Verzet tegen onderdrukking Intratuin aan Zaaipad? Pret in witte tent Tamara trekt deur dicht Hij belooft het Tamara Venrooy nam begin juli afscheid van het wethouderschap van Zuidpias. Haar taken overgedra gen, hield niets haar meer hier: tijd om te focussen op de Tweede Kamer. Honderden mensen kwamen gedag zeggen en overlaadden haar met bedankjes en cadeaus. Henk van der Torn is de opvolger van Tamara Venrooy als wethouder van Zuidpias. Drie minuten na zijn 'Dat beloof ik' volgde zijn volgende be noeming: het behaagde de koningin hem te benoemen tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester André Bonthuis speldde het lintje op. De fractievoorzitters uit Zuidpias, de vertrouwenscommissie, griffier Peter van Vugt en de wethouders Arjen Hazelebach en Henk van der Torn brachten vrijdag 2 juli een bezoek aan toekomstig burgervader van Zuidpias Gert-Jan Kats. De delegatie uitZuidplas werd hartelijk ontvangen door het echtpaar Kats. "Wij vonden het erg gezellig en zijn gesterkt in ons gevoel dat we ons thuis weten in Zuidpias", aldus de beoogd burgemeester. De jaarlijkse herdenking van militairen en burgers, die tussen 1942 en 1951 zijn omgekomen in Nederlands-lndië, vond zaterdag 14 augustus plaats bij het Indië-Monument aan de Kerklaan in Nieuwerkerk aan den IJssel. Verte genwoordigers van de naoorlogse Indische generatie, een kleinzoon van één van de slachtoffers en de aanvoerder van de erewacht - een voormalig luitenant ter zee - deden hun verhaal. De aanhoudende droogte in juli zorgden voor extra inspecties aan de dijken. Half juli werd een zwakke plek ontdekt in de groene kade langs de Ringvaart. Op veel plaatsen werd de vakantie voor basisschooleerlingen afgesloten met een vakantiefeest. In Moordrecht waren het de leden van de Bethelgemeente die de handen ineen sloten om de witte- tentweek mogelijk te maken. Het werd een vrolijke boel: zingen, spelletjes, knutselen. En volgende week weer naar school... De kassen bij het Zaaipad werden eind juli gesloopt. Het glas moet ruimte maken voor een Intratuin. In eerste instantie hoopte ondernemer Aad Droogh dat de eerste bouwwerkzaamheden in de herfst van 2010 zouden aanvangen, maar ondertussen gebeurt er nog niets op hef, terrein. Omwonenden hebben hun bezwaren ondertussen geuit ondernemers zijn bang klandizie te verliezen en bewoners van de Bredeweg vrezen toename van verkeer waar zij niet van gediend zijn.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 27