■■■I overal W- j 1 1 ii Eindspurt Gemeente en ondernemers werken samen aan beleidsplan economie Inlooppunt voor jongeren (CJG) feestelijk van start 's HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 15 DECEMBER 2010 9 k@ I www.hartvanholland-online.nl CJG jongeren inloopf i Theater Muziek Diversen/Dans info@scnz.nl smm-i Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara J Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Zoals in elk bedrijf, maakt ook het politiek bedrijf zich op voor de eindspurt naar de kerstdagen en de jaarwisseling. Sinds het herfstreces zijn we in de Tweede Kamer al bezig met begrotings behandelingen. Mede door tus senkomst van allerlei spoedde- batten en extra vergaderingen, I lijkt de tijd sneller te gaan lopen I naarmate de maand december I vordert. Uiteindelijk moet er op I de laatste donderdag voor het I reces gestemd worden over alle <1 moties (oproepen) en amende- menten (wijzigingsvoorstellen) 1 die er in de gehele periode van begrotingsdebatten zijn inge- f diend. Dat wordt traditioneel een latertje. Ik heb al begrepen dat er regelmatig in de nachtelijke uren gestemd wordt tijdens de laat- ste vergadering voorafgaand aan een reces. De druk op de agenda in de plenaire zaal is dus groot. Daarom vinden veel debatten plaats in de andere zalen. Dat is 1 vaak sneller te organiseren. Je zit daar dan als woordvoerder van je eigen fractie, debatteert met andere kamerleden van andere partijen en de bewindspersoon die over het dossier gaat. Deze week staat er een onder werp op de agenda uit mijn por tefeuille dat Kamerbreed de zorg en interesse heeft: het persoons gebonden budget (PGB). Even een korte uitleg. Als je recht hebt op zorg, kun je kiezen voor zorg bij een organisatie. Dat heet Zorg in Natura. Je kunt het ook zelf regelen, met een PGB dus. Het persoonsgebonden budget gaat ons erg aan het hart en dat geldt voor alle partijen. Er ligt een brief met voorstellen van de staatsse cretaris die zij vanaf januari aan staande in wil gaan voeren. Maar omdat de mensen met een vol ledige behoefte aan zorg hiermee onbedoeld het onderspit dreigen te gaan delven, zijn wij op dit mo ment met alle partijen druk in de weer om te komen tot een andere mogelijkheid voor mensen om met het Persoonsgebonden bud get toch zorg te kunnen blijven krijgen. Vooral kleine wooninitia- tieven zijn in het geding. Dat zijn woongroepen waar bijvoorbeeld ouders voor hun kinderen met meerdere handicaps een woon situatie hebben gecreëerd samen met andere ouders. Waar ze sa men de zorg van hun kinderen organiseren als die volwassen zijn. Niet voor iedereen is een instelling immers de beste optie. Omdat ik graag in de prak tijk kijk én me lokaal verbonden voel, ben ik maandag op bezoek geweest bij het Thomashuis in Moordrecht. Neemt u maar eens een kijkje op de website www. thomashuizen.nl, dan weet u waar ik mij in de Kamer hard voor maak. Ik hoop u in mijn volgende column te kunnen vertellen hoe het is afgelopen met dit debat. En of wij op de laatste donder dag voor het reces nog met een motie de staatssecretaris tot an dere maatregelen hebben kunnen oproepen. Mijn eerste halfjaar in de Kamer heeft me in ieder geval geleerd dat soms de verschillen tussen partijen minder belangrijk zijn dan de overeenkomsten. En de geschiedenis laat zien dat de noodzaak tot bescherming van deze mooie regeling voor eigen regie in de zorg breed gedragen wordt. Ik hou u op de hoogte! Reageren? Mail naar t.venrooy-vanark@ tweedekamer.nl Zuidpias - Vertegenwoordigers van de federatie Ondernemers Zuidpias, TNO en de Kamer van Koophandel zaten maandag 13 december om te tafel met wethouder Henk van der Torn om te praten over het economisch beleid van de gemeente Zuidpias. Volgens van der Torn is het belangrijk dat de onderne mers betrokken worden bij 'De economische beleidsvisie 2010-2020Zuidpias'. "We doen het niet voor de ondernemers, maar we willen het beleid vooral met u als ondernemer vaststellen. Door Marlonneke Willemsen In opdacht van de gemeente Zuid- plas heeft onderzoeksbureau EIM een traject voor de komende maan den uitgezet, dat moet resulteren in een nieuwe economische beleids visie. Men is begonnen om de hui dige economische situatie van de gemeente te onderzoeken. Hieruit altijd en blijkt dat Zuidpias het de afgelopen jaren goed gedaan heeft. De eco nomische groei was in de periode 2005-2009 1,7 procent per jaar. Hiermee doet Zuidpias het veel be ter dan Nederland als geheel, waar de afgelopen jaren sprake was van een krimp van de economie. Ook was de werkloosheid met 3 procent lager dan het landelijke gemiddelde (5°/o). Zuidpias heeft een stabiele be roepsbevolking, die relatief hoog is opgeleid. De participatiegraad is iets lager dan in de rest van Nederland. Dit heeft te maken met het feit dat er iets minder vrouwen deelnemen aan het arbeidsproces. De sectoren landbouw, industrie en bouw zijn in Zuidpias groter dan in de rest van Nederland, terwijl zorg, toerisme en financiële en zakelijke dienst verlening ondervertegenwoordigd zijn. Toekomstige knelpunten zijn de hoge filegevoeligheid van het gebied en het dreigende tekort aan bedrijventerreinen. Als de gemeente Zuidpias het beleid niet zou aanpassen, zou dit in de toekomst kunnen leiden tot minder grote groei, in vergelijking met de rest van Nederland. Dit komt, onder andere, doordat de komende jaren veel groei wordt verwacht in sec toren, zoals de zorg en de zakelijke dienstverlening, die in Zuidpias op dit moment ondervertegenwoordigd zijn. Het is daarom belangrijk dat de gemeente investeert in bijvoor beeld nieuwe bedrijventerreinen om het aantrekkelijk voor dit soort on dernemingen te maken om zich in Zuidpias te vestigen. Zowel de On dernemersvereniging als de Kamer van Koophandel gaf aan de komst van nieuwe bedrijventerreinen als absolute prioriteit te zien. Tijdens de bijeenkomst van af gelopen maandag werden enkele werkgebieden vastgesteld, die be langrijk zijn voor de economie van Zuidpias. Voorbeelden daarvan zijn de arbeidsmarkt, Greenport, vrije tijd en voorzieningen en bedrijvig heid algemeen. Per thema zal een werkgroep worden samengesteld met daarin vertegenwoordigers van organisaties, die bij de thema's betrokken zijn, ondernemers en ver tegenwoordigers van de gemeente en de politiek. Deze werkgroepen zullen de komende maanden een aantal actieplannen opstellen voor hun werkgebied. In een afsluitende workshop zal aan ieder actieplan een prioritering worden gekoppeld en op basis hiervan wordt de econo mische beleidsvisie voor 2010-2010 opgesteld. M cefTtfUTTï voor Zè-eugd en gezin Het eerste inlooppunt CJG is voor jongeren in 't Blok. Nieuwerkerk aan den IJssel - Jongeren kunnen sinds woensdag 8 decem ber met al hun vragen en zorgen terecht in jongerencentrum 't Blok aan het IJsermanpad 7. Hier is namelijk een zogeheten 'inlooppunt' van het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) gevestigd. Door Karin Jongkind (TekstUeel) Het inlooppunt is elke woensdag, donderdag en vrijdag van 14.00 uur tot 18.00 uur open. Jongeren van twaalf tot 23 jaar kunnen dan in een één-op-éénsituatie met afwis selend een jongerenwerker of een medewerker van het JIP (Jongerenin- formatiepunt) van gedachten wisse len over alles wat hen bezig houdt, zoals problemen op school of thuis en vragen over werk, huisvesting of drugsgebruik. Wethouder Jan Ver beek gaf woensdag 8 december in Nieuwerkerk op een feestelijke ma nier de aftrap voor deze nieuwe vorm van dienstverlening in de Zuidpias. Hij deed dat door met alle aanwe zigen een 'petje op-petje af spel te spelen. Ook een aantal kinderen van de kookclub van jongerencentrum 't Blok deed enthousiast mee. 't Blok beleefde met de opening de primeur: het is het eerste inlooppunt van het GG in de gemeente Zuidpias en zal ook dienst doen als centraal 'kantoor'. In de komende maanden worden ook in de andere dorpskernen van de Zuidpias inlooppunten geopend. De wethouder gaf aan zeer tevreden te zijn over de snelle manier van han delen in de gemeente. "Ik ben blij dat we slagvaardig te werk zijn ge gaan. Iedere gemeente in Nederland is vanaf 1 januari 2012 verplicht om een Centrum voor Jeugd en Gezin te hebben. Maar in de Zuidpias lopen we voorop mee." De wethouder stak 'zijn' ambtenaren graag een hart onder de riem, waarna hij enthousiast aan het publiek en kele vragen stelde over de gemeente Zuidpias en het GG. Centraal in de dienstverlening van het GG staat de informatievoor ziening. Het inlooppunt moet voor jongeren met een probleem een ver trouwd en veilig adres zijn, waar zij met al hun zorgen en vragen terecht kunnen. Daarnaast is het GG ook een plek voor (toekomstige) ouders en verzorgers of voor mensen die werken met kinderen en jongeren. Zij kunnen er alle - kleine en grote - vragen kwijt over onder meer op voeden en opgroeien. Bij zware pro blemen verwijst het GG door naar gespecialiseerde hulpverlening. Op het internet komen op korte termijn speciale websites met specifieke on derwerpen voor jongeren en ouders. Zaterdag 18 december - 20.15 uur Het Recht van de Sterkste met Silvester Zwaneveld Dorpshuis Swanla Zevenhuizen Entree: 14,- euro Voor informatie en kaarten: www.theaterswanla.nl Zaterdag 18 december - 20.00 uur Kerstconcert Symfonisch Blaas- orkest Da Capo Gebouw de Bron, Ringvaartlaan Nieuwerkerk aan den IJssel Een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld Zondag 19 december - 15.00 uur Kerstconcert 'Christmas Time' Kamerkoor de Zingerij en Syrinxkwintet Dorpshuis Swanla, Zevenhuizen Entree: 7,50 euro Voor informatie en kaarten: www.theaterswanla.nl Dinsdag 21 - 19.30 uur, woensdag 22 -13.30 en 19.30 uur donderdag 23 december-19.30 uur Wintershow rolschaatsvereniging Rolling'90 Dorpshuis Op Moer Moerkapelle De toegang bedraagt: 10,-, 7,50, 5,- euro Reserveren: www.rolling90.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 9