Eén dorp, twee heerlijkheden Coca-cola kerstteam reist door regio Feestelijke activiteiten East End Politie waarschuwt voor babbeltrucs Jacoline Groenendijk terug naar Brazilië Scouting in actie voor Serious Request Kerstdrive bridge HART VAN HOLLAND MOORDRECHT/ZUIDPIAS 22 DECEMBER 2010 19 S: RP, TWEE KHEDEN Nieuwerkerk aan den IJssel - Van de hand van Magda Oostenrijk is, onder de naam Mag Oostenrijk, wederom een boek verschenen: 'Eén dorp, twee heer lijkheden'. Het boek begint met een kijkje in het arme leven op het Groningse platteland, in het dorp Tolbert. Hier staat de wieg van Berend Hoff, de grootvader van Mag Oostenrijk. Hij werd geboren in 1863 en sterft ten tijde van de Spaanse Griep. Als Hoff volwassen is trekt hij naar Holland waar hij tuinjongen wordt Remer, opgericht in 1988 door Ne derlander Robert Smits, staat voor 'Refugio de Meninos e Meninas da Rua', ofwel 'Schuilplaats voor straatjongens en -meisjes'. Remer wordt ondersteund door de Neder landse stichting 'Help mij Leven'. Groenendijk was in het kader van een werkvakantie in 2007 al in Bra zilië met de Brazilië Groep Gouda/ Moordrecht. Vervolgens ging zij in Moordrecht - Het speciale Coca cola kerstteam reisde donderdag 16 december met de bekende Coca cola truck en met een aantal kleinere trucks door de regio om 'het magi sche kerstgevoel' bij de mensen thuis te brengen. Flessenactie Bewoners kregen een fles cola aan gereikt. In ruil hiervoor vroeg het kerstteam om lege statiegeldflessen, waarvan de opbrengst door Coca cola wordt afgestaan aan de ac tie Serious Request van radio 3FM. Drie dj's zamelen in het Glazen Huis in Eindhoven geld in voor het Rode Kruis project 'Aids nam hun ouders weg, geef ze hun toekomst terug'. Het kerstteam van Coca-cola reisde door de regio. op kasteel Duivenvoorde te Voor schoten. Hier schrijft hij het relaas van zijn jeugd. Hoff weet zich op te werken tot tuinbaas van kasteel Poelgeest. De schrijfster brengt freule Arnol- dine Willink ten tonele, die tot 1900 in het kasteel in Oegstgeest woonde. Aan de hand van een an sichtkaartencollectie, in bezit van 2009 voor een halfjaar terug om op Sitio Shalom, de opvangboer- derij van Remer buiten de stad, als vrijwilliger te werken. Thuis Front Team Groenendijk doet haar werk vrijwil lig. Om haar vaste lasten te bekos tigen is een Thuis Front Team, TFT, opgericht, welke zich bezighoudt met het inzamelen van sponsor gelden om het verblijf in Brazilië te De omslag van het boek. schrijfster zelf, fantaseert zij een reeks gesprekken over het leven op het landgoed. Vervolgens betrekt Oostenrijk ook haar moeder in deze dialoog. De reis die de schrijfster maakt naar het verleden, maakt haar los van het hier en nu en helpt haar zich voor te bereiden op de eindbestemming van het leven. 'Eén dorp, twee heerlijkheden, is verkrijgbaar bij Boekhandel van Delft in winkelcentrum Reigerhof. Magda Oostenrijk is echtgenote van Jan van Til, destijds zowel onderwij zer als 'hoofd' van de Elimschool. Jacoline Groenendijk. ondersteunen. Voor meer informatie: jacolinetft@hotmail.com of www.helpmijleven.nl. Afgelopen weken hebben meerdere bewoners aangifte bij de politie gedaan. Zondag 12 december werd een 73-jarige bewoner door twee vrouwen bestolen. Volgens de vrou wen had de man een plantje gewon nen waarna ze werden binnengela ten. Door de man af te leiden door de keukendeur dicht te doen werden mogelijk andere personen in de wo ning binnengelaten. Nadat de vrou wen weer vertrokken waren miste de man geld en sieraden. In november werd een andere be woner door eveneens twee, waar- Serious Request Serious Request is de jaarlijkse ac tie van radio 3FM waarbij drie dj's zich de week voor kerst ergens in Nederland opsluiten in een Glazen Huis, waar, in samenwerking met het Rode Kruis, geld wordt ingeza meld voor een goed doel. Dit jaar staat het Glazen Huis in Eindhoven. De opbrengst is bestemd voor de stille slachtoffers van aids; kinderen die hun ouders hebben verloren aan deze ziekte. Wereldwijd zijn meer dan 15 miljoen kinderen één of bei de ouders aan aids verloren. Overal in het land worden gedurende Nieuwerkerk aan den IJssel - Ger- da Vissers en Thea Michels hebben met overmacht met een gemiddelde van 73.96 de kerstdrive gewon nen, welke maandag 20 december plaatsvond in de Keizershof. Op de tweede plaats eindigden Arie Blok Moordrecht - In Eetcafé East End vindt zaterdag 18 december een kerstklaverjastoernooi plaats. Voor iedereen is er een prijs. Inschrijven kan tot vrijdag 17 december; de kos ten bedragen 5,- euro. East End bij kaarslicht East End is vrijdag 24 december vanaf 15.00 uur geopend voor een hapje en een drankje. Van 19.30 tot 22.00 uur is East End gehuld in ge paste sfeer met veel kaarslicht en sfeervolle muziek. Op eerste kerst dag is het eetcafé gesloten. Borrelen op tweede kerstdag Op zondag 26 december is East End schijnlijk dezelfde vrouwen, bena derd. De vrouwen, die goed op de hoogte waren van de persoonlijke situatie van de man, vroegen hoe het met hem ging. De man liet de vrouwen binnen waarna ze ongezien een bankpas wisten te stelen. Toen na de diefstal telefonisch contact werd opgenomen met de bewoner door een zogenaamde medewerker van de bank vertrouwde de bewoner dit niet en hing op. Hij kon nog op tijd zijn bankpas blokkeren. Het betreft twee vrouwen met een getint uiterlijk van rond de 25 jaar. de Serious Request week acties ge organiseerd met maar één doel: zo veel mogelijk geld ophalen. Scouting Moordrecht vraagt op 22 december bij bezoekers van het winkelcentrum aandacht voor deze actie. Leden van Scouting Moordrecht gaan de op brengst persoonlijk brengen bij de dj's Giel Beelen, Gerard Ekdom en Coen Swijnenberg in het Glazen Huis in Eindhoven. Voor meer informatie: www.seriousrequest.3fm.nl. Serious Request is live te volgen via radio, internet en tv. en Alice van de Heuvel met 67.45 en derde werden Ab en Irma Sonne- veldt met 65.71. In de week tussen Kerst en OudEtNieuw wordt er niet gebridged. De eerstvolgende keer is op maandag 3 januari, dan staat de Nieuwjaarsdrive op het programma. geopend vanaf 15.00 uur; van 18.00 tot 19.00 uur is het Happy Hour. R'n'R jaarafsluiting Het jaar wordt vrijdag 31 december vanaf 15.00 uur afgesloten met live optredens van Rockadile en Laatste Vat. De toegang is vrij. Nieuwjaarsreceptie Op nieuwjaarsdag, zaterdag 1 janu ari, wordt van 16.00 tot 19.30 uur een nieuwjaarsreceptie gehouden. East End is gevestigd aan het Oos teinde 7a. Voor meer informatie: 0182-374957 of www.eastendmoordrecht.com. Moordrecht - De politie waarschuwt bewoners voor bezoekers die met een smoes de woning willen binnenkomen. Vaak hebben deze onbekende bezoe kers een dubbele agenda en proberen ze ongezien waardevolle spullen zoals portemonnees en tassen weg te nemen. iü' weg van Tolbert naar Poelgeest Magda Oostenrijk. Reeuwijk/Moordrecht - Jacoline Groenendijk is eind oktober naar Brazilië vertrokken om aldaar gedurende twee jaar als vrijwilliger van 'Remer' aan de slag te gaan temidden van de straatkinderen van Rio de Janeiro. Moordrecht- Scouting Moordrecht doet mee aan Serious Request 2010. Van daag, woensdag 22 december, presenteert de groep zich met diverse acties bij het winkelcentrum in Moordrecht om geld in te zamelen voor kinderen van wie de ouders zijn gestorven aan aids. De scouts verkopen in ieder geval warme chocolademelk en thee.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 19