Let op wat u door het riool spoelt! www.hhsk.nl mam week 51, nr. 76 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 22 DECEMBER 2010 de werking van het riool. Bekendmaking de Regionale Belasting Groep Bekendmakingen REGIONALE BELASTING GROEP Besluiten ter inzage W ie***, ^0*4 ook «"4 riool Het is weer bijna tijd voor heerlijke kerstdiners, oliebollen en vuurwerk. Als we uitgegeten zijn, gooien we de overgebleven etensresten vaak weg. Vaak spoelen we afval en afvalwater zonder erbij na te denken door de gootsteen of het toilet het riool in. Dit kan soms voor problemen zorgen. Oliebollenvet stolt en hoopt zich op in de leidingen. Dit leidt tot verstoppingen in uw riool. Hierdoor kan afvalwater niet meer goed worden gezuiverd en raken de sloten en rivieren, waar het gezuiverde water terecht komt, vervuild. Daarom is er voor gebruikt vet een inzamelpunt bij u in de buurt. Meer Informatie hierover leest u op www.frituurvetrecyclehet.nl. Soep bijvoor beeld kunt u wel afgieten in de gootsteen, maar wilt u alle resten die achterblijven zoals groenten, vlees en vermicelli in de afvalbak gooien bij de andere etensresten? Deze etensresten kunnen namelijk ook het riool verstoppen. Als u vuurwerk afsteekt, gooit u de resten dan niet in de put op straat, maar veeg ze liever netjes op en gooi ze in de afvalbak. Ook vuurwerkresten in de put, kunnen het riool verstoppen. Kijk dus uit met wat u in de gootsteen, de put of door het toilet spoelt, het kan gevolgen hebben voor Informatie Het hoogheemraadschap wenst u prettige kerstdagen, sen goede jaarwisseling een gezond en lui nieuwjaar. Ï«^H3 Vergunningen Wa t e r werken Verdere procedure Na afloop van de ter inzage ligging zal het ontwerp- peilbesluit ter vaststelling worden voorgelegd aan de verenigde vergadering. Bij de besluitvorming zal de inspraakprocedure en de wijze van behandeling van de gemotiveerde zienswijzen wordt betrokken. De hoogheemraadschap pen van Delfland en van Schieland en de Krimpener- waard hebben vanaf 1 januari 2010 het heffen en innen van de belastingen ondergebracht in één nieuwe organisatie: de Regionale Belasting Groep. Het Dagelijks Bestuur van de Regionale Belasting Groep (RBG) maakt bekend dat de volgende bestuursbesluiten zijn vastgesteld: - Wijziging Leidraad Invordering 2010 RBG per 1 juli 2010 (dagelijks bestuur 20-09-2010); - Normenkader RBG 2010 (algemeen bestuur 26-10-2010). De besluiten en de integrale Leidraad Invordering 2010 RBG liggen vanaf heden gedurende 12 weken ter inzage bij de recepties van de gemeenlandshuizen van Delfland, Phoenixstraat 32 te Delft en van Schieland en de Krimpenerwaard, Maasboulevard 123 te Rotterdam. De teksten van de hierboven vermelde besluiten zijn ook te vinden op onze website. Let op: Binnenkort publiceren wij onze bekendmakingen alleen via onze website www.derbg.nl. Ontwerp-peilbesluit polder De Wilde Veenen ter inzage Dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland en de Krimpenerwaard maken bekend dat een ontwerp- peilbesluit is voorbereid voor polder De Wilde Veenen. Het ontwerp-peilbesluit wordt gedurende zes weken ter visie gelegd. Gedurende deze periode kunt u uw ziens wijze op het peilbesluit naar voren brengen. Inzien van de stukken U kunt de stukken van 23 december 2010 t/m 3 februari 2011 inzien op de volgende adressen: - De website van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard: www.hhsk.nl; - Het hoofdkantoor van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, Maasboulevard 123 te Rotterdam; - Het gemeentehuis van de gemeente Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk a/d IJssel. - Het gemeentehuis van de gemeente Lansingerland, Raadhuislaan 1, Berkel en Rodenrijs. Tijdens de periode dat de stukken ter visie liggen heeft u de mogelijkheid tot inspraak via een gemotiveerde, J schriftelijke reactie. Deze moet worden gericht aan het college van dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland en de Krimpenerwaard. Als u de reactie mondeling wilt toelichten, verzoeken wij u dit uitdrukkelijk te vermelden. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap watervergunningen, ontheffingen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV) en stelt maatwerkvoorschriften op. Capelle aan den IJssel - (K.10.484,9 december 2010) H.W. Knip, aanbrengen van een vlonder, Sofie Blank erf 11 - (K.10.488,10 december 2010) Gemeente Capelle aan den IJssel, planten van 16 bomen, Onacklaan. Moordrecht - (K.10.542, 7 december 2010) KPN Telecom BV, maken van een lasgat en het leggen van een kabel in de boezemwaterkering, West Ringdijk 11; - (K.10.497,10 december 2010) C.H. Steenbergen en zonen, het aanbrengen van een brug, Oosteinde 21 Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.10.563, 7 december 2010) R.J.W.J Kievits, hebben van een tuin, Merwede 35. Waddinxveen - (K.10.476, 7 december 2010) Gemeente Waddinxveen, aanbrengen van een dug-out en een beschoeiing, Zuidplashof. Zevenhuizen-Moerkapelle - (K.10.481,9 december 2010) A.W.N. Dijkshoorn, aan brengen van een steiger en het innemen van een vaste ligplaats, Zuideinde 8a. De vergunningen en de ontheffingen liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen, tel. 010 45 37 335. Tegen de vergunningen/ontheffingen kunt u schriftelijk tot 6 weken na de bij de vergunningen genoemde besluit- datum bezwaar indienen bij het hoogheemraadschap. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie, telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Voor meer informatie kunt u contact opnemen via e-mail info@hhsk.nl of telefoonnummer 010 45 37 356.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 54