I Verkooodagen I gratis services Online bestellen, foto's én uitwerking: I Woe Do Vrij 29/12 8-20 uur 30/12 8-20 uur 31/12 8-18 uur I Onze unieke 'Opmerkingen college legden bom onder vertrouwen Vonk in gemeente' Kerstinkopen kunnen leuk en gezellig zijn! Het mooiste vuurwerk en de beste kwaliteit bij dé specialist! o Meeloopservice Vuurwerkadvies Dorpsstraat 66 - Zoetermeer - Telefoon (079) 316 35 51 Online bestellen kan t/m 30 december, 18:00 uur Kerstwensen vervuld bij Albert Heijn in Nieuwerkerk a/d IJssel. Ook bijo Gara o Kort op de laatste dag ns voldoende vuurwerk! intie op siervuurwerk* e wachttijden bij afhalen m 22 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS] 29 DECEMBER 2010 Geen gesjouw meer! Indien gewenst, helpen wij u graag om uw bestelling naar uw auto te brengen. Op woensdag 29, donderdag 30 en vrijdag 31 december is een adviseur aanwezig die u kan helpen met het samenstellen van uw bestelling en die uw vragen kan beantwoorden. rjs fflp Reactie gemeente Afgelopen vrijdag was het in de rij aansluiten bij Topslager Den Toom in koopcentrum Dorrestein. Opvallend was de gezellige stemming bij binnenkomst, iedereen werd vlot voorzien van zijn bestellingen en ondertussen werd er gevraagd of men koffie, thee of warme chocolade wilde. Op de toonbank stond het vol met heerlijke hapjes en waren er geanimeerde gesprekken gaande tussen de verschillende klanten. Den Toom had het goed georganiseerd door extern een partytent op te stellen met daarin alle kantEtklare bestellingen. In de winkel kon men nog snel het e.e.a. aanvullen, zo is winkelen in de kerstdrukte nog eens heel gezellig! Wmm vuurwerkzoetermeer.nl i Garantie geldt alléén voor siervuurwerk met een kruitlading van 150 t/m 500 gram. Bij Albert Heijn in Nieuwerkerk a/d IJssel stond drie weken lang een kerstwen senboom in de supermarkt waarin bezoekers hun wens voor anderen konden hangen. De boom hing vol met allerlei mooie wensen. Drie zijn er uiteindelijk uitgekozen die een mooi pakket in ontvangst mochten nemen. Op de foto's ziet u een 90-jarige dame die nog steeds actief is in het verzor gingshuis met het regelen van bingo, hapjes en chocoladeletters uitdelen. Een andere mevrouw wilde de vrijwilligers en de mensen die in het hospice liggen eens laten verwennen en een andere mevrouw had een pakket bedacht voor haar buren die altijd voor haar klaar staan om op haar dochtertje te passen wanneer haar man naar het ziekenhuis moet. Alle drie hebben een prachtig kerstpakket ontvangen. Waddinxveen - De reactie van wethouder Dorenda Gerts tijdens de laatste raadsvergadering op 15 december over het opheffen van Stichting Vonk, heeft bij het bestuur van de stichting voor de nodige verontwaardiging ge zorgd. Voorzitter Martin Kraaijestein stelt echter dat Vonk niet anders kon dan zichzelf opheffen omdat door het afschaffen van de subsidies geen ver antwoordelijk kunsten cultuuraanbod in de gemeente gerealiseerd kan wor den. Door Niels Raas De wethouder stelde dat het niet op orde zijn van de bedrijfsvoering van Vonk oorzaak is van de teloor gang van de stichting. Naast dat Kraaijestein de argumentatie van de wethouder betitelt als onwaar, stelt deze ook dat de opmerkingen kwetsend zijn voor het personeel van Vonk, dat grotendeels op vrij willigers draait. Kraaijestein noemt de opmerkingen van de wethouder een pertinente onwaarheid en Vonk is simpelweg genoodzaakt om te stoppen. Kraaijestein geeft aan wel de beslissing van de raad om in te stemmen met het terugschroeven van de subsidie te respecteren. "Elke gemeente van deze omvang zou een cultureel centrum moeten hebben. Er wordt een oneerlijk spel gevoerd. Het is meer een soort excuus om te bezuinigen. Ik denk dat de raad het met ons eens is. Ik heb intensieve gesprekken gevoerd met alle raads fracties en daar heerst ook het idee dat de bedrijfsvoering bij Vonk goed is." Ook het alternatieve plan van Vonk wat onder andere de inzet van ZZP'ers behelst, kan op veel waarde ring van de raad rekenen. Verantwoord Het vertrouwen in het college van burgemeester en wethouders is bij de stichting tot een minimum gedaald. "De gemeente wilde het afgelopen jaar gezamenlijk het be zuinigingstraject ingaan, maar het afgelopen jaar is de wethouder nau welijks inhoudelijk op Vonk inge gaan." De bedrijfsvoering is volgens Kraaijestein op orde. Er is dit jaar zelfs sprake van een positief bedrag van 20.000 euro op de exploitatie. Bovendien worden de tekorten uit het verleden ingelopen. Tekorten die volgens Kraaijestein ontstaan zijn door de fusie die resulteerde in Vonk. De gemeente gaat nu de sub sidie voor kunst en cultuur met 61 procent verminderen. Waddinxveen zat landelijke al aan de lage kant. dereen activiteiten in de school kan ontplooien. Inkrimpen en daarna uitbreiden is volgens Kraaijestein geen optie. "Het huidige aanbod is al krap. Als er in de toekomst weer uitgebreid wordt, zal dat gepaard moeten gaan met een stijging in subsidie. We zijn nu uit om te overleggen met de gemeente om te zorgen dat de vier poten van Vonk, cultuureducatie, ouderenzorg, de Brede School ac tiviteiten en het Sociaal Platform, blijven bestaan," aldus Kraaijestein. Het vertrouwen in de gemeente is echter laag bij Vonk. Kraaijestein: "De opmerkingen van de wethouder in de raad hebben een bom gelegd onder het vertrouwen. Het zijn veel mensen, waaronder veel vrijwilligers die zorgen voor de bedrijfsvoering. Eén persoon is al veertig jaar actief. Ik sta voor een club mensen die dit aanhoren. Het is een valse voorstel ling van zaken." "Elke gemeente van deze omvang zou een cultureel centrum moeten hebben." "Met de gekorte subsidie kunnen we niet op een verantwoorde manier verder. Cursussen zijn niet het eni ge. Bij een cultureel centrum horen toneelclubs, uitvoeringen en exposi ties. Je kunt niet voor een eenmalig evenement een gebouw neerzetten en daarna weer weghalen." Vonk heeft geprobeerd in het ge bouw van het Coenecoop College haar activiteiten te herbergen. De school wilde echter alleen met de stichting in zee en niet met ZZP'ers, omdat in geval van het laatste ie- Stichting Vonk zit al voor en sinds de fusie in 2007 in financiële pro blemen, zo reageert de gemeente Waddinxveen. Dat heeft bij de ge meente geleid tot kritische vragen over de activiteiten van stichting Vonk, de resultaten die ze nastre ven en uiteindelijk ook tot kritische vragen over de bedrijfsvoering. De gemeente Waddinxveen heeft in 2009 besloten per 1 januari 2012 te bezuinigingen op kunst- en cul tuureducatie. Stichting Vonk voert dat nu uit in de gemeente Wad dinxveen. Daarom heeft de ge meente stichting Vonk ruim de tijd gegeven om met een onderbouwd plan te komen om deze bezuiniging op te vangen. De gemeente heeft zelfs tweemaal aangeboden mee te werken aan een kwaliteitsverbe teringstraject. Stichting Vonk heeft tot op heden geen onderbouwd plan ingediend en weigert mee te werken aan kwaliteitsverbetering. De gemeente en stichting Vonk blijven samen in gesprek om de andere onderdelen van de stich ting voort te zetten. Tegelijkertijd zal de gemeente op zoek gaan naar andere organisaties die na 1 januari 2012 kunst- en cultuur educatie en seniorenwerk kunnen aanbieden in de gemeente Wad dinxveen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 22