y Molenviergang test nieuwe verlichting in winters landschap Verkoop tweedehands kleding Cursus Langlaufen Moe Rolling 90 kerstshow Kindershow Elly Et Rikkert ft HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 29 DECEMBER 2010 15 vervolg von voorpagina Subsidiebeleid gemeente maakt kapot dan je lief is meer Zevenhuizen - Het winterse weer geeft overlast, maar ook prachtige plaatjes. De besneeuwde bomen en daken, de uitgestrekte witte pol ders; het zijn allemaal echt Hol landse beelden. En uiteraard horen molens in zo'n landschap. De mo lenaars van de viergang in Zeven huizen genieten, ondanks de onge makken, met volle teugen van hun winterse omgeving. Bij hen kwam het idee op om de besneeuwde mo lens eens in de spotlights te zetten en dit schouwspel voor het nage slacht vast te leggen. Op donderdag 23 december waren daarom de mo lens 's avonds enkele uren verlicht. Veel bezoekers waren er niet, want de harde oostenwind maakte het niet echt aantrekkelijk om de deur uit te gaan. Er was nog een andere reden voor deze actie. De molenaars wilden de Moerkapelle - In de Rank, naast de Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat, wordt op vrijdag 31 december van 9.00 tot 12.30 uur een verkoop van tweedehands kleding gehouden. De Tweedekgnswinkel is deze ochtend extra geopend, naast de gebruike lijke opening op donderdagmiddag van 13.00 tot 15.30 uur en zaterdag van 9.30 tot 12.30 uur. Bruikbare, Gouda - Wie de smaak van het lang laufen te pakken heeft, maar nog wat aan de techniek zou kunnen verbeteren, kan zich inschrijven voor een van de cursussen van Langlauf- vereniging Gouda welke starten op woensdag 5, zaterdag 8 en zondag 9 januari. Een cursus bestaat uit vijf lessen op de kunststofbaan, waarbij men wordt ingedeeld naar niveau. Alle technieken die van belang zijn, komen aan de orde. Voor beginnen de langlaufers ligt de nadruk vooral op stijgen, dalen, sturen en, uiter aard, remmen. Langlaufers komen op plaatsen waar wandelaars en skiërs door- Een witte wereld. nieuwe lampen uittesten. Het is al jaren gebruikelijk dat de molens in september een aantal dagen in de spotlights worden gezet. Door mid del van een financiële ondersteu ning, vanuit de actie 'lokaal initi atief' van de voormalige gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, konden er professionele lampen worden aangeschaft. De molens staan in september 2011 weer in de spot lights. Tijdens de generale repetitie kwam ze ongelukkig ten val. "Het doet nog wel een beetje pijn, maar daar rij ik ge woon doorheen. Pijn is fijn." Ook Elis Hogendoorn rijdt mee in de show. "Wij als ouderen begeleiden de klein tjes tijdens de show. Ik heb er echt zin in. Het is toch wel waar iedereen een groot deel van het jaar naartoe leeft." Dan begint de show. Onder luide mu ziek dansen de rolschaatsers over de vloer. Het publiek kijkt zijn ogen uit. "Kijk nou, ze hebben zelfs een vlie gend tapijt", zegt één van de bezoe kers. Tijdens de climax waar Aladdin de strijd aan gaat met de slechte Ja- far is het doodstil op de tribune. Als Aladdin als winnaar uit het gevecht komt, barst er een luid applaus los. In de pauze vertelt Rupke over de sport. "Rolling '90 scoort altijd hoog op NK's en EK's. Vorig jaar waren ze weer Nederlands Kampioen en zesde op het Europees Kampioen schap." Het showrijden bestaat uit verschillende wedstrijdcategorieën, er wordt gereden in groepen van 24, twaalf personen of vier personen. Na de pauze worden er aparte num mers opgevoerd. Zo gaan de rol schaatsers als cowboys over de vloer, beelden ze een mariokartrace uit en is er een hommage aan Jesus Christ Superstar. Dit alles gevolgd door een grote finale waarin alle rijders nog een keer sierlijk over de baan langskomen. Lizzy Quick is blij dat het goed gegaan is. "Ik had wel pijn tijdens het rijden maar denk niet dat iemand dat gezien heeft", zegt ze lachend. Ook het publiek is razend enthousiast. "Niet te geloven dat ze dit allemaal voor elkaar kunnen krijgen", zegt één van de bezoekers. "Volgend jaar kom ik zeker weer." Rolling 90' is altijd op zoek naar nieuwe leden, aanmelden kan via info@rolling90.nl. eigentijdse, schone kinderkleding in goede staat kan worden afgegeven in de winkel. Ophalen kan ook. De opbrengst komt ten goede aan di verse goede doelen. Zevenhuizen - Het duo Elly Et Rik kert verzorgt zaterdag 22 januari om 15.30 uur een optreden in de Her vormde Kerk. De show 'Een gat in de lucht' is bestemd voor kinderen van vier jaar en ouder. Tijdens de show kunnen de kinderen meedansen en -zingen. De toegang bedraagt in de voorverkoop 7,- euro; aan de deur 7,50 euro. Reserveren kan via evan- gelisatieplatform@hotmail.com. De kaarten kunnen op de dag van de voorstelling vanaf 15.00 uur afge haald worden. Voor meer informatie: www.evangelistaie-events.nl en www.ellyenrikkert.nl. Langlaufsneeuw genoeg in eigen land. gaans niet kunnen komen. Met een goede basistechniek kost het lang laufen minder energie en kan men volop genieten van dit ultieme win- tersportavontuur. Aanmelden kan tot dinsdag 3 janauri via cursus@ langlauf.nl. Voor meer informatie: www.langlauf.nl. Nieuw subsidiebeleid van de ge meente Zuidpias treft Oss en nog acht andere sportverenigingen hard. Gymnastiekvereniging Oss telt op dit moment driehonderd leden en is daarmee een grote vereniging in Ze venhuizen. De vereniging heeft geen sponsoren en financiert haar activi teiten uit de ontvangst van contri butie en de jaarlijkse gemeentelijke subsidie. Op dit moment ontvangt Oss jaar lijks 2.682 euro aan.subsidie van de gemeente. Door deze subsidie is het mogelijk om de contributie op een acceptabel niveau te houden. Hier door is het voor veel kinderen, ook uit de minder draagkrachtige gezin nen, mogelijk om elke week te kun nen sporten. Vanaf 2012 is de gemeente Zuidpias voornemens om deze subsidie te stoppen. De oude doelstelling van gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle - stimu lering van een gevarieerd aanbod van sportactiviteiten en faciliteiten ten behoeve van de inwoners - komt hiermee te vervallen. Op de site van de gemeente Zuidpias staat meer te lezen over het nieuwe subsidie-beleid van de gemeente Zuidpias. Onder andere kunt u daar kennis nemen van de toegekende subsidie van 235.000 euro- aan de Nieuwerkerkse Muziekvereniging (vijfhonderd leden) en de kosten van een vrijwilligersfeest van 35.000 euro. Anderen Naast Oss treft deze maatregel acht andere sportverenigingen in Zevenhuizen en Moerkapelle, Bad mintonvereniging Zevenhuizen, vol leybalvereniging Nesselande, ten nisvereniging Love '70, Rolling '90, Badmintonvereniging. Enthos, Gym nastiekvereniging Tarzan/Jazztar, Schaakvereniging Moerkapelle en- Tafeltennisvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle. Plezier in de gymles! Is dit vanaf 2012 ook nog mogelijk? A. van der Eist, voorzitter Oss.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 15