I NAAP Schuifkasten op maat r Zuidplaspolder: "Aan de bak nu, jongens Sneeuw speelt bezorgers Hart van Holland parten advocaten www.open-maatwerk.nl deHaij van derW4nde Thuis in de regio. HART VAN HOLLAND REGIO 22 DECEMBER 2010 3 Algemeen Alarmnummer: 112 bouwen orn te1 zoals u dat wilt OPEN Maatwerk - Rotterdam Nesse ande Wadc nxveer Wethouder Cees Kroes aan het woord. Hans Oosters (derde van links), Tonny van der Vondervoort en Henk van der Torn (rechts) luisteren aandachtig. Regio - De Zuidplasontwikkeling loopt al lang, maar echt veel resultaat is er nog niet te zien. Donderdag 16 december kwamen alle partijen bijeen in Hotel Nieuwerkerk om te kijken hoe de stand van zaken is in Winters 'economisch moeilijke' tijden. Zowel private als publieke partijen gaven aan dat de markt er wel is en dat er juist nu creatief ondernemerschap getoond wordt. Riek Bakker, ambassadrice van de Zuidplaspolder was echter de enige persoon die het onderliggende gevoel goed verwoordde: "Aan de bak nu, jongens" De bijeenkomst had de titel 'Ontwik kelen in de Winter.' Dit verwees niet zozeer naar de buiten aan de gang zijnde regen en sneeuwbuien, maar naar het kille economische klimaat wat nog steeds heerst. Zuidpias- wethouder Henk van der Torn, sprak eerst namens een afwezige gedepu teerde Govert van Veldhuijzen. Van der Torn legde uit dat de Provincie ziet dat er ondanks een crisis in de polder, toch resultaten geboekt zijn. De vraag is daarbij hoe marktpar tijen kunnen profiteren. De overheid heeft in ieder geval haar huiswerk gedaan. De Waddinxveense wethouder Cees Kroes gaf aan dat vanuit Wad- dinxveen juist veel successen zijn te melden. Op 10 december heeft Waddinxveen afspraken gemaakt met de Provincie over de Glasparel en de ligging van de Bentwoud laan. Waddinxveen wilde eerst een lanen- en lintenstructuur creëren, maar gaat nu uiteindelijk toch voor een concentratie van woningen rond de Plasweg, met name om dat de energie die vrijkomt uit de Glasparel direct ingezet kan worden voor de woningen. Wethouder Henk van der Torn uit Zuidpias sprak met zichtbare trots over de afspraken die zijn gemaakt over het glastuinbouwbedrijven- landschap aan de Knibbelweg-Oost. "Er gaan nog dit jaar handtekeningen onder. Dus we kunnen snel begin nen." Ook benadrukte Van der Torn het belang van 'samen uit, samen thuis.' Veel partijen zijn bij elkaar gekomen omdat de Zuidplaspolder een zeer groot project is. Er zijn met partijen afspraken gemaakt. En ook als het fout gaat, moet iedereen zijn afspraken nakomen. Namens de provincie gaf Gedepu teerde Tonny van der Vondervoort aan dat de Zuidpias de laatste grote ontwikkellocatie aan de zuidrand van de provincie is. Eén van de laatste plekken waar economische ontwikkelingen en werkgelegenheid geplaatst kunnen worden. "De over heid moet juist nu beslissingen ne men zodat marktpartijen zich uit genodigd voelen om hun bijdragen op te starten." Van de private partijen kwamen juist geluiden dat zij ondanks de crisis wel mogelijkheden zien. Paul Becht, vertegenwoordiger van Bouwfonds: "De markt is er wel, maar er is ge woon veel meer moeite nodig om te bepalen waar deze nu precies zit." Hans Borsje, vertegenwoordiger van Volker Wessels: "Juist nu in deze tijd durven we creatiever te onder- Regio - De in grote hoeveelheden gevallen sneeuw levert voor de va kantievierende kinderen veel plezier op, maar voor de bezorgers van het Hart van Holland brengt het ook veel ongemak. Gezien de soms on begaanbare wegen en fietspaden kan het voorkomen dat u de krant iets later dan normaal in de brieven bus krijgt. De bezorgers van de krant brengen u deze week hun kerst- en nieuw jaarsgroet. Naast plezier, brengt de sneeuw ook veel ongemak. nemen en initiatieven te nemen." Er werd dus veel gesproken over vertrouwen en goede afspraken, maar voorlopig ligt er nog steeds een kale polder. Dit werd ook ver woord door de ambassadrice van Zuidplaspolder en Randstad Urgent: Riek Bakker. Volgens Bakker heeft vooral het streven naar duurzaam heid er toe geleid dat veel partijen de koppen bij elkaar staken. Dit le verde ook de nodige geldstromen op. "Toen kwam ineens het mo ment, Zuidpias ligt eruit. We heb ben wel mijlpalen gehaald, maar er is nog nauwelijks een schop in de grond gestopt." Bakker is zich toen bezig gaan houden met de vraag waar het probleem zat. "De vijand zat gewoon binnen." Een heleboel partijen hebben namelijk geen ver trouwen in elkaar. Daarom moet er nu gestuurd worden in uitvoering en daar moet juist de Zuidplasont wikkeling in uitblinken. Daarnaast leverde Bakker felle kritiek op het concept integraliteit. "Koppel niet alles aan elkaar, maar ontvlecht nu juist eens." Ook het gesprek tus sen publiek en privaat moet beter: "Laten we ophouden door van de een te zeggen: ze jagen op geld en van de ander: ze kunnen geen stap pen maken." Er moet volgens Bak ker nu dan ook echt eens initiatief genomen worden. "Aan de bak nu, jongens. Sommigen zeggen het kan een beetje minder. Nee, we moeten altijd gaan voor de kwaliteit." Riek Bakker had daarmee een krachtige boodschap. Nu is het de vraag of er bij de volgende bijeenkomst daad werkelijk iets van de plannen te zien zal zijn. Medische diensten Boskoop, Moordrecht, Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle: Voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-08.00 uur, weekeinde en feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleu- land-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Nieuwerkerk aan den IJssel: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-08.00 uur, weekeinde en feestdagen): Huisartsen post IJsselland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, 010-2799262. Nesselande:spoedgevallen en/of levensbedreigende situaties: op werkdagen van 8.00-17.00 uur: 010-2229755. Voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde en feestdagen): Huisartsenpost IJsselland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, 010-2799262. Maatschappelijk Werk Wie buiten kantooruren dringend hulp nodig heeft van het maat schappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarheid Buiten Kantooruren (BBK) op 0182-594935. Inloopspreekuur in de huisartsenpraktijk Moerkapelle aan het Wei- deplantsoen 20 op do. van 9.00-10.00 uur, 0900-1202150 of 0182- 594710. WOI*,nn MAATWONINGEN (oio) 2221000 wvwK.knaapmaatwoningen.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 CBW ,-l-enJ Nu 13% BTW voordeed op montage én schuifkasten lees meer op de site Frank Kier 06 46 02 334 Jeroen var Amende 06 53 584 356

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 3