Snertrace Antilope Rivium Rotterdam Volleybal stevig in top drie Trainer Ed de Jong vertrekt bij Floreant zaterdag Prima parcours voor Sint Nicolaasloop Groeneweg wint van 2e klasser Nuttige oefensessie Moordrecht HART VAN HOLLAND SPORT 15 DECEMBER 2010 53 Volleybal Voetbal Voetbal Boskoop - Het inmiddels sneeuwvrije Gouwebos was zondag 12 decem ber van 11.00 tot 12.00 uur het domein van ruim dertig sportieve An tilopers (hardlopers en sportief wandelaars). Jaarlijks houdt SC Antilope in december de snertrace, waarbij lopers van Antilope samen een route door het Gouwebos lopen of rennen. Wie het eerste finisht is bij deze race minder belangrijk, al zijn de meeste Antilopers fanatiek genoeg om een zo goed mogelijk tijd te lopen. De afstand varieert van anderhalf tot tien kilometer. Bij de finish wacht een welverdiende kop erwtensoep. Regio/Zevenhuizen - Rivium Rotterdam Volleybal speelde zaterdagavond in Barneveld tegen de nummer vier van de A-league BMC/SSS. In een aantrek kelijke wedstrijd wisten de Rotterdammers de wedstrijd in vijf sets te beslis sen, met de setstanden 25-19, 19-25, 19-25, 25-19 en 9-15, Boskoop - Ed de Jong (48) uit Lin- schoten neemt na afloop van dit seizoen afscheid als trainer van de zaterdagselectie van Floreant. De Jong benadrukt dit seizoen met veel plezier bij Floreant te werken, maar een nieuwe drukke baan en de zorg die hij aan zijn gezin wil besteden, zijn naar zijn gevoel niet te com bineren met het bevlogen trainer schap dat hem kenmerkt. De Jong last dan ook een voetbalpauze in. Het bestuur van Floreant, de com missie zaterdagvoetbal en de tech nische commissie betreuren het vertrek van de trainer in hoge mate. Zij hebben veel waardering voor zijn deskundige en enthousiaste aanpak. Floreant was dan ook graag met Ed de Jong verder gegaan, maar kan niet anders dan zijn besluit res pecteren. De zoektocht naar een nieuwe trainer wordt binnenkort opgestart. Trainer/coach Albert Cristina zette zijn bekende basis in met spelverde ler Roland Rademaker, Robin Over- beeke, Michael Parkinson, Tijmen Laane, Freek Michel, Fabian Dossett en libero Richard Rademaker. BMC SSS zette vanaf het eerste fluitsig naal Rotterdam Volleybal onder druk met haar service en de Rotterdam mers hadden veel moeite om de pass goed te brengen en liepen al snel te gen een achterstand op. In de tweede set was Rotterdam Volleybal weer helemaal bij de les en waren de rollen omgedraaid. De Barnevelders werden onder druk ge zet, Mjchael Parkinson blokkeerde sterk. Ook de derde set liet eenzelfde verloop te zien. Rotterdam Volleybal liet BMC/SSS niet in hun spel ko men. In de vierde set liet Rivium de teu gels vieren en dat is nooit verstan dig. BMC maakte daar dankbaar gebruik van en zorgde ervoor dat de Rotterdammers achter de feiten aan bleven lopen. Met 25-19 zorgden de Barnevelders ervoor dat de stand gelijk werd getrokken. In de vijfde set was Rotterdam Vol leybal oppermachtig en zorgde met hun service en blokkering voor zo veel druk dat BMC niet in hun spel kwam en met 9-15 werd de vijfde set binnengehaald en staat Rivium Rotterdam Volleybal nog steviger op de derde plaats. Regio - De uitgestelde Sint Niko- laasloop van de Kieviten uit Bleiswijk was niet zo druk als een week eerder verwacht, maar met 140 deelnemers was de organisatie best tevreden. De 1000 meter kidsloop is gewonnen door Sam Brinkers uit Bleiswijk. De 5 kilometer was voor junior Sander Stortenbeker uit Bergschenhoek en eerste dame was Sylvia Scholten uit Capelle aan den IJssel. Op de 15 kilo meter won Nick van der Pol uit Berg schenhoek in 55.29. Eerste dame, Julie Beukers, Bergschenhoek, 61.30 Verder uit de regio: Moerkapelle, Ad Kraal, 80.28. Nesselande, Thea de Prez, 89.28 en Aster de Vries, 89.29. Waddinxveen, Wim Los, 65.18, Rob Meijer, 71.51, Rob Hoefnagels, 73.27, Nico van Hoek, 75.40, Maarten van der Maat, 75.57 en Cok van Berkel 86.50. Zevenhuizen, Rineke de waard, 85.24 en Marianne Hooijmeier, 89.16, beiden van team Zeparo. TSiiSMm Vrijdagmiddag dooiden de laatste restjes sneeuw en ijs van het parcours en zaterdag kon er prima gelopen worden. Zevenhuizen - Op het goed be speelbare kunstgras van Groe neweg benutte de thuisclub de competitieloze zondag om een oefenwedstrijd te spelen tegen de Goudse 2e klasser Olympia. De door Frank Kooyman ge leide Gouwenaars hadden in de wedstrijd tegen Groeneweg het meeste balbezit en tot aan de 16-meter lijn voetbalden de gasten beter dan de thuisclub. Groeneweg stelde daar een prima organisatie en inzet te genover en men probeerde bij balbezit voetballend tot ge vaar te komen. Toen trainer Milko Kruijsse na de rust Menno van Dam en Arnout van Leeuwen in de voorhoede posteerde wist Groeneweg de tegenstander tót twee keer toe te verras sen door de snelheid van beide voorhoedespelers. Na de rust maakte de 17-jarige Vincent Hof als doelman zijn debuut in het 1e elftal. Twee minuten voor tijd schoot Olympia spits el Harti de bal nog achter de debuterende doelman, waar door de wedstrijd eindigde in een 2-1 overwinning voor Groeneweg. Moordrecht - Na de afgelas ting van het competitieduel VFC-Moordrecht speelde de blauw-witte formatie een vriendschappelijke wedstrijd tegen RVC'33, dat ook in de (Haagse) derde klasse uitkomt. Moordrecht, dat vorig seizoen na een rechtstreeks promotie duel ten koste van de Reeuw ijkers promoveerde, won meer dan verdiend. Bij rust was de stand 2-0 door doelpunten van Sander Overeijnder, die deze wedstrijd (verdienstelijk) vanaf de linkshalf/buitenpositie ope reerde en Dennis Heuvelman, aan wiens fraaie doelpunt een combinatie van 'Barcelonage- halte' vooraf ging. Na de pauze was het RVC'33 dat, na de 3-0 door Bart Overeijnder, nog iets terug deed en een penalty ver zilverde. Het was uiteindelijk de ingevallen Marc Ugen, die de eindstand op 4-1 bepaalde. Volgende week staat het in- haalduel in Schiedam tegen SW/SMC op het programma. Op zondag 2 januari 2011 wordt om 14.00 uur op sport park 'het Lage' de traditionele wedstrijd Oud tegen Nieuw gespeeld; aansluitend is de Nieuwjaarsreceptie.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 53