Gemeentewapen stapje dichterbij Breed duurzaamheidbeleid voor Zuidpias Met Vedj naar Normandië Gedeelde derde plaats voor Bogerd op Cyprus Subsidiebeleid 2011 vastgesteld Najaarsnota goedgekeurd - CU/SGP stemt tegen Nieuwerkerk door in beker HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 22 DECEMBER 2010 13 Golf Jos Beekman legt functie neer Klinkenberg weg bij Nieuwerkerk Korfbal Zuidpias - De voltallige gemeente raad van Zuidpias ging dinsdag 14 december akkoord met de keuze voor ontwerp 3 als het nieuwe ge meentewapen van de gemeente Zuidpias. In dit ontwerp zijn de sym bolen van de vier dorpen zichtbaar: de leeuw van Nieuwerkerk, de ster van Moordrecht, de paal van Zeven huizen en de kapel van Moerkapelle. De gemeente moet nu een verzoek ter goedkeuring van het wapen in dienen bij de Kroon door middel van een verzoekschrift gericht aan H.M. de Koningin. In januari 2011 start de goedkeuringsprocedure en uiterlijk in de zomer van 2011 zal de Kroon een besluit nemen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Als afsluiting van de serie bezoeken aan con centratiekampen uit de Tweede Wereldoorlog, organiseert Vedj voor donder dag 2 en vrijdag 3 juni een excursie naar Normandië. Excursieprogramma In totaal 52 plaatsen zijn beschik baar voor de excursie naar Nor mandië, waarbij in ieder geval een bezoek gebracht wordt aan het Air borne Museum, aan de Duitse en de Amerikaanse begraafplaats, aan Ar- rqmanches en aan La Coupole. Het vervoer geschiedt per touringcar. De tocht is bestemd voor iedereen van veertien jaar en ouder. Voorafgaand aan de excursie vindt een informatieavond plaats waar men in ieder geval een kopie van paspoort of identiteitskaart dient te overleggen. De kosten bedragen 150,- euro; dit bedrag kan in twee termijnen worden voldaan. Het in schrijfformulier is aan te vragen via info.vedj@gmail.com of 06- 14606126. Voor meer informatie: www.vedj.info. Mm, ~rrr- Huibert van den Bogerd. Cyprus/Nieuwerkerk aan den IJssel - De vierde editie van de Cyprus Aphrodi te Golfcup is gewonnen door Kevin de Kroon uit Utrecht, een 20-handicapper golfer van de Nieuwegeinse GolfClub in Houten. Hij veroverde de prestigi euze titel op de prachtige, heuvelachtige 5843 meter lange baan van Min- this Hills op Cyprus met een netto score van 71. Tweede werd de uit Utrecht afkomstige Joiien van Straaten, handicap 8, van de Wouwse Plantage Golf Club in Bergen op Zoom. Geen podiumplaats was er voor Hui- bert van den Bogerd, maar hij is wel een mooie ervaring rijker. Tot zijn verbazing pakte de 26-handicap- per golfer de prestigieuze amateur Aphrodite Cup titel in 2008. En nu, twee jaar later, ging hij weer naar het eiland Cyprus voor de finale als eerste speler, die zich voor de twee de keer voor de Aphrodite Golfcup kwalificeerde. "Mijn beste rondje was op Nick Faldo's nieuwe baan, Eléa. Ik ben best tevreden met 32 stableford punten en een gedeelde derde plaats. In de finale op Minthis Hills GC heb ik ook goed gespeeld, maar het ging mis op de laatste paar holes. Maar goed, voor mij was het gewoon een eer om weer op Cyprus te spelen voor mijn club. Uiteindelijk voel ik me nog steeds een winnaar. Ik heb drie rondjes gelopen met de zelfde bal! En dat gebeurt niet vaak bij mijl", blikt van den Bogerd terug op een geslaagde week. Voor meer informatie: www.aphroditecup.nl. Zuidpias - Het duurzaamheidbeleid van Zuidpias richt zich de komende periode niet alleen op interne be drijfsvoering, maar ook wordt in gezet op het verduurzamen van de hele gemeente. Hierbij wordt nadrukkelijk aandacht besteed aan C02-reductie, spaarzaam omgaan met grondstoffen en energie, het duurzaam ontwikkelen van bouw- of herinrichtinglocaties en voor lichting aan inwoners, bedrijven en instellingen. Ook kijkt de gemeente naar de sociale kant van duurzaam heid, zoals naar mensen met een af stand tot de arbeidsmarkt. Dit heeft de discussie in de raads commissie bestuur, financiën en be heer (BFB) op 14 december jongstle den opgeleverd. Met de startnotitie, die aan-de discussie ten grondslag lag, zijn de uitgangspunten voor het duurzaamheidbeleid nu vastgelegd. Duurzaamheid als motor Donderdag 16 december heeft wet houder Hazelebach het startschot gegeven voor de ontwikkeling van het duurzaamheidbeleid. Mede werkers van alle afdelingen van de gemeente gaven in een twee uur- durende bijeenkomst input voor het opstellen van een kansenkaart, waarmee de gemeente haar ver trekpunt kan bepalen en waarmee gekeken kan worden waar de kan sen liggen. De kansenkaart wordt daarna verwerkt in de algemene beleidsnotitie voor het gemeente lijk duurzaamheidbeleid. De wet houder gaf in zijn welkomstwoord het belang aan van de bijdrage van alle aanwezigen en van integrale samenwerking binnen de gemeen- telijke organisatie. Duurzaam beleid strekt zich uit over alle afdelingen en alle portefeuilles. Goed op weg Op dit moment maakt de gemeente al gebruik van hout en papier met het FSC-keurmerk en ook bij de voorbereidingen van de Zuidpias- polderontwikkeling is duurzaamheid een speerpunt. Verder is bij de aanbesteding van Zuidpias - Wethouder Jan Verbeek verwoordde het treffend en de raadsvergadering was het met hem eens "Eén uitzondering en het kaar tenhuis valt in elkaar." Uitzonderin gen werden er dan ook niet gemaakt en het subsidiejaarprogramma Maatschappelijke Ontwikkeling 2011 werd unaniem aangenomen. Ge meentebelangen Zuidpias probeerde nog een extra bedrag voor fusie-on- kosten voor peuterspeelzalengroep Klavertje Vier uit het vuur te slepen. Door de andere partijen werd dit gezien als oneerlijk tegenover veel andere organisaties met ook goede argumenten voor meer subsidie. Ook het verzoek van de penningmeester van dorpshuis Swanla om hun subsi die te splitsen Jn een bedrag subsidie en een bedrag voor groot onder houd, vond geen gehoor. Verbeek is bekend met het feit dat een deel van de subsidie voor het dorpshuis be- Zuidpias - "Wanneer krijgen we nu eindelijk een kwaliteitsverbe tering van de financiële cijfers te zien" vroeg Aart Slobbe (CU/SGP) zich af tijdens de behandeling van de najaarsnota. Hij verwees naar de diverse malen dat de wethouder ex cuses heeft moeten maken voor niet kloppende cijfers en vroeg zich af hoe het kon dat het tekort opnieuw hoger blijkt uit te vallen. Ook de andere partijen zouden graag een kwalitatief betere maar ook toegan kelijke en leesbare najaarsnota zien in plaats van het huidige zoekplaat- je. Wethouder Henk van der Torn gaf aan dat de najaarsnota een zo goed mogelijke weergave is van de stand van zaken zoals die op dit moment bekend is en hij beloofde beterschap. De cijfers voor 2010 zijn gebaseerd op de drie verschillende formats van de drie vorige gemeenten, wat erg ingewikkeld is en lastig om mee te werken. Voor 2011 zal de gemeente Zuidpias met één format gaan wer ken en dit zal een grote verbetering betekenen. Jan Hordijk (WD) maakte zich zor gen over Promen. Van der Torn moest bekennen dat de betalingen aan Promen te laat gedaan zijn door - opnieuw - de oude systematieken. De overschrijding van het budget bij Promen is nog niet definitief be kend, Promen probeert dit zelf in tern op te lossen. Verder kon hij de raad een beetje geruststellen: het tekort op de wet Werk en Bijstand zal niet hoger worden dan 400.0Ó0 euro, het meerdere wordt door het Rijk overgenomen. Dit tekort is door de gemeente niet in te schatten want is afhankelijk van het aantal aanvragen dat binnenkomt en dat ligt buiten de invloedssfeer van de gemeente. Ondanks het 'principiële' tegen stemmen van de Christenunie/SGP in verband met de kwaliteit van de cijfers werd de najaarsnota goedge keurd. de ICT voor de nieuwe gemeente Zuidpias uitdrukkelijk rekening gehouden met duurzaamheid en energieverbruik. Bij het beheer en onderhoud van de openbare ruimte wordt al veel gebruik gemaakt van hergebruikte materialen, liefst uit de eigen gemeente. Voor dienstrei zen kunnen de ambtenaren gebruik maken van dienstfietsen. Voor lan gere dienstreizen die niet met het openbaar vervoer gemaakt kunnen worden is er een Greenwheels auto beschikbaar. Op deze manier kunnen de medewerkers zoveel mogelijk met de bus of trein naar hun werk komen. Zo is de gemeente al goed op weg, maar het kan nog beter. Vervolg In het voorjaar van 2011 legt de gemeente aan de raad het gemeen- tebrede duurzaamheidbeleid voor, inclusief het stappenplan. In dit plan staan de concrete doelstellin gen beschreven en wordt aangeven in welke volgorde de gemeente deze uit wil voeren. doeld is om het groot onderhoud te verzorgen. Deze constructie is BTW- technisch gezien voordelig voor de gemeente en wordt vaker toegepast. De wethouder wil voor 2011 geen veranderingen aanbrengen, deze gegevens zijn overgenomen van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle volgens het principe 2010=2011. In middels is wel een afspraak gemaakt om de situatie voor 2012 opnieuw te bekijken. Zuidpias - Fractievoorzitter van de WD Zuidpias Jos Beekman-JVIansvelt legt per 1 januari haar functie neer. Beekman wil meer tijd vrijmaken voor mantelzorgtaken. Jan Hordijk volgt haar op als fractievoorzitter. Nieuwerkerk aan den IJssel - Hoofd trainer Ronald Klinkenberg heeft het bestuur van voetbalvereniging Nieu werkerk laten weten dat hij de club aan het einde van het seizoen gaat verlaten. Klinkenberg kan zich spor tief verbeteren en gaat aan de slag bij topklasser w Capelle. Het bestuur op zoek naar een opvolger. Nieuwerkerk aan den IJssel - CKV Nieuwerkerk moest 16 december in de achtste finale van de Hydrosteel bokaal aantreden tegen Sagitta uit Ridderkerk. Vanwege het grote aan tal afwezige spelers bij Nieuwerkerk 1 werd besloten om met Nieuwer kerk 2 te spelen. Een uitzondering, normaal speelt het vlaggenschip van Nieuwerkerk altijd de bekerwedstrij den. Een leuke wedstrijd voor Nieu werkerk 2, koploper in de Reserve Overgangsklasse, om zich te meten met een standaardteam uit de twee de klasse. Nieuwerkerk 2 wist met 10-18 te winnen en zich te plaatsen voor de kwartfinale, deze wordt op woendag 5 januari in sporthal De Boogerd in Oud-Beijerland gespeeld tegen eersteklasser Korbatjo.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 13