'Binair is van een lelijk eendje uitgegroeid tot een zwaan' 16 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 29 DECEMBER 2010 Maurice Woesthoff, Peter Thun en Rob Ernst zijn de drie ondernemers die in de race zijn voor Onderne mersprijs Midden-Holland van de Kamer van Koophandel. De drie heren hebben hun bedrijf in de gemeente Zuidpias staan. Een drieluik over de zeer verschillende bedrijven met één overeenkomst: een gedreven leider aan het roer. Marktleider en innovatief timmeren aan de weg Drie genomineerden voor Ondernemersprijs Midden I Moerkapelle - 'We proberen de norm te zijn in de markt. We willen hetliefst laten zien hoe het moeten laat de rest ons maar volgen." Aan het woord is Mau rice Woesthoff, directeur van Binair Groep. Zijn bedrijf is al jaren toonaangevend op het gebied van fruitrij- ping. Maar ook in de wereld van lawaaibeheersing timmert Binair Groep innovatief aan de weg. Het Moerkapelse bedrijf bestaat in feite uit twee be drijven: Interko en Acoustair. "Interko staat bekend als specialist in de koeltechniek", vertelt Woesthoff. "Wij zijn producent van klantspecifieke warmtewis selaars. Ons specialisme is de fruitrijpingsinstallatie. Er is bijna geen land ter wereld dat geen systemen van ons heeft staan. Op dit gebied zijn wij echt marktleider." De installatie zorgt er met temperatuurregeling en het toevoegen van ethyleengas voor dat fruit, waar onder bananen, verder gerijpt worden. Woesthoff: "Bananen worden groen geplukt en 'in slaap gehou den' door ze te bewaren bij een temperatuur van zo'n 12,5 graden en het ethyleen, dat fruit aanmaakt, uit de ruimte te houden." Deze stof zorgt namelijk voor rijping van fruit. "Wij zorgen er in onze cellen voor dat de Uananen 'wakker worden' en verder rijpen door het verhogen van de temperatuur en het toevoegen van ethyleengas." Het grote gat in de bananendozen is door deze in stallaties plotseling verklaarbaar: "Dat is bewust zo gedaan want het gas moet bij het fruit kunnen komen en de temperatuur gelijkmatig door de hele ruimte verdeeld worden." Naast bananen worden er met Interko systemen on der andere ook mango's, avocado's en papaya's ge rijpt. Nu wordt dat fruit nog vaak ingevlogen, vertelt Woesthoff, "met als resultaat dat het vaak verrot of keihard naar de winkel gaat." Acoustair De andere tak van Binair, Acoustair, houdt zich bezig met het beheersen van lawaai. "We pakken geluid in in de industrie", verklaart de directeur. "We maken kasten om machines om te zorgen dat lawaai niet afstraalt naar de omgeving. Wij geven hierbij een garantie waarmee we garanderen dat het probleem opgelost wordt of is." Andersom worden ook producten gemaakt die juist geluid buiten houden: audiometrische cabines. Deze zijn bijvoorbeeld voor gehoortesten en worden veelal gebruikt in ziekenhuizen. "We hebben nu net een nieuwe cabine ontwikkeld die door de klant zelf mon- teerbaar is. Met één inbussleutel kan iedereen het in elkaar zetten. Het product is nu al zo populair dat er al een aantal verkocht is, nog voor de officiële intro ductie in januari." Zwaan Dat Woesthoff genomineerd is voor de^Qndernemers- prijs Midden-Holland van de Kamer vaivKpopbanciel vindt hij vooral leuk voor zijn personeel. "Toén we het in 2004 overnamen, stond het bedrijf aanlèet randje van de afgrond. Hetzelfde personeel werkt er nog en we zijn van eendelijk eendje uitgegroeid tot een zwaan." 1 Door Marianne Vermaat

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 16