Fusie kerkelijke gemeenten Dankzij helpende hand toch Levende Kerststal Volop cadeau-ideeën op kerstmarkt in Moerdregt Spannende finales in clubcompetitie De IJssel HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 22 DECEMBER 2010 25 Schaken Moordrecht/Gouderak - Afge vaardigden van de Gereformeerde Kerk te Moordrecht-Gouderak, de Ontmoetingskerk, én van de Her vormde Gemeente Moordrecht, de Dorpskerk, ondertekenden dinsdag 14 december om 20.00 uur in de Dorpskerk van Moordrecht de of ficiële akte voor de fusie van hun kerkelijke gemeenten. Notaris mr. EJ. Moolenaar van BMS Netwerk Notarissen uit Leiden passeerde de akte. Diezelfde avond werd de nieuwe naam van de Protestantse gemeente te Moordrecht-Gouderak bekend gemaakt. In de voorafgaan de weken konden gemeenteleden hun voorkeur aangeven voor één van de drie ingediende namen. De overgrote meerderheid bracht een stem uit op 'De Stroom', ingediend door Anneke de Waal. Betekenis De Stroom 'De Stroom' staat symbool voor een aantal dingen. Zo is water van le vensbelang, mensen kunnen worden gedoopt; water is altijd in beweging, evenals de nieuwe gemeente en er loopt een verbindende 'stroom' tus sen Moordrecht en Gouderak. Samenwerking Al circa 30 jaar werken de Gere formeerde Kerk en de Hervormde Gemeente samen. Sinds 2004 is deze samenwerking geïntensiveerd en zijn de kerken 'samen op weg'. Sindsdien zijn er veel gezamenlijke diensten en activiteiten. Jn 2007 besloten de gemeenten tot een de finitieve samenvoeging. De nieuwe gemeente heet nu Protestantse ge meente 'De Stroom' te Moordrecht- Gouderak. Fusieviering Per 1 januari 2011 gaan de kerkelijke gemeenten ook organisatorisch vol ledig samen. Na de ondertekening van de fusieakte, volgt er op zondag 2 januari een 'fusieviering'. Dit is de eerste kerkdienst in het nieuwe verband. Voor zaterdag 8 januari organiseert de nieuwe Protestantse Gemeente een feestelijke dag voor alle inwoners van Moordrecht en Gouderak. Een gelukkige Jozef en Maria, (foto: Govert van der Weijde) Wandelend Grabbeljurkje Mleke van den Bos Moordrecht - De kerstmarkt van zorgcentrum Moerdregt werd op 15 decem ber voor de vijfde keer gehouden. Op de kramen in de hal en de zaal werden allerhande spulletjes aangeboden, zoals kerstversiering, cadeau-artikelen, handwerk en sieraden. Kinderen konden zelf een kerststukje maken. Lekkere hapjes zoals oliebollen, appelbeignets en loempia's vulden magen en de dorst kon worden gelest met koffie, thee of een ander drankje. Door Marianne Fortuin De opbrengst van de meeste kramen is bestemd voor het opknappen van het dak van de zaal, behalve van de kraam van Ria van Bueren. Zij is ac tief voor de stichting 'Help mij le ven', die zich inzet voor Braziliaanse straatkinderen. Van Bueren: "Jacoli- ne Groenendijk is in oktober van dit jaar voor twee jaar vertrokken naar Rio de Janeiro. Ze was al eerder een half jaar in Brazilië als vrijwilliger werkzaam op een woonboerderij, maar heeft nu bewust haar woning en haar baan bij De Schakel opge zegd om dit werk te kunnen doen. Ze wil ter plaatse een afkickkliniek oprichten, voor straatkinderen die verslaafd zijn aan crack. Ook wil ze een nieuw huis opstarten, waar tien straatkinderen kunnen worden op gevangen." Ida van Vianen van zorgcentrum Moerdregt: "Het concept is het zelfde als voorgaande jaren, leder een is welkom, maar je ziet dat de bezoekers toch vooral uit de kring van de bewoners afkomstig zijn." En bezoek was er: die middag kwamen aardig wat mensen voor de kerst markt binnenlopen. Ze bekeken de breiwerken en handgemaakte kaar ten, de fotolijstjes, de boeken en het speelgoed. De jongste bezoek ster monsterde vakkundig een in de hal opgesteld kledingrek. Er werden door een kerstman lootjes verkocht, waarmee prijzen te winnen waren die door winkeliers, familieleden en personeel ter beschikking waren gesteld. Het 'Wandelende Grabbel jurkje' Mieke van den Bos bood kin deren de gelegenheid hun geluk te beproeven. Een gokje wagen bij de kerstman. Moordrecht - Frank van de Pavoordt maakte in de veertiende competitie ronde voor het eerst zijn opwachting in deze competitie en speelde tegen Rien Duine. Van de Pavoordt wei gerde een remiseaanbod en ging dus voor de winst. Dat kwam er niet van. Een forse blunder kostte een toren en toen werd het vechten tegen de bierkaai met nul op het rekest. Overige uitslagen: Leen Boonstra won van Ad Multem; Willem Schou ten won van Peter Koolmees; Gerard van der Wouden verloor van Aad van den Berg; Mick van den Berg en Sjaak in 't Veld kwamen, evenals Arie Macdaniël en Frans Dubois 'remise overeen. Frank Penders verloor van Aad van der Meer en Pane Vink won van Lotte van der Wouden. Ton van der Smirren boekte een overwinning op Marten Evengroen en Bastiaan Rietveld en Marian Schoonderwoerd kwamen remise overeen. Stand aan de top van de ranglijst: 1. Pim te Lintelo, 2. Hans Lodeweges, 3. Ad Multem. Verlies De IJssel in RSB bekerstrijd Tegenstander van De IJssel in de tweede ronde voor de RSB beker was het Rotterdamse Erasmus, wat op papier favoriet was. Dat verschil bleek ook achter de borden. Verlies was er voor Léon Jacobse en Frank Visser, Pim te Lintelo kwam met zijn tegenstander remise overeen. Alleen Hans Lodeweges wist zijn partij te winnen. Jeugdschakers goed op dreef In de derde ronde in de strijd om de Groene Hart Cup speelde het viertal van De IJssel tegen de teams van Krimpen aan de IJssel, Bodegraven en het Rotterdamse RSR Ivoren Toren. Alle wedstrijden eindigden in 2-2. Op het Klim-Op toernooi in Capelle aan de IJssel behaalde Neal Twigt bij de 9-10 jarigen een gedeelde vierde plaats. Mohammed Karroumi en Sli- van de Berg werden respectievelijk 18e en 26e. Martijn van Noort werd zesde bij de 6-8 jarigen. Moordrecht- De Levende Kerststal gaat dit jaar toch door. Even leek het erop dat voor het eerst na 27 jaar het kersttafereel niet zou worden uitgebeeld, maar de inspanning van enkele dorpsbewoners heeft ervoor gezorgd dat de traditie in ere kan worden gehouden. Viersteden meteen baby zijn bereid het tafereel gestalte te geven. Het is dit jaar de 28e keer dat de Levende Kerststal wordt georgani seerd. De schuur achter de begraaf plaats aan het Oosteinde wordt om gebouwd tot stal. Hier vinden Jozef en Maria met hun kindje Jezus on derdak op zowel Eerste als Tweede Kerstdag. De dieren zorgen voor een warm welkom en een aangename temperatuur. Zoals in het Bijbels verhaal wijst ook hier een kerstster de weg naar het stalletje. Dit jaar bleek de weg echter niet zo gemakkelijk. Het werd afgelo pen jaren al steeds moeilijker om enthousiaste mensen te vinden die met hun pasgeboren baby een uur tje in het stalletje wilden staan. Dit jaar leek er helemaal geen beginnen aan, waardoor de organisatie medio november besloot de stekker eruit te trekken. Met pijn in het hart. Er werd een succesvolle lobby in gang gezet; vier stellen zijn bereid gevon den met hun baby de kersttraditie in ere houden. ledereen is weer van harte welkom in het stalletje op zowel Eerste als Tweede Kerstdag van 14.30 tot 16.30uur. Ook de kerk zal op die tij den open zijn. Wie de Levende Kerststal een warm hart toedraagt en zijn/haar steen tje bij wil dragen aan de voortgang van de traditie kan zich melden via g.v.d.weijde@vianen.nl of bellen naar Govert van der Weijde: 06-51911170. Niet alleen maar kerstartikelen; even neuzen tussen de boeken.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 25