f, Bergingswerkzaamheden gekantelde vrachtauto Nieuwerkerk 1 nipt onderuit Kraak 'herderscode' tijdens Kerst Sing In Samenspel bij kerstconcert Nieuwjaarsfeest op Raadhuis plein Gewoon leuk koor in oprichting Kerstvakantie bij de bieb Koor Anthem zingt in Morgenster HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 22 DECEMBER 2010 23 Jeu de boules Nieuwerkerk aan den IJssel - Na twee ruime overwinningen was het eerste team van Maasstad net te sterk voor de Nieuwerkerkers in de derde wedstrijd om het vereniging kampioenschap. In de eerste van drie wedstrijd rondes keek Nieuwerkerk al tegen een 0-2 achterstand aan. Beide triplettes in de eerste ronde werden verloren. Met 6-13 en 5-13 bleek Maasstad sterker te zijn. De Nieuwerkerkers wisten zich in de tweede speelronde te herpakken. In deze ronde van drie partijen in dou- blette vorm werden er twee gewon nen. De uitslagen van 13-5, 13-8 en 8-13 zorgden voor een mooi saldo voordeel en een spannende derde ronde. Hierin was een winst- tegen een verliespartij niet voldoende om Nieuwerkerk toch aan de winst te helpen. Met een eindstand van 3-4 en een saldo van -9 keerde Maas stad terug naar huis. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens het kerstconcert van de stichting Nieuwerkerkse Muziek school op woensdag 15 december werd door diverse blazersensem bles, kinder - jongeren- en vol wassenenkoor, het jeugdorkest en een ensemble voor volwassenen enthousiast samen gezongen en samengespeeld. De muziekschool geeft elke leer ling, jong en oud, de gelegenheid om naast de instrumentale of vocale les ook deel te nemen aan ensembles, koren en orkesten. Zo'n honderd leerlingen maken van deze mogelijkheid met groot plezier gebruik. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het jaar 2011 wordt ingeluid met 'Gimme tha Light', het, inmiddels traditionele, nieuwjaarsfeest op het Raadhuisplein, dat georganiseerd wordt door Jeugdwerk Zuidpias in opdracht van de gemeen te. Het feest vindt plaats in een verwarmde tent, waar vrijwilligers van het Jeugdwerk actief zijn achter de bar, bij de garderobe en bij de muntverkoop. Programma Stichting Jeugdwerk werkt samen met vereniging Inteselect. Er is met muzikaal talent uit de gemeente een project opgezet. Na het succes van het Hip Hop nummer van vorig jaar '0180NWK', draait het project dit. jaar om het genre 'house'. Wat er precies gaat gebeuren, blijft ech ter nog even geheim. De dj's van de avond zijn oude bekenden: dj Rex- tar en dj Elmeijera, mixtalenten uit Nieuwerkerk. Het feest begint om 00.30 uur; dj El meijera treedt op van 01.00 tot 2.30 uur, het houseproject duurt van 2.30 tot 3.00 uur, waarna dj Rextar het feest voortzet tot 4.30 uur. Spelregels De spelregels voor Gimme tha Light zijn simpel: geen vuurwerk en geen eigen drank meenemen. Bij binnen komst wordt iedereen gefouilleerd. De toegang is vrij. Voor meer informatie: allard@jeugdwerkzuidplas of 06-48102366. (foto: Wilco Hogenbirk) Nieuwerkerk aan den IJssel - De chauffeur van een vrachtwagen kon vrijdagavond 17 december door de hevige sneeuwval de weg niet goed inschatten. Hij kwam met de schrik vrij toen zijn wagen, geladen met puin, op de Tweede Tochtweg het water in kantelde. De bergingswerkzaamheden werden zaterdagmorgen gestart. De sloot werd deels gedempt, waarna twee grote kranen werden ingezet om de vijfasser weer op z'n wielen te krijgen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De al lereerste repetitie van het jeugdkoor van stichting Voor en Door Jongeren (VEDJ) vindt plaats op vrijdag 7 ja nuari van 18.30 tot 20.00 uur. Het koor is bestemd voor kinderen van tien tot en met zestien jaar. Bea Dekker gaat het koor leiden: "Het wordt een koor wat heden daagse muziek gaat brengen. Engels en Nederlandstalig, pop, rock en dis co. De jeugd mag natuurlijk ook zelf ideeën van nummers aandragen." De repetities worden gehouden in Con Musica op het sportpark Dor- restein 5. Bea Dekker, zingend in het koor SlVoice, is door de voorzitter van VEDJ Jacqueline van Gelderen, be naderd om het koor te beginnen. Het jeugdkoor 'Gewoon leuk!' moet vol gens van Gelderen staan voor voor saamhorigheid, respect, pret met en naar anderen. Voor meer informatie en aanmel ding: Bea Dekker, 06-21429752 of bea.dekker@dekkertjes.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel heeft aangepaste openingstijden in de kerstvakantie. Vrijdag 24 december sluit de bieb haar deuren om 16.00 uur, vrijdag 31 december blijven de deuren de hele dag dicht. Koor Les Chan tres met combo. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wie benieuwd is wat de Herderscode is en op welke wijze deze 'gekraakt' moet worden, is welkom op de Kerst Sing In, wel ke wordt gehouden op vrijdag 24 december in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10. Het christelijk gemengd koor Les Chantres uit Papendrecht verleent, onder leiding van dirigent Hans van Blijderveen, deze avond haar mede werking. Het koor wordt begeleid door een negenkoppig combo. Het programma biedt veel ruimte voor samenzang. Dominee Wim van der Kooij verzorgt een meditatie. De sa menzang begint om 20.50 uur. Capelle aan den IJssel - Het Nieuwerkerkse koor Anthem verzorgt op vrijdag 24 december een optreden tijdens de kerstnachtdienst in kerk de Morgenster aan de Spoorlaan 2 in de wijk Schollevaar. In de dienst, welke om 22.00 uur begint en als thema 'Een nieuw begin' heeft, gaat dominee Luci Schermers voor. Voor meer informatie: www.demorgensterk.com.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 23