w Vierde nieuwjaarsduik Zevenhuizerplas Kerstpakket voor vrijwilligers Gemeente voorbarig met wo ningbouw bij agrarisch bedrijf Wij hebben winterhanden/ sets Kinderpopgroep van start in Kristal Kerstboomverbranding Sfeervol kinderkerstdiner BOVAG Ook kunnen wij voor de opslag zorgen. Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 HART VAN HOLLAND NESSELANDE 29 DECEMBER 2010 25 W ifiS? Raad van State - zitting UW TREKHAKEN SPECIALIST! Seat Ibiza III HB 3 drs. Bwj. mei 2002 Vanaf 382,- Mazda 2 HB 5 drs. Bwj. juni 2003 Vanaf 417,- Nissan Micra HB 3 drs. Bwj. feb. 2003 Vanaf 418,- Citroen C4 HB 5 drs. Bwj. juni 2004 Vanaf 449,- Ford Focus li HB 5 drs. Bwj. sep. 2004 Vanaf 465,- VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Vanaf 475,- Kijk op www.trekhaken.nl Nesselande - De nieuwjaarsduik in de Zevenhuizerplas wordt gehouden op zaterdag 7 januari om 14.00 uur. Naar verwachting komen er rond de 150 duikhelden op dit evenement af en zullen vier keer zoveel mensen vanaf de kant toekijken hoe de bik kels zich in het koude water storten. De organisatie, die in handen is van Watersportvereniging Buurman en Verhage Fastfood, laat niets aan het toeval over. Er is een verwarmde kleedruimte en er vindt vooraf gaand aan de duik een goede war- ming-up plaats die wordt gegeven door Cees van Muiden: de pionier van de alsmaar groeiende loopgroep Nesselande. Ook aan de veiligheid is gedacht. Er zijn de nodige EHBO- ers aanwezig en is er ook een duiker in het water. Na de nodige ervaringen blijkt een aantal tips toch belangrijk om de duik zo comfortabel mogelijk te on dergaan. zo vertelt Maurits Uipkes, één van de organisatoren. "Houd je kleren aan tijdens de warming up en ook je schoenen. Blote voeten op een besneeuwd strand zorgen voor zeer koude voeten en tijdens de warming Er bestaat geen misverstand over waar de bikkels het water in moeten. sta je toch al gauw tien minuten op het koude zand. Na de warming up snel je kleren uittrekken en na het aftellen rent iedereen tegelijk het water in. Na de duik blijken de Nesselande - Vrijwilligers van Stich ting Buurtwerk Alexander werden woensdag 22 december verrast met een kerstpakket, als dank voor hun inzet gedurende het aflopen jaar. Tijdens haar toespraak onderstreep te sociaal cultureel werker Tineke van den Berg nog eens hoe belang rijk vrijwilligers voor een organisatie zijn. Belangstellenden voor het doen van vrijwilligerswerk kunnen zich in De Kristal aan de Cypruslaan 404 aanmelden bij een van de sociaal cultureel werkers. Den Haag/Nesselande - De Raad van State blokkeert waarschijnlijk de bouw van een woning in Nesselande, omdat die te dicht bij een agrarisch bedrijf komt te staan. Dat bleek dinsdag 14 december tijdens een spoedzitting bij de Raad in Den Haag. De eigenaar van het bedrijf vroeg de Raad om het plan te schorsen. Hij vindt dat de woning hem gaat beperken in zijn bedrijfsvoering. De voorzitter van de Raad vond het vreemd dat de gemeente een bouw- mogelijkheid heeft gecreëerd pal naast het akkerbouwbedrijf aan het Zuideinde. Een gangbare afstand tussen een woning en een agrarisch bedrijf is vijftig meter. Een gemeente mag van die norm af wijken, als daar een goed verhaal bij wordt gegeven. Maar de gemeente kwam niet verder dan aanvoeren dat er al twee woningen te dicht op het bedrijf zijn gebouwd. Bovendien zou er nauwelijks sprake zijn van een volwaardig bedrijf. Bij een nabijge legen woning zou daardoor nauwe lijks overlast kunnen ontstaan. Volgens de voorzitter van de Raad is dat een misrekening. Het bedrijf kan gemakkelijk volwaardig wor den, omdat het bestemmingsplan dit toelaat. En dan is er zeer waar schijnlijk wel sprake van overlast bij de woning. Het bestemmingsplan bepaalt ook nog eens dat bij nieuwe bebouwing rekening moet worden gehouden met bedrijvigheid die al in het gebied aanwezig is. Die moet worden gerespecteerd. Er was voor de gemeente juist alle aanleiding om de woning verder van het bedrijf te houden. In een eerdere uitspraak van de Raad was al aange geven dat bebouwing op voldoende afstand van hetzelfde bedrijf moest blijven. Maar de gemeente heeft die uitspraak toch anders uitgelegd. De Raad doet binnen enkele weken uitspraak. duikers het niet koud te hebben. Dit komt door de warming up en de kop snert. Het enige waar je duikers over hoort zijn koude voeten." Deelnemers kunnen zich op 1 janu ari ter plaatse kosteloos inschrijven vanaf 13.00 uur. De duik begint om 14.00 uur. Voor informatie: gezelligheid@wsvbuurman.nl. Nesselande - Stichting Buurtwerk Alexander gaat, in samenwerking met CurZusEtZo, Zangmakers en Music Matters, vanaf dinsdag 15 februari een popgroep voor kinderen van zeven jaar en ouder oprichten. Onder leiding van zangeres Sanne de Jong zingen de kinderen aller lei bekende nummers. Plezier heb ben staat voorop, maar er wordt ook serieus aandacht besteed aan zangtechnieken als ademhaling, uit spraak, timing en dynamiek. Via 010-2518988 kunnen kinde ren zich aanmelden voor een eer ste (proefjles. De lessen duren van 17.00 tot 18.00 uur. Nesselande - De jaarlijkse kerst boomverbranding vindt plaats op zaterdag 8 januari om 19.00 uur aan de Kretalaan. De kerstboomver branding wordt georganiseerd door Stichting Buurtwerk Alexander in samenwerking met Scouting Nes selande. Kerstbomen worden tussen 15.30 en 17.30 uur ingezameld op het grasveld voor de oude Albert- Heijnlocatie. Voor elke kerstboom dontvangt men een lootje waarmee bonnen te winnen zijn. De loting is om 20.00 uur in De Kristal. Voor meer informatie: 010-2862760 of daphne.vanharen@buurtwerk- alexander.nl Nesselande - Voordat de kinderen in de Kristal aan tafel konden voor het kerstdiner, moesten ze het wel eerst zelf klaarmaken. Onder leiding van sta giaire Britt van Seters van Stichting Buurtwerk Alexander werden er onder meer gevulde eieren, tomaten-, kaas- en gehaktballetjes klaargemaakt en bestond het toetje uit fruit, ijs en slagroom. Na afloop werd een kerstverhaal voorgelezen en zongen de kinderen nog een aantal kerstliedjes. CD -o "n (D 3 "5* c CD* 3 O 3 £3 ca CD CD 3 N "w SL <5* CD Ut CD *r 7C CD

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 25