m Sfeervolle kerstviering van Chrizona Zware kritiek op recreatie plannen Zevenhuizerplas Poëziewedstrijd voor kinderen Wij hebben winterhanden/ sets Kerst Feest Ook kunnen wij voor de opslag zorgen. Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 BOVAG HART VAN HOLLAND NESSELANDE 22 DECEMBER 2010 Raad van State - zitting UW TREKHAKEN SPECIALIST! Seat Ibiza III HB 3 drs. Bwj. mei 2002 Vanaf 382,- Mazda 2 HB 5 drs. Bwj. juni 2003 Vanaf 417,- Nissan Micro HB 3 drs. Bwj. feb. 2003 Vanaf 418,- Citroen C4 HB 5 drs. Bwj. juni 2004 Vanaf €449,- Ford Focus II HB 5 drs. Bwj. sep. 2004 Vanaf 465,- VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Vanaf 475,- Kijk op www.trekhaken.nl 41 Nesselande - Ondanks de barre weersomstandigheden en dito verkeerssitu atie zat de kerk in Nesselande - een zaal in de Brede School - vrijdagavond 17 december aardig vol. Bewoners van Chrizona (Christelijke Zorg en Nazorg) en hun familie vierden het kerstfeest, waarbij verhalen werden verteld, muziek werd gemaakt en gezongen. Voorafgaand was er een maaltijd voor bewo ners, familie en begeleiders. Door Marianne Fortuin Chrizona is een woonvoorziening voor mensen met een verstandelijke beperking. Sinds 2006 woont men in een aantal eengezinswoningen in Nesselande; voorheen woonde men in Zevenkamp. In 2002 is de Stich ting Protestants Christelijke Tehui zen Rotterdam, waar Chrizona een onderdeel van was, gefuseerd met ASVZ Zuid-West. Chrizona was het eerste gezinsvervangende tehuis in de omtrek en bestaat 53 jaar. Bewo ners van het eerste uur maken deel uit van de bewonersgroep. In de zaal luisterden de ruim vijftig aanwezigen naar het kerstverhaal, dat door Annet, Rieka en Cinderella werd verteld. De leden van de Bij belclub, die in samenwerking met de Kerk in Nesselande elke twee tot drie weken wordt gegeven, zongen het lied: 'Jezus zegt.' Abigail en Ploon vertelden vervolgens een verhaal over vier kaarsen: de kaars van de vrede, van het vertrouwen, van de liefde en van de hoop. Nadat de eer ste drie kaarsen zijn uitgegaan door het gedrag van de mensen, worden deze met de hulp van een kind en met de kaars van de hoop weer aan gestoken. Pliermee werd het thema van de kerstviering 'Stralend Licht' mooi vormgegeven. Er werd een aantal liederen gezon gen, waarbij de muzikale begelei ding in handen was van meerdere bewoners, iemand "op de piano en enkele kinderen. Daarbij werden te keningen geprojecteerd, die door de bewoners waren ingekleurd. Sandra Den Haag/Nesselande/Oud Verlaat - De gemeente Rotterdam zou meer de regie moeten voeren bij de ontwikkelingen voor recreatie op en rond de Ze venhuizerplas. Dat zei voorzitter Peter van Buuren van de Raad van State woensdag 15 december tijdens de behandeling van de bezwaren tegen het gewijzigde bestemmingsplan voorde plas. Hete hangijzers zijn de aanleg van een nieuwe jachthaven met een watersportpaviljoen en een hoteltoren met wellnesscenter. Volgens de raadsvoorzitter houdt de gemeente teveel slagen om de arm en wil het niet duidelijke voor waarden stellen aan de betrokken ontwikkelaar van de jachthaven. Voor het hotel is nog niet eens een ontwikkelaar gestrikt. Maar om er een te lokken is wel alvast besloten om een groter hotel toe te staan dan oorspronkelijk het geval was. De gemeente stelde dat men de pro jectontwikkelaar voor de jachthaven niet met voorwaarden vooraf wil belasten. Dat zou de onderhande lingen alleen maar benadelen, aldus de projectleidster van de gemeente. Maar de raadsvoorzitter zei dat de gemeente grondeigenaar is en bij de uitgifte toch gewoon voorwaarden kan stellen. Dat is vooral van belang voor wa tersportvereniging Buurman, die al jaren op de plas actief is en nu in een tijdelijke jachthaven huist. Woordvoerders van de vereniging beklaagden zich bij de Raad over de gemeente, die hen teveel in on zekerheid laat over de toekomstige huisvesting van de vereniging. De woordvoersters van de gemeente zeiden er wel naar te streven om de vereniging onderdak te laten krijgen in een watersportpaviljoen van liefst 2700 vierkante meter. Maar volgens de vereniging en de Raad van State kan de gemeente ook gewoon in het bestemmingsplan opnemen dat een deel van dat paviljoen voor de ver eniging bestemd is. Dat wil de gemeente echter niet. De projectontwikkelaar is volgens de verenigingswoordvoerders dui delijker. Die ziet weinig kans om de vereniging huisvesting te bieden als die het voor het zeggen krijgt. Het paviljoen dreigt volgens de woord voerders vooral een horecapaviljoen te worden en waar de vereniging onderdak moet vinden, is zeer de vraag. De Belangengroep Oud Verlaat maakte zich bij de Raad van State vooral druk over het hotel dat bij de plas mag worden gebouwd. De toren mag maximaal vijftien bouwlagen bevatten en dat is volgens de stich ting veel te veel. Volgens de raadsman van de be langengroep komt het hotel als een solitaire kolos op een schiereiland in de plas te staan. Dat is steden bouwkundig uiterst ongewenst, al dus de raadsman. Zo'n grootschalige voorziening hoort daar niet en is bo vendien in strijd met eerder beleid van provincie en gemeente om ver stedelijking op afstand te houden. Onderzoek zou bovendien hebben aangetoond dat kleinschalige voor zieningen met een kleiner marktbe reik de beste kansen hebben. Maar de gemeente zegt juist te kie zen voor grootschalige voorzienin gen met een ruimer bereik dan al leen Nesselande. De Raad van State doet over zes we ken uitspraak. Enkele leden van de Bijbelclub met uiterst rechts Abigail van de Kerk in Nesselande. van Arkel had de algehele zanglei ding en Sylvia Suurland zorgde voor de collecte en de afsluiting van de dienst. Dominee Gert van den Bos zou de dienst leiden, maar hij had ervan afgezien de reis van Ede naar Nesselande te maken vanwege weer en verkeer. Nesselande - Kinderen in de leeftijd van acht tot en met twaalf jaar die op een basisschool zitten in deelgemeente Prins Alexander Rotterdam of in de wijk Schenkel van Capelle aan den IJssel kunnen meedoen aan een poëzie wedstrijd tijdens 'Gedichtendag 2011op zaterdag 29 januari. Thema van deze dag is 'Nacht'. Door een jury worden de beste tien gedichten uitgekozen. De winnaars mogen hun gedicht op Gedichten dag vanaf 15.00 uur voordragen in Cultureel Centrum Orion. Spelregels Na het vermelden van naam van de school en leeftijd volgt de titel van het gedicht met daarna het zelf geschreven gedicht over het thema 'Nacht'. Onder het gedicht volgen voor- en achternaam, telefoon nummer en emailadres, waarna het gedicht gedeponeerd kan worden in de 'gedichtenbus' op de betreffende school. Gedichten kunnen ook via de site worden ingestuurd. De termijn van inzenden sluit op zaterdag 15 januari. Gedichtendag De diverse activiteiten welke deze dag vanaf 13.00 uur plaatsvinden zijn bestemd voor kinderen van drie tot twaalf jaar. Om 13.00 uur gaat de teken- en kleurwedstrijd van start, om 14.00 uur is er een pop penkastvoorstelling en vanaf 15.00 uur worden de winnende gedichten voorgedragen. Tevens wordt dan een prijs uitgereikt aan de school met de meeste inzendingen. Om 16.15 uur vindt de prijsuitreiking van de teken en kleurwedstrijd plaats waarna de dag muzikaal wordt afgesloten door 'Hello Friday'. Het programma ein digt rond 17.00 uur. Voor meer informatie: www.gedichtendag-prinsalexander. nl. Kerstzang Dezelfde avond, om 22.00 uur, staat er kerstzang op het programma waaraan medewerking wordt ver leend door zanggroep 'Three times a lady'. De voorganger van de Kerk in Nesselande, Gert van den Bos, ver zorgt een korte toespraak. Kerstviering Op Eerste Kerstdag, zaterdag 25 december, vindt om 10.00 uur de Nesselande - De Kerk in Nesselande organiseert voor Kerstavond, vrijdag 24 december, een kerstwandeling voor kinderen met als thema 'Op weg naar Bethlehem'. De wandeling start om 19.00 uur vanuit De Knoop in de Brede School. Onderweg komt men verschillende personen en plaatsen uit het kerstverhaal tegen. De wandeling duurt een klein half uur. Na afloop is er warme chocolademelk. kerstviering plaats. Kerstliederen worden onder meer gezongen door kinderkoor Levi. Voorganger is Gert van den Bos. Voor de kinderen is er een oppas, dan wel de kinderneven- dienst. De Kerk in Nesselande is gevestigd in de Knoop van de Brede School Nesselande aan de Robert van 't Flofstraat 10. Voor meer informatie: www.kerkinnesselande.net. CO -o *NS <t> 3 "3* 3 «■s e «5* 3 c «3 CD 3 «ET <T> VI co

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 41