W HART VAN HOLLAND I JAAROVERZICHT I 29 DECEMBER 2010 Lange, lange winter Tamara Venrooy glorieus naar de Kamer Do tankt bij Motorrijders maken vuist voor Milly Een grote opkomst bij de Dodenherdenking op het Raadhuisplein toonde aan dat het besluit van de gemeenteraad van Zuidpias om ook in Moerkapelle een dergelijke herdenking te organiseren, gewaardeerd werd. Wethouder Rinus Bosman sprak: "Op 5 mei staan we stil bij onze vrijheid. We kijken terug en blikken vooruit. Het hangt niet alleen van de politiek af, we kunnen zelf ook iets doen. Zoals verzet tegen schending van vrijheden. Zuidpias - Het weer had niet beter moeten zijn, want dan hadden bezoekers waarschijnlijk weggebleven. Nu waren de omstandigheden perfect voor Pinkst'Art: een warm zonnetje en een zacht briesje dat zorgde voor verkoeling. Rond de drieduizend mensen deden in het Pinksterweekend Pinkst'Art aan. "Heerlijk een rondje fietsen en ondertussen lekker overal even stoppen en rondkijken", reageerde een bezoeker. Het 'Rondje Kunst' besloeg alle kernen van Zuidpias. De Zevenhuizense kunstenaars Gre den Otter er Ernst de Vogel voorzagen een van de muren bij hun atelier van deze roze kameleon; hij is nog steeds te bewonderen. Eredivisie scheidsrechter Kevin Blom - die kort voor zijn komst naar Moordrecht op zaterdag 8 mei de bekerfinale Feyenoord-Ajax floot - luisterde het tweede Kika-toernooi van voetbalvereniging Moordrecht op. "Op zo'n locatie heb ik nog nooit opgetreden."Zangeres Do gaf zaterdag 29 mei een speciaal huiskamerconcert voor honderd gelukkigen op het terrein van tanksstation Van Weelden, in het kader van de Shell Muziekweken. Het kon eigenlijk niet meer missen: met een 23ste plaats op de WD-lijst was het, rekening houdend met de peilingen, vrij zeker dat wethouder Tamara Venrooy na de verkiezingen van 9 juni haar functie in Nieuwerkerk neer zou leggen om naar de Tweede Kamer te vertrekken. Zo geschiedde. Ze houdt de lezers van Hart van Holland op de hoogte van haar Haagse belevenissen in een tweewekelijkse column. Een vijftigtal motorrijders trok zaterdag 12 juni in colonne van de Pleisterplaats in Moordrecht naar de ouders van de vermoorde Milly Boele in Dordrecht. De bikers wilden een statement maken naar justitie: moordenaars als Sander V. moeten hard bestraft worden. De bikers overhandigden de ouders van van het meisje een schilderij om hen een hart onder de riem te steken.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 23