst naar een doos met kerstlampjes vol vlekken."Die vlekken krijg ik er niet meer uit waardoor ik ze moeilijk kan verko pen." Toch is Van der Jacht blij dat hij op de markt staat. "Ik werd ge vraagd, en zei gelijk ja. Het is ge zellig om hier te staan. Ik ken. de meeste mensen dus maak soms ook nog even een praatje." Moordrecht - De favorieten kwamen in de tweede ronde van de bekercompe titie niet in de problemen. Ad Multem had Jan Vink zó op de knieën. Ook voor Aad van der Meer tegen Léon Jacobse bleef het bij tegenspartelen. Pim te Lintelo kreeg te maken metArie Macdaniël. Die bleef langer overeind, maar dolf toch het onderspit. De meest spannende partij was die tussen voorzitter Gerard van der Wouden en Sjaak in 't Veld. Van der Wouden koos voor de aanval. Hij had er zelfs een pion voor over. Dankzij goed verdedigingswerk van zijn tegenstander stokte de aanval. Na afruil ontstond een eindspel met elk een toren en respectievelijk paard en loper, maar met nog steeds voor In 't Veld een pion meer. Hij trok dan ook aan het langste eind, met een mooie slotmanoeuvre, mat of torenvCrlies, werd de partij beslo ten. Geplaatst voor de derde ronde zijn ook Teus Boere, Rien Duine en Frank van de Pavoordt. Competitieronde 13 Zij die niet waren betrokken bij de bekerconfrontaties traden aan voor de 13e competitieronde. Remises waren er in de wedstrijd van Leen Boonstra tegen Frank Visser, Teus Boere tegen Hans Kortrijk en Ton van der Smirrern tegen Lotte van der Wouden. Dick van den Berg verloor van Rien Duine, Frans Dubois van Aad van den Berg. Veel te beleven was er in de partij tussen Pane Vink en Frank Penders. Een vroege dame actie van Vink werd bestreden met actief tegen spel. Het werd een spektakelpartij waarbij Penders met ver opgerukte vrijpionnen de strijd uiteindelijk in zijn voordeel besliste. Marten Even- groen lette tegen Peter Koolmees niet goed op en werd onverwacht mat gezet. Dat overkwam ook Cor IJsselstijn tegen Marian Schoonder- woerd. Bastiaan Rietveld liet zich met een stuk voor toch aftroeven door Willem Schouten. Stand aan kop: 1. Pim te Lintelo, 2. Hans Lodeweges, 3. Ad Multem. Moordrecht - Seniorweb start donderdag 13 januari een aantal computercursussen. Belangstel lenden kunnen zich inschrijven voor een beginnerscursus, voor een cursus 'internet' en voor een cur sus 'fotobewerking'. Bij voldoende belangstelling start er tevens een zogenaamde 'opfriscursus'. De les sen vinden plaats in de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen en duren van 9.30 tot 12.00 uur of van 13.00 tot 15.30 uur. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-374621, ben1bruijn@ planet.nl, aan de balie van de biblio theek, via 0182-373014 of via moor drecht@bibliotheekdegroenevenen. nl. Moordrecht - In de Zespunt wordt elke vrijdag een bingo gespeeld van twaalf ronden. De te winnen prijzen zijn onder andere boodschappen, bedtextiel, speelgoed en in deze tijd van het jaar ook kerstdecora tie. De eerstvolgende bingo is op vrijdag 17 december. De aanvang is 20.00 uur aan de Molenlaan 1a. Moordrecht - Darinka Hofman-Roth heeft zaterdag 11 december de zwar te band behaald in de dojo van Kempo-Pukulan. De zwarte band examens Kempo en karate werden afgenomen onder auspiciën van de Nederlandse Federatie voor Krijgskunsten. De weg naar de zwarte band is enorm lang en vol met hindernissen en het is voor weinigen weggelegd om dit te behalen. Het examen is name lijk conditioneel, fysiek en mentaal zwaar en bestaat onder andere uit het demonstreren van basistechnie ken, combinatietechnieken verdedi ging en aanval, stijlvormen, partner oefeningen en het vrij vechten. Voor de 3e Dan en hoger komt daar nog een aantal mes-, stok- en zelfverde digingtechnieken bij. Hofman-Roth scoorde op alle onder delen een ruime voldoende. Naast be heersing, discipline en respect heeft zij vooral doorzettingsvermogen getoond omdat zij met een blessure toch besloot om deel te nemen aan het examen. Nadat ze de uitslag te horen kreeg, ontving ze haar diploma en kreeg de felbegeerde zwarte band omgeknoopt. Ook de trainers toonden zich blij aangezien de laatste keer dat zij een vrouwelijke zwarte bander opgeleid hadden vijftien jaar geleden was. Voor meer info: www.kempotahitu.nl Leraar Tom Tahitu, Darinka Hofman-Roth en partner Jan Willem van de Bas. Moordrecht - De kinderen van kin deropvang het Gruttonest bezoe ken sinds enige tijd eenmaal per maand Zorgcentrum Moerdrecht, waar de bewoners tijdens deze be zoekjes door de kinderen vermaakt worden met liedjes en dansjes. Zo wel de kinderen als de bewoners genieten enorm van deze bezoek jes.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 35