E 1 "Dit wil ik wel iedere dag!" Nieuwjaarsconcert Martin Mans Formation Kerstdrive BC IJsselbridge Muziekschool verzorgt muzikale omlijsting kerstdiner GENDIJK SUCCESVOL AANKOPEN BETROUWBAAR TAXEREN HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 29 DECEMBER 2010 11 Kerstdiner Nationaal Ouderenfonds Mediteren en schrijven v:,v _jSaML Nieuwerkerk aan den IJssel - In sa lon 2 en 3 van het Van der Valk hotel werd dinsdag 21 december het kerst diner voor eenzame ouderen geser veerd, aangeboden door het Nati onaal Ouderenfonds. Het was één van de in totaal 35 kerstdiners die dit fonds vorige week in heel Nederland aanbood. Door Marianne Fortuin Voor de zesde keer was het Van der Valk Hotel het gastvrije adres. Zeven tig ouderen waren aanwezig. Twaalf mensen konden niet komen, onder andere doordater geen vervoer was. Margriet van Wersch is Provinciaal Ambassadeur Zuid-Holland van het Nationaal Ouderenfonds. Zij organi seerde het diner samen met Gerda de Ruiter, die als coördinator optrad. Van Wersch: "Voor sommigen is dit het enige uitje op jaarbasis. Een vrouw zei me eens "dit is de enige en eerste keer dat ik in een restaurant eet." We proberen de juiste mensen te vinden, via Ouderenadviseurs, de dagopvang of de huisartsen. Het di ner is niet bedoeld voor mensen die met familie kerst vieren, of die in een zorglocatie wonen, want daar wordt al van alles georganiseerd. Het is jammer dat de mensen uit Schiedam er niet zijn vanwege ver voersproblemen." De Ruiter is als activiteitenbegeleid ster werkzaam bij Laurens Antonius Binnenweg en zij opende de avond: "Ik heb een hele leuke taak, want ik mocht jullie allemaal uitnodigen. We gaan er met zijn allen een war- me, sfeervolle avond van maken." Ze las een gedicht over kerst voor. Het initiatief werd door de gasten zeer gewaardeerd. Mevrouw Donc- ker was er voor het eerst bij: "Ik vind het gezellig. Ik mag geen noten en daar is rekening mee gehouden." Meneer Oosterwijk: "Ik ben hele maal alleen. Ik kom al voor de derde keer." De 94-jarige mevrouw Van der Meer was ook heel blij dat ze er bij kon zijn. Tegen De Ruiter had ze gezegd: "Wat lief datje me uitgeno digd hebt." Ze was zeer te spreken over het initiatief en het eten en zei: "Dit wil ik wel iedere dag!" Het diner begon met een glaasje champagne en bestond uit soep, kip met groenten, gebakken aard appelen en frites, met als klap op de vuurpijl een grand dessert met Nieuwerkerk aan den IJssel - Zeven tig paren, allen stemmig gekleed, kwamen woensdag 22 december bijeen voor het spelen van vijf ron den tijdens de kerstbridgedrive van BC IJsselbridge. In de A-lijn werden Joop Daniels en Ruud Pel eerste met een gemiddelde van 64.41; tweede werden Joop de Fonkert en Paul Korporaal met 61.44 en op de derde plaats eindigden Herman Holleboom en Jan de Jong met 61.21. De B-lijn werd gewonnen door Leo Heijdra en Guus van Krevelen met 59.94; 2. Kees van der Made en Cees Mertens; 3. Riet en Rinus Scheele. In de C-lijn werden Yvonne en Bert Klapwijk eerste met 62.84; 2. Elly Miltenburg en Rennie Valentijn; 3. Elly Delwei en Patty Stuip. An en Ge rard Siepkes wonnen de D-lijn met 66.64; 2.Ria en Jan Hilkhuysen met 57.43 en 3.Wenneke van Veldhuizen en Joke Verschoor met 56.18. Samen eten:gezellig! ijs, soesjes en tiramisu. Leerlingen van de muziekschool speelden op diverse instrumenten zoals gitaar en klarinet, een keur aan kerstlied jes, waarbij eerst voorzichtig, maar daarna met meer volume werd ge neuried of meegezongen. Riet van Tuijl is één van de vrijwil ligers die meegeholpen heeft het di ner te organiseren: "Ik heb contact gelegd met de Muziekschool en met de elf gasten uit Nieuwerkerk." Het Nationaal Ouderenfonds steunt ouderen die het moeilijk hebben met concrete diensten en activiteiten. Men wil eenzaamheid en armoede onder ouderen bestrijden en biedt via de Ouderentelefoon - die dag en nacht bereikbaar is - informatie, ad vies of een gesprek. Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder leiding van Edith Bosma gaat vrijdag 14 januari een cursus 'Mediteren en Schrijven' van start. Gedurende de cursus komen verschillende medita tietechnieken aan de orde. Schrijfer- varing is niet nodig. De cursus vindt plaats bij docent thuis, Veldewater 27 en duurt van 9.00 tot 11.30 uur. Voor meer informatie en aanmelden: 06-24629573 of www.luisterennaarjezelf.nl. The Martin Mans Formation Nieuwerkerk aan den IJssel - Het mannenensemble The Martin Mans Forma tion verzorgt, onder leiding van organist en dirigent Martin Mans, op zater dag 8 januari een nieuwjaarsconcert in de Lichtkring aan de Dreef 1. The Martin Mans Formation is ruim vijf jaar geleden ontstaan vanuit het Christelijk Waddinxveens Mannen koor De Gouwestem en werkt samen met onder andere Jan Vayne en Pe tra Berger. Onlangs is de tweede cd van het ensemble uitgekomen met als titel 'The Martin Mans Formation in concert'. Het concert begint om 20.00 uur. De kerk is open vanaf 19.15 uur. De toe gang bedraagt 10,- euro. Reserveren kan via info@martinmans.nl of via 06-22934637 en 0182-785739. Op de avond zelf zijn eveneens kaarten verkrijgbaar. Voor meer informatie: www.themartinmansformation.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor, tijdens en na het kerstdiner voor ouderen in het van der Valkhotel op 21 december traden leerlingen van de Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool op. Er werden vooral veel bekende kerstliedjes ten gehore gebracht. Kerkleen 142, 349.000,-k* j UNIEK Pr. Alexanderlaan 99, 198.000,- k.k LEUKE EENGEZINSWONING OP AANTREKKELIJKE LOCATIE! appartement met garage a EN ROYAAL ZONNIG TERRAS MAKELAAR Ari°n lagendijk 1W.T.PA y N WW

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11