l r fa/neu i/t aet/e ooo/1 r isv^/a/z/uf c. i Ji M i HART VAN HOLLAND KERST 22 DECEMBER 2010 47 Stichting Iemand geeft om mij 1 Moerkapelle - Mark Wortman en Herman Lindhout zetten zich in voor de minder bedeelden in Sri Lanka. Daar staat sinds enkele jaren een opvangtehuis voor meisjes. Stichting Iemand geeft om mij geeft de wezen eten, onderdak en bovenal een kans op een normaal en gelukkig leven. Door Erwin van 't Hof cm-. )ark Wortman werd twee jaar geleden penningmeester van de stichting. "Ik volgde het werk van Iemand geeft om mij al een tijdje. Was zelf al sponsor. De vorige penningmeester stopte met werken voor de stichting, toen heb ik zijn taken overgenomen. Ik vond gewoon dat ik iets moest gaan doen voor mijn me- Wortman (links) en Lindhout: de grootste drijfveer voor beide mannen is het voorbeeld datJezus gaf. demens. Herman Lindhout is de secretaris, en één van de initiatiefnemers van het project. "We bestaan nu vijfjaar, dat is iets om trots op te zijn." De grootste drijfveer voor beide mannen is het voorbeeld dat Jezus gaf. Lind hout: "ledereen wordt opgeroepen om iets voor zijn naasten te betekenen, op wat voor manier dan ook." Vijf jaar geleden werd Sri Lanka getroffen door een tsunami. "Op dat moment besloten we iets te gaan doen. Ik kon het niet meer aan zien dat zoveel mensen hulp nodig hadden", vertelt Lindhout. Het huis staat overigens niet in het tsunamigebied. "Dat wilden we wel, maar het was moeilijk om een goede locatie te vinden, gelukkig is het nu wel gelukt. Dat is nog een flinke tijd zoeken geweest." Contact met grote hulporganisaties leverde weinig op. "Wij wilden echt zelfs iets doen. De organisa ties vroegen aan ons of we geld wilden sturen. Dat is niet waar wij naar op zoek waren. We wilden iets concreets hebben." Dit werd het meisjeshuis, dat twee jaar geleden zijn deuren voor het eerst opende. "Er wonen nu ongeveer 25 meisjes", vertelt Wortman trots. Overweldigend Wortman en Lindhout zijn beiden bij het huis langs geweest. "Het is misschien cliché om te zeggen, maar het was echt overweldigend", zegt Wortman. Lindhout kan een lach niet onderdrukken. "Je ziet dan echt waar je het allemaal voor doet. De stralende gezichten van de meisjes. Je ziet dat ze gelukkig zijn. Dat geeft mij de kick om verder te gaan." De sfeer in Sri Lanka is compleet anders dan in Nederland. Je ziet overal soldaten. We moesten door verschillende controleposten heen. Onze medewerker in het meisjeshuis is een keer zonder reden het huis uit gezet." Dat het een kleinschalig initiatief is, ziet Lindhout juist als een voordeel. "Do nateurs kunnen precies zien waar het geld. naar toe gaat. Een nieuw dak, nieuwe kleren voor de meisjes noem maar op. Wort man vindt dat iedereen een steentje moet bijdragen aan Moerkapellenaren in Sri Lanka: een kaartspelletje met de meisjes. een betere wereld. "Wij doen dat op deze ma nier. Natuurlijk weten we dat we de proble men in de wereld niet op kunnen lossen, maar we kunnen wel een helpende hand uitsteken." De stichting koos bewust voor het realiseren van een meisjeshuis. "In Sri Lanka is er een grote scheiding tussen de geslachten," zegt Lindhout. "Een huis voor zowel jongens als meisjes zou absoluut niet worden geaccep teerd. Dat zijn de mensen daar helemaal niet gewend. We hebben een school in Sri Lanka bezocht die gemengde klassen had. Zelfs daar was nog steeds die grote scheiding te zien. Alle jongens zaten links en de meisjes rechts." De bewoners van het huis worden gestimu leerd om zo zelfstandig mogelijk te handelen. Lindhout: "We proberen de meisjes door on derwijs te leren hoe-ze voor zichzelf kunnen zorgen. Zo hebben ze een eigen slipperbedrijf je opgezet. De kinderen versieren slippers met kralen en steentjes, die verkopen ze dan aan de plaatselijke bevolking of toeristen." "Een groot aantal bedrijven uit de regio spon sort de Stichting", vertelt Lindhout trots. Ook houden we een paar keer per jaar acties. Zo hebben we tijdens verschillende gelegenhe den, ijs, stroopwafels en erwtenstoep ver kocht. Het afgelopen jaar stonden we met een standje bij het Kom in de Kas evene ment. Daar hebben we toen een behoorlijk aantal leden geworven. Lindhout en Wortman willen zo snel mogelijk terug naar Sri Lanka. "De afgelopen vijfjaar is iets heel moois op gezet," zegt Lindhout Ik ben zeker van plan om hier zo lang mogelijk mee door te gaan." "Ik sluit me daar volledig bij aan," valt Wort-* man hem bij. Stichting Iemand geeft om mij is altijd op zoek naar nieuwe donateurs en sponsors. Voor meer informatie: www.iemand-geeftommij.ml Js -*.% t'-f'- •U x i

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 47