Afschaffing hondenbelasting afgeserveerd Welkom nieuwe staatsburgers Klikken mag Gesteggel over extraatje sociale minima Raad stemt in met fusiebudget Enthousiasme over nieuwe belasting HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 22 DECEMBER 2010 11 dus klik snel naar: www.hartvanholland-online .nl H Muziek [?0l Beeldende kunst Overi info@scnz.nl Zuidpias - Tijdens de bespreking van de belastingverordeningen Zuidpias ging bijna alle aandacht uit naar de motie van TON om de hondenbelasting af te schaffen. Ferry van Wijnen (TON): "Het is een onrechtvaardige belasting, iedereen heeft er een mening over, positief, negatief, destructief." Ook de an dere partijen hadden er iets over te zeggen, variërend van 'een motie voor de bühne', 'pakjesavond met terugwerkende kracht' en 'hondenbelasting is een keuze'. Jan Hordijk (WD) vroeg zich af of de 77,- euro hondenbelasting echt zo'n probleem is. Navraag bij het NIBUD leerde hem dat een hond tussen de duizend en vijftienhonderd euro perjaar kost .'inclusief afschrijving'; hij kreeg de lachers op zijn hand. Op de voorgrond van links naar rechts: Guilherme van Parys Piergilli Mezzaroma Thomas, Monique dos Santos Ribeiro met dochtertje Nimue lara, Mariana van Parys Piergilli Mezzaroma Thomas. Achterste rij van links naar rechts: mevrouw Eliathamby Poopathyamma, mevrouw H. Bigy, mevrouw Chammachi, Yasintha Subramaniam met dochtertje Thenuha Antonrobet, mevrouw P. Rioeng, mevrouw Aghris-Erradi, mevrouw van Parys Piergilli Mezzaroma Thomas, Ridouan Lokmani en burgemeester Gert-Jan Kats. Door Marianne Fortuin Nieuwerkerk aan den IJssel - "Uw le vensloop en geschiedenis ken ik niet, maar uw geschiedenis draagt wel bij aan de Nederlandse geschiedenis", zo sprak burgemeester Gert-Jan Kats tot dertien nieuwe staatsbur gers. Hij deed dat op Koninkrijks dag, woensdag 15 december in de raadzaal van het gemeentehuis. De jongste 'nieuweling' is zeven maan den oud, de oudste 78 jaar. Tijdens de feestelijke ceremonie feliciteerde Kats hen met de verwerving van het Nederlanderschap en reikte de naturalisatiebesluiten uit. Overige cadeaus waren het boek 'Thuis in Zuidpias', het boekje 'Hoe hoort het eigenlijk in Nederland', een beker en een boeket. Ook de kinderen kregen een cadeautje. Kats: "Heel fijn dat u allen aanwe zig bent. Het is een bijzondere dag, de landelijke Naturalisatiedag. Een aantal van u woont al langer in deze gemeente, die nu Zuidpias heet. Ik zal u allemaal bij uw naam noemen, ten eerste omdat die naam heel be langrijk is, en ten tweede om te oe fenen. We hopen dat u uw identiteit behoudt, maarzich wel bewoner van Zuidpias voelt, en aansluiting zoekt bij de buurt en de buurtbewoners. Het is een feestelijke dag voor nieu we Nederlanders, en een belangrijk moment. We hopen dat u zich nog meer thuis zult gaan voelen." De nieuwe staatsburgers kwamen één voor één naar voren om een verklaring van verbondenheid via een belofte of eed af te leggen. Na het maken van een groepsfoto was er gelegenheid na te praten bij een hapje en een drankje. Vanwege de liefde De Portugese Monique dos Santos Ribeiro, geboren en getogen in Rot terdam, koos voor de Nederlandse nationaliteit om een Portugese tra ditie in stand te houden: "Ik zou graag mijn dochtertje Nimue lara zowel mijn achternaam als die van haar vader (de Oliveira) willen ge ven, maar volgens de Nederlandse wet kan dat alleen de achternaam van de vader zijn." Ridouan Lokmani uit Marokko kwam in 2006 vanwege de liefde naar ons land: "Ik ben getrouwd met een Nederlands-Marokkaans meisje; zij woonde al hier. Ik kan nu stemmen en participeren. Ik voel me nu meer Nederlander. Ik heb goede contac ten met de buren en ik werk sinds vijfjaar als hydrobioloog/analist bij een waterschap." Yasintha Subramaniam uit Sri Lanka woont sinds 1999 in Nederland. Zij kreeg net als haar dochtertje The nuha Antonrobet de Nederlandse nationaliteit en gaf aan: "Ik wilde graag Nederlandse worden." Wethouder Henk van der Torn wilde niet ingaan op de motie van TON. "Alle belastingen bij elkaargeven een totaalplaatje, de hondenbelasting hoort hierbij, het is een klein deel, maar we hebben het nodig." Een hernieuwde poging van Van Wijnen om in ieder geval antwoord te krij gen op de vraag wat de gemeente doet tegen overlast en handhaving van het honden(poep)beleid, leverde nul op het rekest op. "Daar trap ik niet in, deze vragen horen hier niet thuis, dit had bij de behandeling van de perspectievennota gemoeten. De hondenbelasting komt ten goede aan de algemene middelen, wat de gemeente hiermee doet heeft niets met het hondenbeleid te maken." De motie werd verworpen met twee stemmen voor en 23 stemmen te gen. Burgemeester Gert-Jan Kats Zuidpias - De politieke partijen lij ken zich te moeten neerleggen bij de onuitvoerbaarheid van de motie 'Extraatje voor sociale minima'. Mar- nix de Romph (ChristenUnie/SGP) heeft de indruk dat het college de motie wel heeft overgenomen maar niet uitvoert. Wethouder Van der Torn sprak dit tijdens de raadsverga dering van 14 december tegen. "Het geld en de wil om de motie uit te voeren zijn aanwezig maar de wet limiteert ons in de mogelijkheden. kondigde aan dat er in januari een startnotitie hondenbeleid komt. Aart Slobbe (CU/SGP) had de indruk dat de ramingen voor de OZB 2011, die gebaseerd zijn op het Nieu- werkerkse tarief vermeerderd met de inflatiecorrectie, nog steeds te hoog zijn. "Ik wil graag eens met de wethouder narekenen welke zakja- panner gelijk heeft." Van der Torn antwoordde dat de calculatie van de OZB inderdaad is gebaseerd op het geïndexeerde Nieuwerkerkse tarief, maar dat de berekeningen buitengewoon ingewikkeld zijn. Hij zei Slobbe toe deze berekeningen samen nog eens door te lopen, met alle cijfers bij de hand. Vervolgens werden alle tien de be lastingverordeningen door de raad vastgesteld. Bijna iedereen heeft al gebruik ge maakt van de mogelijkheden die de gemeente biedt, we hebben gekeken naar creatieve oplossingen maar het zal erop neerkomen dat we alleen in incidentele gevallen iets kunnen. Maar waar het kan doen we het." Zuidpias - John Ooms (TON) vond de kostenpost personeel die ver werkt zit in het fusiebudget van de gemeente Zuidpias erg hoog. De uitleg van wethouder Henk van der Torn dat er tijdens een fusie nu eenmaal personele zaken opgelost moeten worden en dat hieraan een prijskaartje hangt was voor hem ac ceptabel. Met de verzekering van de wet houder dat het geld is besteed aan werkelijke fusiekosten kon de ge- meenraad unaniem instemmen met de verantwoording van het fusie budget en het beschikbaar stellen van het laatste deel van het budget. In totaal is van het budget van 8,5 miljoen euro nog circa 650.000 euro over voor afrondende werkzaamhe den. Zuidpias - "Nog een steun in m'n rug en ik lig op m'n snuit", wet houder Arjen Hazelebach maakte dinsdag 14 december duidelijk dat hij de precariobelasting zo snel mogelijk probeert in te voeren. De tijdens de raadsvergadering aange nomen motie vond hij dan ook ei genlijk overbodig, alle onderzoeken zijn inmiddels in gang gezet. De motie draagt de wethouder op het onderzoek naar het invoeren van precariobelasting voor 1 maart af te ronden en deze belasting, indien mogelijk, met ingang van 2011 in te voeren in Moordrecht en Nieuwer kerk. Het grootste deel van deze be lasting op leidingen en kabels die in de grond liggen wordt betaald door de nutsbedrijven. De motie wil een lastenverzwaring voorkomen door het bedrag dat de nutsbedrijven doorberekenen te compenseren voor zowel huiseigenaren, huurders als bedrijven. De wethouder wil eerst een grondig onderzoek en kan niet garanderen dat dit voor 1 maart is afgerond. Er moet onder andere nog uitgezocht worden hoe het zit met afspraken gemaakt met een nutsbe drijf om geen precariobelasting te heffen. Hazelebach: "Als we straks meer kwijt zijn aan schadevergoe dingen en advocaatkosten dan de belasting opbrengt, schieten we ook niet op." Donderdag 23 december - 19.00-20.00 uur Kerstconcert Symfonisch Blaasorkest Da Capo Locatie Winkelcentrum Reigerhof, Nieuwerkerk aan den IJssel Tot en met 3 januari Expositie Zelfportretten van kinderen. Bibliotheek De Groene Venen, Moordecht Tot en met 3 januari Expositie Iconen Bibliotheek De Groene Venen, Moordecht Woensdag 19 januari-19.00 uur Informatiebijeenkomst voor het vormen van een leesgroep Bibliotheek De Groene Venen, Moordecht. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl 1 januari - 0.30-4.30 uur OudEtNieuw feest GiMMe THa LiGHT. Raadhuisplein Nieuwerkerk aan den IJssel

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11