Zuidpias tb Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht gemeente WEEK VERVOLG BEKENDMAKINGEN RAADSINFORMATIE HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS\ 22 DECEMBER 2010 Belastingverordeningen 2011 Bekendmaking vergunning is dan niet nodig. Het bedrijf kan volstaan met een melding van de activiteiten. Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer V.O.F. A. van der Kraats Zn., Bredeweg 96, 2761 KB Zevenhuizen, voor het uitbreiden van een autoschadebedrijf met een wasplaats. Tegen een melding op grond van artikel 8.60 van de Wet milieubeheer kunt u geen bezwaar indienen of beroep instellen. De stukken lig gen niet ter inzage. De vastgestelde belastingverordeningen liggen gedurende de tijd van twaalf weken kosteloos ter inzage bij het cluster belastingen van de afdeling Financiën, locatie De Saffier, Kleinpolderlaan 4 te Nieuwerkerk aan den IJssel. De vastgestelde belastingverordeningen zijn kosteloos te raadplegen op en te downloaden van de gemeentelijke website www.zuidplas.nl (Bestuur Organisatie -> Beleidsinformatie Verordeningen). Tegen betaling van een bedrag aan leges kunt u op verzoek een afschrift krijgen. ZUIDPLAS Openbare bekendmaking belastingverorde ningen 2011 Het college van burgemeester en wethouder maakt bekend dat de raad in de vergadering van 14 december 2010 onder intrekking van de betastingverordeningen 2010 de volgende belastingverordeningen geldend voor het jaar 2011 heeft vastgesteld. Onroerende-zaakbelastingen 2011 Rioolheffing 2011 Reinigingsheffingen 2011 Hondenbelasting 2011 Lijkbezorgingsrechten 2011 Legesverordening 2011 Toeristenbelasting 2011 Brandweerrechten 2011 Marktgeldverordening 2011 Precariobelasting 2011 Deze belastingverordeningen treden in wer king op de eerste dag na die van de openbare bekendmaking. De datum van ingang van de heffingen is 1 januari 2011. Bekendmaking wijziging van de gemeen schappelijke regelingen Regionale Ontwikkelorganisatie Zuidpias (ROZ) en Grondbank RZG Zuidptas De raad van de gemeente Zuidpias heeft in zijn vergadering van 23 november 2010 besloten de gemeenschappelijke regelingen ROZ en Grondbank RZG Zuidpias te wijzigen in verband met verlenging van de looptijd, een betere afstemming tussen beide regelingen en de gewijzigde functie van de grondbank. Voorts hebben de wijzigingen betrekking op een aantal tekstuele aanpassingen en wijziging van de gemeentenamen Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle in Zuidpias. De gewijzigde gemeenschappelijke rege lingen treden in werking met ingang van 1 januari 2011 en liggen gedurende 6 weken ter inzage in het raadhuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Reageren hééft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulie ren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet vol doen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Schielandstraat 110, Moordrecht 3e publicatie 2-kamerwoning (Galerijflat met lift, 3e verdieping) Beschikbaar per 3 januari 2011 Huur: €441,72 Voorwaarden: Vanaf 65 jaar (ook personen vanaf 55 jaar kunnen reageren) Maximum bruto jaarinkomen 42.966,-- (2 personen) Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Land voor Water 20, Moordrecht 4e publicatie 2-kamer seniorenwoning (Galerijflat met lift, leverdieping) Beschikbaar per 3 november 2010 Huur: 538,33 Voorwaarden: Vanaf 65 jaar (ook personen vanaf 55 jaar kunnen reageren) Maximum bruto jaarinkomen 42.966,-- (2 personen) Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang. Ook woningzoekenden uit de regio Midden- Holland kunnen op bovenstaande woningen reageren. Sportlaan 102, Moordrecht 1-kamerwoning (Galerijflat zonder lift, 2e verdieping) Beschikbaar: 19 januari 2011 Huur: €252,80 Voorwaarden: Max. 1 persoon tot 23 jaar Max. bruto jaarinkomen 21.625 Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier bij het gemeentehuis (per woning één formulier) telefoonnum mer (0180) 33 03 00 download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet maandag 27 december vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volle dig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formu lier of de gevraagde inkomstenverklaring (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het raadhuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/- Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Woont u buiten de gemeente Zuidpias in een huurwoning en wilt u reageren op een woning, dan is een huurdersverklaring van uw huidige verhuurder noodzakelijk. Besluitenlijst van de raadsvergadering van 14 december 2010 Hieronder treft u een overzicht aan van de besluitvorming in de gemeenteraad van Zuidpias. U kunt deze eveneens terugvinden op de gemeentelijke website www.zuidplas.nl. 1. Subsidiejaarprogramma Maatschappelijke Ontwikkeling 2011 In de voormalige gemeenten Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel was het gebruikelijk de subsidieaanvragen voor het komende jaar in één keer te behandelen in een verzameldocument; in Zevenhuizen-Moerkapelle was dit niet zo. Hierbij ontvangt u 'Subsidiejaarprogramma Maatschappelijke Ontwikkeling 2011'. Het bestaat uit drie afzonderlijke delen, waarbij per deel grotendeels te werk is gegaan zoals dat in de betreffende voormalige gemeenten gebruikelijk was. De reden hiervoor is dat voor 2011 de oude, afzonderlijke subsidieregimes nog gelden. De raad is met het Subsidieprogramma Maatschappelijke Ontwikkeling akkoord gegaan. 2. Nota Integraal Veiligheidsbeleid Met betrekking tot het integraal Veiligheidsbeleid stelt de raad de kaders en daarmee de kadernota vast. De raad heeft met de Nota ingestemd. 3. Gemeentewapen Zuidpias De gemeente Zuidpias heeft tot op dit moment geen gemeentewapen. En hoewel een wapen misschien niet als een sterk gemis voelt, hecht het bestuur er toch aan dat de gemeente Zuidpias net als alle andere gemeenten in Nederland weer een officieel wapen mag voeren. De raad heeft een nieuw gemeentewapen gekozen. 4. Werkgeversrol gemeenteraad Op grond van de Gemeentewet is de gemeenteraad werkgever voor het griffiepersoneel. In bijgaand voorstel wordt een voorstel gedaan voor een praktische invulling van dit werkgeverschap door een werkgeverscommissie in te stellen die het werkgeverschap uitvoert ten aanzien van het griffiepersoneel. De raad is met dit voorstel akkoord gegaan. 5. Vaststelling verordening voor de onderzoekscommis sie 2010 De Wet dualisëring gemeentebestuur heeft uw raad in het verleden een aantal instrumenten gegeven waardoor uw controlerende rol is verstrekt. Te denken valt aan de reeds door u vastgestelde financiële'verordeningen ingevolge de artikelen 212, 213 van de Gemeentewet, maar ook de nog door u vast te stellen verordening op de rekenkamercommissie. Sluitstuk van de u ten dienste staande controlemiddelen is de nu voorliggende verordening voor de onderzoekscommissie. De raad is met deze Verordening akkoord gegaan. 6. Controleprotocol en normenkader 2010 Jaarlijks dient het controleprotocol en normenkader op actualiteit beoordeeld en opnieuw door de raad te worden vastgesteld. De raad is met het controleprotocol en normenkader 2010 akkoord gegaan. 7. Najaarsnota De najaarsnota 2010 is de tweede tussentijdse rapportage in het kader van de planning en controlcyclus van de gemeente. Hierin worden de belangrijkste financiële afwijkingen op de voorgenomen plannen en de bijbeho rende budgetten besproken. De raad heeft met de najaarsnota ingestemd. 8. Fusiebudget De Provincie heeft aan de voormalige gemeenten Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht en Zevenhuizen- Moerkapelle een budget beschikbaar gesteld van ca. 8,5 miljoen. Dit budget is voor de kosten van de herindeling. De Raad wordt gevraagd in te stemmen met de bijgevoegde verantwoording van de gemaakte kosten. De raad heeft met het Fusiebudget ingestemd. 9. Betastingverordeningen De raad besluit dit tot het jaarlijks vaststellen van belas tingverordeningen waarin onder andere de belastbare feiten, de belastingplichten en de tarieven zijn opgenomen. De raad heeft ingestemd met de voorliggende verordeningen. 10. Benoeming in Raadscommissie Ruimte De fractie van CDA heeft de heer J. Hennip voorgedragen als plaatsvervangend lid van de raadscommissie Ruimte. De raad heeft met de benoeming ingestemd. Indien de raad op een individueel verzoek heeft beslist, wordt de verzoeker op korte termijn van de beslissing met de motivering op de hoogte gesteld. Voor de mogelijkheden van bezwaar en beroep tegen besluiten van de raad wordt u verzocht te letten op het volgende: - Let op de afzonderlijke bekendmakingpublicaties of het persoonlijke bericht (individuele gevallen); in beide gevallen worden de beroepsmogelijkheden aangegeven; - Informeer bij vragen bij de behandelende afdeling; - Tegen een aantal door de raad behandelde onderwerpen is (nog) geen bezwaar mogelijk. Als u meer wilt weten over bovengenoemde besluiten kunt u contact opnemen met de behandelende afdeling of de griffier, P. van Vugt (tel.nr. 0180-330311).

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 8