Gewoon leuk! vanstart Scouting Moordrecht voor Serious Request Een verfrissende blik DE TEEN VAN DAVID 28 HART VAN HOLLAND PEPTALK 29 DECEMBER 2010 Door Pepsjr de Groot Wat kan de tijd toch vliegen. 2010 alweer bijna achter de rug. Het jaar van. Zoek zeif maar uit waar het het jaar van is want het barst op radio, televisie, krant, internet en andere media van de lijstjes. Die lijstjes en 'extra grote eindejaarsedi- tie' van allerlei tv-programma's en tijd schriften doen toch denkrimpels op mijn tronie verschijnen. Sommigen van jullie zijn vast bekend met de boekenreeks 'Het Aanzien Van met op de drie dotjes inkt een jaartal. Leuke naslagwerken, als je dit jaar een kind hebt gekregen of iets der gelijks (niet voor de jonge lezers, hoewel: vandaag de dag is alles mogelijk), kan je mooi terugkijken op wat er die dag ge beurde. Je was als ouder waarschijnlijk verdoofd voor nieuws en actualiteit. Mijn collectie 'Het Jaar Van"s begint bij 1990. Het is wachten op het 21e deel van mijn verzameling. Allemaal op één gesta peld komt de stapel tot mijn knie. Da's nie niks voor twintig jaar. Onze drang is echter om die twintig jaar te omschrijven in een gevoel. 'The roaring twenties'. Ui teraard kan onze blik niet het overzicht houden over alles, toch vind ik het ergens zonde dat men is vergeten dat op 14 sep tember 1991 de teen van het David-beeld - van Michelangelo - werd afgehakt door een man die van achter veel wegheeft van Charles Manson. Ik was het ook ver geten. Sterker nog, de laatste keer dat ik Het Aanzien Van 1991 opensloeg was ik alleen geïnteresseerd in plaatjes en was de (door de tijd heen gebleken geringe) nieuwswaarde me niet opgevallen. Ik wist het dus niet eens, maar het is zo'n knul lig, vergeten nieuwsfeitje dat ik het oor spronkelijke artikel maar al te graag op canvas wil verkrijgen. Kathleen Ferrier en Ad Koppejan. Als hun opmerkelijke daden beperkt blijven tot hun verzet tegen het kabinet, bestaan ze over vijfjaar alleen nog in de Het Aanzien Van 2010. Jammer, maar voor mij des te lekkerder om 2010 bovenop de chronolo gisch geordende stapel te leggen. Hoewel, nu ligt 1991 naast me en of ik het op kan brengen die stapel op te tillen om het boek ertussen te schuiven is de vraag. Dat overzicht aan het eind van elk jaar bevalt me wel. De beste albums, de beste boeken, de beste politicus van het jaar. Je kijkt ook anders naar mensen als ze hun lijstje geven. Dat geeft karakter. Met een -lijstje kan blijken dat je je op iemand hebt verkeken, of dat. je iemand ernstig hebt onderschat. In Volkskrant Magazine wordt een hoogleraar sociale psychologie aan de tand gevoeld in het kerstnummer. Zij kreeg dit jaar de hoogste Nederlandse on derscheiding in de wetenschap, ter waarde van 2,5 miljoen. Toy Story 3 behoort tot haar twee favoriete films van 2010. Omdat ik wereldberoemd ben in Zuidpias wil ik ook een lijstje geven. Gewoon om dat ik dat kicken vind, En omdat het een pacifistische manier is van je mening ge ven, een impliciet dagboek van een jaar. Dat ik dit jaar veel films heb gekeken toont aan dat ik veel geld heb verbrast bij Free Record Shop en Bol.com. Door Trainspot ting en Requiem For A Dream werd ik enorm gegrepen, echte aanraders. Maar niks voor de kerst of de familie-avonden. Lisa's Adem heb ik dit jaar voor de tweede keer gelezen, waarin ik dingen van mijzelf teruglas die het makkelijker maakten om roestige liefde te verkroppen. My Beautiful Dark Twisted Fantasy heeft voor mij dui delijk gemaakt dat h-iphopmuziek in de lift zit. En dat Kanye West een matige zanger is en toch het meest interessante album in tijden maakt. En dan nu: 2011. Laten we er maar van genieten, er zijn namelijk mensen heilig overtuigd van het idee dat de aardkloot in 2012 vergaat. Een scepsis waar ik jul lie lezers niet mee wil aansteken, maar het is wel een bijzonder goede reden om druk van de ketel te halen en in 2011 voorna melijk plezier te hebben, genegenheid te tonen en ook gewoon op hele slechte mu ziek te blijven dansen. Het ga jullie goed. ■- Nieuwerkerk aan den IJssel - Het jaar 2011 wordt ingeluid met 'Gimme tha Light', het, inmiddels traditionele, nieuwjaarsfeest op het Raadhuisplein, dat georganiseerd wordt door Jeugdwerk Zuidpias in opdracht van de gemeente. Het feest vindt plaats in een verwarmde tent, waar vrijwilligers van het Jeugd werk actief zijn achter de bar, bij de garderobe en bij de muntverkoop. Programma Stichting Jeugdwerk werkt samen met vereniging Inteselect. Er is met muzikaal talent uit de gemeente een project opgezet. Na het succes van het Hip Hop nummer van vorig jaar '0180NWK', draait het project dit jaar om het genre 'house'. Wat er precies gaat gebeuren, blijft echter nog even geheim. De dj's van de avond zijn oude bekenden: dj Rextar en dj Elme- ijera, mixtalenten uit Nieuwerkerk. Het feest begint om 00.30.uur; dj El- meijera treedt op van.01.00 tot 2.30 uur, het houseproject duurt van 2.30 tot 3.00 uur, waarna dj Rextar het feest voortzet tot 4.30 uur. Spelregels De spelregels voor Gimme tha Light zijn simpel: geen vuurwerk en geen eigen drank meenemen. Bij binnen komst wordt iedereen gefouilleerd. De toegang is vrij. Voor meer informatie: allard@jeugd- werkzuidplas of 06-48102366. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Voor En Door Jongeren (VEDJ) start op verzoek een jongerenkoor. Het koor Gewoon leuk! gaat vrij dag 7 januari van start met twee groepen. De jeugd van tien tot en met zestien jaar repeteert van 18.30 tot 20.00 uur, jongeren van zeventien tot en met 25 jaar van 20.00 tot 22.00 uur. De repetities vinden plaats in Con Musica op sportpark Dorrestein. Het koor staat onder leiding van Bea Dekker. Het koor gaat heden daagse muziek laten horen, zowel Engels- als Nederlandstalige pop, rock en disco. Zanglustigen kunnen voor meer in formatie en aanmelding terecht bij Bea Dekker, telefoon 06-21429752 of bea.dekker@dekkertjes.nl. Moordrecht - Door de verkoop van warme chocolademelk, zelf gebak ken koekjes en cake op de woens- dagmarkt bij het winkelcentrum op 22 december, heeft Scouting Moor drecht het mooie bedrag van 325,- euro ingezameld, waar rond de 200,- euro was verwacht. Deze opbrengst is de volgende dag in Eindhoven door de Scouting gedoneerd aan het Gla zen Huis, waar de Serious Request actie van Radio 3FM plaatsvindt. De opbrengst van Serious Request is dit jaar bestemd voor de stille, slachtof fers van aids; kinderen die hun ouders aan deze ziekte verloren hebben. Door Pepijn de Groot We naderen het nieuwe jaar alweer, met alle gevolgen van dien. Goede voornemens die maar al te vaak niet bestand blijken tegen de tand des tijds. Stoppen met roken, elke dag gaan hardlopen, op dieet, beter op de financiën letten: de voornemenszijn erin oliesoorten en maten. Wat brengt 2011 voor de panelleden? Kaylee Ramman (16 jaar) uit Nieuwerkerk aan den IJssel Ik geloof nooit zo in goede voorne mens. Het zijn allemaal dingen die iedereen wel graag zou willen, of willen veranderen, maar eigenlijk zonder er iets aan te doen. Je moet er zelf natuurlijk wel wat voor doen, en niet verwachten dat het in het nieuwe jaar komt aanwaaien. Als je dit jaar iets wil moet je er gewoon voor gaan! Zelf heb ik geen speci ale dingen die ik hoop te bereiken. Ik zie wel wat er op mijn pad komt, dan gaan we er weer gewoon een topjaar van maken. Happy new year everybody! Kristina van der Molen (17 jaar) uit Moordrecht Het jaar 2011 wordt voor mij een jaar van samenwerking, tolerantie en een heleboel liefde! 2011 wordt het jaar waarin ik achttien word, mijn rijbewijs ga halen en ga stu deren. Het wordt een jaar om van te genieten, een jaar waarin ik ga genieten van elke dag die aan zal breken en mij minder zorgen ga maken om de kleine, onzinnige din gen. Het wordt een jaar vol enthou siasme, geluk en hopelijk nog heel veel leuke panelstellingen, ik wens iedereen een gelukkig, liefdevol en bovenal gezond 2011 toe! Ray van Lint (13 jaar) uit Boskoop .WAfRIINES Ten eerste wil ik natuurlijk gezond blijven. Betere cijfers kunnen ook geen kwaad... Ook hoop ik dat het nieuwe jaar heel veel gezelligheid met zich meebrengt. Stiekem hoop ik dat mijn eigen club Feyenoord een paar plekken gaat stijgen op de ranglijst, als het even zou kunnen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 28