JEUGDTHEATER IN 'T BLOK Creatievelingen van Zuidpias: grijp je kans! UITBREIDING LE5AANBOD EXPLOSION STREETDANCE 'TA)acx/w(&r^ Zaalvoetbal toernooi Kerstvakantie PEERMEDIATION OP I755ELCOLLEGE HART VAN HOLLAND PEPTALK 15 DECEMBER 2010 43 Leerlingen van de Goudse Waarden doen mee aan een interactief theaterstuk dat in januari in de Goudse schouwburg te zien zal zijn. Lesrooster Vanaf maandag 3 januari ziet het lesrooster er als volgt uit. Op de maandag zijn kinderen van zes tot tien jaar welkom van 18.30 tot 19.30 uur, jeugd van elf tot vijftien jaar van 19.30 tot 20.30 uur, iedereen van zestien jaar en ouder van 20.30 tot 21.30 uur of van 21.30 tot 22.30 uur. Een proefles op deze avond is, zonder afspraak, mogelijk. Op de woensdag hebben kinderen van zes tot tien jaar les van 18.30 tot 19.30 uur en voor iedereen van zestien jaar en ouder start de les om 19.30 uur. Een proefles volgen op deze avond kan alleen na het maken van een 06-47560591. afspraak. Aanmelden kan via linda- Voor meer informatie: cramer.streetdance@gmail.com of www.vedj.info. Regio - Leerlingen van het vmbo-t van scholengemeenschap De Goudse Waar den aan de Winterdijk zijn druk bezig met een uitdaging: samen met een pro fessioneel theatergezelschap een interactieve uitvoering in de Goudse schouw burg verzorgen. Inmiddels zijn de filmpjes en de in vulling van het greenscreen gemaakt en wachten ze met spanning af of ze in de voorstelling van 20 januari 2011 hun filmpje voorbij zien komen. Het project is opgezet door Bekijk't, een cultuurorganisatie die zich inzet voor cultuurparticipatie. Het verhaal gaat over Roos. Zij is nog geen twintig jaar en dat gaat ze niet worden ook. Ze is ziek, kan niet meer naar buiten en zit altijd alleen thuis. Tegenover haar vrienden doet ze als of er niets aan de hand is want ze wil niet zielig gevonden worden. Ineens staat er een wildvreemde jongen, Cents, in haar kamer. En hij gaat niet weg. Zijn vrijheid vormt een schril contrast met haar beperkte wereld, waarin zij alleen communiceert via de webcam. Internet is een medium waar mensen zich anders kunnen voordoen dan ze zijn. De waarheid is hier niet altijd de waarheid. Roos verschuilt zich, en vertelt niemand dat ze ziek is. Cents confronteert haar hiermee en vindt dat ze de waarheid moet vertellen. De vrienden van Roos zijn de scho lieren waarmee Bekijk 't in het voor traject workshops heeft gedaan. De essentie van deze productie is parti cipatie: een deel van het stuk wordt gemaakt door en met scholieren. Zij zien hun eigen bijdrage (na selectie) op een groot videoscherm terug in de voorstelling, in een professionele set ting op het podium. Zuidpias - De jeugdtheatergroep BRAINWave van Stichting Jeugdwerk Zuidpias is al enige maanden druk in de weer met de productie 'Raar', die in het weekend van 26 en 27 maart in 't Blok te zien is. In september ging BRAINWave onder leiding van theaterdocentes Karin Bol en Lida Hoebeke van start in 't Blok met het streven om de 19 enthousi aste leerlingen in twintig lessen klaar te stomen voor hun optreden. Karin Bol: 'BRAINWave verschilt op een aantal punten van veel andere jeugd theatergroepen. Zo maken we op een unieke manier gebruik van muziek en beweging. Ook streven wij ernaar alle leerlingen min of meer even veel tijd op het podium te geven. Daarbij kij ken we vooral naar wat ze kunnen en wat ze op het podium durven en pro beren we ze waar mogelijk inspraak te geven.' Lida Hoebeke: 'Omdat we het script zelf schrijven, is de hele productie in feite op het lijf van de leerlingen ge schreven. De eerste lessen hebben we dan ook vooral gebruikt om de leer lingen te leren kennen en daarna zijn we pas met het script aan de gang gegaan.' Het verhaal van de productie speelt zich in grote lijnen af in een hotel, ergens in New York. Lida en Karin: Naarmate de tijd vorderde, werd het script eigenlijk steeds bizarder. Van daar dat we de productie 'Raar' heb ben genoemd. De komende maanden hebben we zeker nog nodig om de Rotterdam/Regio - Kunstbende orga niseert ook dit jaar een grote talen tenjacht voor jonge creatieve geesten verspreid over heel Nederland, leder een van dertien tot en met achttien jaar kan zich inschrijven voor één van de dertien regionale voorronden. De winnaars van de voorronden gaan door naar de landelijke finale en ma ken kans op mooie prijzen. De deelnemers kunnen uit acht cate gorieën kiezen. De categorieën zijn: Muziek, Expo, Dans, Theater Et Perfor mance, Taal, Film Et Animatie, Fashion en DJ. Elk jaar krijgen de deelnemers de kans om hun creativiteit te uiten verschillende scenes van de produc tie te oefenen, want bij elke repetitie lijkt de tijd weer sneller om te vlie gen. Raar he?" aan de hand van een thema. Het the ma van dit jaar is 'Illusie!' Ook voor de regio Zuid-Holland is een voorronde. Deze vindt plaats op zaterdag 12 februari in Theater Zuid plein in Rotterdam. Jongeren uit heel de provincie kunnen zich inschrijven, dus ook de creatieveilingen van ge meente Zuidpias en omstreken. Dus ben jij creatief met woorden? Blaas jij iedereen omver met jouw zangstem? Verbaas jij iedereen met je danskunsten? Of straal je in een an dere categorie? Grijp dan nu je kans en schrijf je in via www.kunstbende. nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Het weekend beginnen met een spelletje tennis, tafelvoetbal, fotoplay, scha ken of een ander bordspel. Dat kan elke vrijdag tussen 15.00 en 18.00 uur in 't Blok. Meedoen is gratis en de bar is geopend. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Sportbuurtwerk van Stichting Jeugdwerk organiseert voor dins dag 21 en woensdag 22 december een zaalvoetbaltoernooi in de Park- zoomhal. Op beide dagen duurt het toernooi van 11.00 tot 17.00 uur. Teams kunnen zich vooraf aanmel den via allard@jeugdwerkzuidplas. nl. Publiek op beide dagen is na tuurlijk welkom! Regio - Op het IJsselcollege, locatie Kanaalweg, is gestart met een oplei ding om leerlingen op te leiden tot Peermediator. Het is de bedoeling dat deze jongeren conflicten leren oplossen. De leerlingen krijgen eerst een op leiding van docenten Arjan van Hengel, Thijs van der Voort en Pa trick Hoogvliet. Tijdens de lessen leren ze hoe er met conflicten moet worden omgaan en hoe ze anderen leerlingen moeten begeleiden om conflicten tot een goed einde te kunnen brengen. De eerste leerlingen hebben hun op leidingen voltooid en hebben dins dag 14 december hun certificaat ontvangen uit handen van burge meester Frank Koen van Capelle aan den IJssel. Jeugdtheatergroep BRAINWave. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het aantal lesuren van Vedj's Streetdance Explosion wordt vanaf januari uitge breid met twee lessen op de woens dagavond. Er is veel belangstelling voor Explosion Streetdance, waar dansen, saamhorigheid, respect en pret maken hoog in het vaandel staan en waar ook deelnemers met bijvoor beeld ADHD en ADD welkom zijn. (MttOSi

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 43