'The most wonderful time of the year* goed ingeleid Tropische gasten op het Nijverheidscentrum Er werd gebridged.... Kerstmarkt in Vierkap HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE T 15 DECEMBER 2010 37 Kerstmarkt Zevenhuizen Zevenhuizen - De Weihnachtsmarkt in Keulen wordt gekenmerkt door licht, houten boutiekjesen een mengeling van heerlijke geuren. De Zevenhuizense Kerstmarkt is niet veel anders. De inspanning van de heren van Voltage resul teert in een idyllisch verlicht Zevenhuizen op vrijdag 10 december. Allerlei in stanties, waaronder de verschillende kerken en de Middenstandsvereniging, verzorgen het aanbod aan kramen. Door Pepijn de Groot Waar voorheen alleen het C1000- plein bezet werd met kramen, is dit jaar een groot deel van de Dorps straat ingericht. In het kleine kerkje is het dringen geblazen: boeken, lootjes en een grabbelton voor de jeugd. Op de entresol is koffie, rust en overzicht. Buiten kan een stevige wintermaaltijd gehaald worden. Want hoewel de vrieskou is verdwe nen, gaat de erwtensoep er goed in. Voor de hervormde kerk klinken felicitaties omdat Jezus Christus is geboren. Een dame, uitgedost als Maria, passeert een buggy. Het kind in de buggy vermoedt de goedhei ligman Sint Nicolaas te zien. "Nee, dat is Sinterklaas niet, dat is Maria", corrigeert de moeder. De kerstdagen kunnen niet zonder de bijbehorende muziek. Vanaf de cd-speler is het sfeervol maar live gezongen is het een nog betere er varing. Naast reisbureau de Zwaluw/ strijkt een koor neer, voor bakkerij Gerritsen wordt een kleine instal latie neergezet en twee dames ver zorgen een intiem concert. Net zo intiem is het op de zolder van Flo wers and Feelings, waar twaalf da mes paraat staan om een workshop kerststukken maken te volgen. Op straat deelt de Kerstman bij Gerrit sen pudding uit. "De pudding is niet aan mij besteed. Met kerst eet ik het liefst hartige dingen als kaas, worst, bitterballen en een oliebol. Eigen lijk mag ik dat niet meer...", zegt de kerstman beteuterd. Er zijn voldoende alternatieven voor de kerstman om zijn buik te vullen. Op diverse plaatsen zijn erwtensoep, glühwein, poffertjes en zelfs aard beien verkrijgbaar. De visboer heeft zich niet laten verstoten van het ClOOO-plein. Het felle tl-licht dat hij voert staat in schril contrast met Er is een kindeke geboren... de lichtjes in de Dorpsstraat. "Kom, we gaan een visje halen", zegt een moeder tegen haarzoon. Want laten we eerlijk zijn: de visboer op vrijdag is net zo traditioneel als kerst. Kijk voor meer foto's op: www.hartvanholland-online.nl Zevenhuizen - Het Nijverheidscen trum is niet bepaald de pittoreske hotspot van Zevenhuizen. Deson danks waren er tropische (jasten op het 'industrieterrein'. Tijdens de jaarlijkse tentoonstelling van vogel vereniging Zang en Kleur op vrijdag 10 en zaterdag 11 december waren er vogels in alle kleuren, maten en soorten te bewonderen. Door Pepijn de Groot In het clubhuis van de vogelvereni ging is sprake van een waar tjirlp- offensief. In de kantine zitten de leden bij elkaar onder het genot van een drankje. Het vraagt veel van de stembanden met circa 160 vogels in de ruimte ernaast. Er worden loten verkocht voor een zacht prijsje, het ons-kent-ons sfeertje wordt opge krikt door een enthousiaste gast heer. Jan van den Berg (63), voor zitter van de vereniging, maakt hier en daar een praatje. "Dit is alweer de 42e tentoonstelling van onze vereniging. Er zijn ditmaal ook al lerlei mensen bij van buiten de ver eniging. Sowieso is het mogelijk als niet-lid van Zang en Kleur mee te doen", vertelt Van den Berg. Catharina "Op mijn twaalfde begon het al. Het kwam deels door dierenliefde: vroeger hadden we konijnen en kip pen thuis. Via een vriend kwam ik in contact met vogels. Ik heb het opgebouwd, je moet eerst je vogels kunnen onderhouden. Inmiddels ben ik 43 jaar lid van Zang en Kleur en al 25 jaar voorzitter", blikt Van den Berg terug. In januari werd hij nog wereldkampioen met een van zijn Zevenhuizen - De leden van bridge club Zevenhuizen speelden de vijfde zitting in de tweede ronde. In de A-lijn wonnen Frits Lammerts en Erik Mul der met een gemiddelde van 64.29; tweede werden Kees Mertens en Rennie Valentijn met 62.80 en op de derde plaats eindigden Patricia Nie- wold en Marijke Stolker met 56.55. Tjeu en Gerry Op 't Veld eindigden in de B-lijn op de eerste plaats met een gemiddelde van 63 54. Tweede werden Virginie Lammerts en Ans Rodenburg met 56.25 en op de derde plaats eindigden Truus Caré en Erica Kluiver met 55.21. Carla de Jong en Dirkje Vermaat werden in de C-lijn eerste met 62.08, tweede werden Bertha Bos en John van Stralen met 61.25 en op de derde plaats eindig den Frank en Detty Mol met 56.25. In de A-lijn gaan Frits Lammerts en Erik Mulder aan de leiding met een gemiddelde van 59.18, Tjeu en Gerry Op 't Veld voeren de B-lijn aan met 57.95 en Yvonne Versteeg en Joke Wiebes voeren de C-lijn aan met een gemiddelde van 61.61. Geen gebrek aan jeugdige belangstelling. Catharina parkieten. De prijzen in Zevenhuizen wor den verdeeld door een vakjury van keurmeesters. "De vogels worden in kooien op tafel gezet en dan nemen de keurmeesters de tijd. Er wordt gekeken naar allerlei dingen: ve derstructuur, de bouw van de vogel, snavel, poten, en ga zo maar door." De prijzen worden op donderdag bepaald. Vervolgens gaan de uit slagen naar de drukker zodat er een catalogus wordt opgesteld voor de tentoonstelling. Een rondje door de ruimte met allerlei vogels - er zijn zelfs kookaburra's aanwezig - toont de rozetten op de kooien. Van den Berg heeft hart voor de vogelsport: "In de supermarkt zie ik mensen van mij-n leeftijd haasten. Stel datje met pensioen bent, dan neem je toch lekker de tijd? Ik maak me nergens nog druk om nadat ik een jaar gele den gestopt ben met werken, alleen m'n hobby. Het is ideaal: je kunt er zoveel geld insteken als je wil, en je kunt het thuis uitvoeren", aldus Van den Berg. Waar hij wel van baalt, is het lage aantal jeugdleden. Des te trotser is Van den Berg op jeugd kampioen Jordy Dullaard. En, gezien de kleine koters die met open mon den langs de kooien lopen, is er wel degelijk hoop voor de vogelsport. Winnaars Hans van Dam - eerste prijs ten toonstelling Jurgen Boesveld - derbykampioen Jordy Dullaard - jeugdkampioen Nobbie Twigt - tweede prijs jeugd. Oud Verlaat - In de Vierkap vond zaterdag 11 december een kerst markt plaats. Voor extra sfeer zorgde de grote kerstboom buiten voor de Vierkap. De boom kwam dit jaar niet van de gemeente, maar was gesponsord door een aantal bedrijven. Bij diverse kramen kon het publiek terecht voor allerhande Gezellige drukte in de Vierkap. kerstartikelen en tevens waren er kramen van Unicef en Orion. Het aanwezige publiek kon zich op de markt tegoed doen aan onder meer glühwein, oliebollen en erwtensoep. De opbrengst van de markt is be stemd voor de stichting Metakids, welke zich inzet voor kinderen met een stofwisselingsziekte.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 37