koopavonden I NAAP> klikken O O "0 JJ C Z O Verdachten van internetoplichting gehoord TJ O Politie Hollands Midden tegen hennepoverlast deHaij van der Wen de advocaten kotting? 0p alle dames-, heren-, kinderschoenen en laarzen! V-0 wwiMBrlmmerwaDDinxveen.nl Br emmer bij Intratuin Pijnacker en Zoetermeer maandag 13 december t/m donderdag 23 december Alles voor een sfeervolle kerst! Thuis in de regio. HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 15 DECEMBER 2010 3 v.d. Mee Jansen hoveniers Voor: tuinontwerp, tuinaanleg, tuinonderhoud kijk ook op onze website www.droom-tuin.nl elke werkdag open tot 21.00 uur intratuin verbouwen dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Damesschoenen t/m maat 44, herenschoenen t/m maat 49. schoenen en schoenreparatie Kerkweg Oost 177-2741HD Waddinxveen Tel. (0182) 61 20 12 Waddinxveen/Zevenhuizen - Politie Hollands Midden heeft in een onderzoek naar internetoplichting zeven verdachten gehoord. Twee verdachten van ne gentien en 22 jaar komen uit Waddinxveen en vijf minderjarigen uit onder andere Waddinxveen en Zevenhuizen. De politie is in april dit jaar een onderzoek gestart nadat er door di verse politieregio's aangiften van Marktplaatsfraude werden ingezon den terwijl het spoor naar daders in Waddinxveen leidde. In de loop van het onderzoek meldden minderjarige verdachten zich samen met hun ou ders aan het politiebureau in Wad dinxveen. Een meerderjarige en een minder jarige verdachte, die als initiatief nemers worden beschouwd, hebben tussen 1 maart en 30 augustus van dit jaar 235 advertenties op Mark plaats aangemaakt waarin goede ren, voornamelijk gsm's en Iphones, te koop werden aangeboden. Een groot aantal kopers reageerde op de advertenties, stortte geld op de op gegeven rekening, maar ontving het gekochte goed niet. Na de betalingen waren de 'verko pers' niet meer bereikbaar voor de benadeelden. De politie heeft 26 aangiften van benadeelden opge nomen. Het vermoeden is dat dit slechts een deel is van het totaal aantal gedupeerden. In het onderzoek is gebleken dat bij een groot aantal transacties de minderjarige verdachten hun reke ningnummers ter beschikking had den gesteld aan de initiatiefnemers. In ruil hiervoor kregen de minderja rige verdachten een deel van de op brengst van 'verkochte'goederen. Advertenties De advertenties zijn voornamelijk op "V - ■ggM^ovênj 1 Lid van de VHG, dé brancheorganisa- V tie van hoveniers en groenvoorzieners, J dus kwaliteit op de eerste plaats. Vhg Wij, als klein bedrijf, staan garant voor een mooie, maar ook betaalbare tuin, die geheel op üw wensen is afgestemd. i Dorpsstraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen - Telefoon: 0130-633&90 of 06-51610493 de computers van de twee initiatief nemers aangemaakt. De 'verkopers' maakten steeds gebruik van een an dere identiteit. Van één van de ver dachten is de computer voor nader onderzoek in beslaggenomen. Niet alleen de twee meerderjarige verdachten zullen zich moeten ver antwoorden voor deze vorm van oplichting. Ook de jongeren die hun rekening beschikbaar stelden waardoor de oplichting in stand kon worden gehouden, zullen worden vervolgd. Politie Hollands Midden doet in overleg met het Openbaar Ministerie in Den Haag nader onderzoek naar de illegale opbrengst van de ver dachten. De justitiële afhandeling heeft als doel de slachtoffers zo veel mogelijk schadeloos te stellen. Meldpunt Internetoplichting Gedupeerden van oplichting via Marktplaats kunnen via www. mijnpolitie.nl een melding doen. Deze informatie wordt be keken en beoordeeld door het Meldpunt Internetoplichting. Wanneer de politie en het OM voldoende aanknopingspun ten hebben om een onderzoek te starten, wordt gedupeerden ge vraagd om aangifte te doen. Intratuin Pijnacker Rijskade la, 015-3610000. Intratuin Zoetermeer Voorweg 192, 079-3515551. www.intratuin.nl Regio - De politie regio Hollands Midden en verschillende partners onderte kenen binnenkort een convenant om harder op te treden tegen hennep. In de publieke opinie wordt cannabis nog steeds geassocieerd met gemoe delijke coffeeshops en kleinschalige kwekerijen in de achtertuin. Over de praktijk - waarin Nederland talloze buitenlandse drugsmarkten bedient - hoort de samenleving te weinig, zo meent de politie. Door middel van een integrale hennepaanpak, bestaande uit een combinatie van strafrechtelijke, be stuursrechtelijke en civielrechtelijke maatregelen, zal het telen van can nabis minder aantrekkelijk worden gemaakt en worden daders hard gestraft. Hennep is het idealisme allang ont groeid. De enorme winsten, naar schatting 3 tot 4 miljard euro op jaarbasis, maken het kweken inte ressant voor criminele organisaties. Het gaat daarbij veelal om criminele organisaties die geweld, afpersing en corruptie niet schuwen. Convenant Telers kunnen op meer en zwaardere manieren gestraft worden dan al leen met een strafrechtelijke sanc tie het geval is. Dat is één van de redenen geweest om een regionaal hennepconvenant op te stellen. Aan dit convenant nemen verschillende Ruim honderd kwekerijen per jaar ontruimd Binnen de regio Hollands Mid den worden jaarlijks meer dan honderd hennepkwekerijen ont ruimd. In 75 procent van de gevallen wordt hierbij energie diefstal gepleegd. Energiediefstal zorgt in heel Nederland voor een schadepost van ongeveer 150 miljoen euro op jaarbasis Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d Ussel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 (oio) 222 io io www.knaapbouwbedriif.nl BOUWBEDRIJF BOUW partners binnen de regio Hollands Midden deel: gemeenten, politie, Openbaar Ministerie, energiemaat schappijen, netbeheerders, woning bouwcorporaties, sociale recherche en de Belastingdienst. Concrete maatregelen die al deze partners kunnen nemen, zijn onder andere huisuitzetting, het beëindi gen en terugvorderen van sociale zekerheidsuitkeringen, navorderen door de belastingdienst, het ontne men van crimineel vermogen, het verhalen van de geleden schade door het energiebedrijf en het verhalen van de kosten van de ontmanteling van de kwekerij. De ondertekening van het convenant Integrale Hen nepaanpak Hollands Midden vormt de laatste stap om informatie-uit wisseling tussen de verschillende partners en daarmee deze feitelijke integrale aanpak mogelijk te ma ken. mag tot 50% Geldt niet voor aanbiedingen en niet op de nieuwe collectie. STIPPENKORTING! Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 8.30 - 12.30 13.30 - 18.00 uur, zaterdag 8.30 - 17.00 uur, donderdag koopavond 19.00 - 21.00 uur

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 3