msMsm mmsMM, "EEN BEETJE PUB EN EEN BEETJE LA BARAQUE" FABIA DANCE CENTER SLUIT JAAR FEES TEND AF rwioht&v, HART VAN HOLLAND PEPTALK I 15 DECEMBER 2010 29 Rotterdams Sporttalent 2010 (G)Oud en Nieuw te Zevenhuizen Zuidplas - In de Parkzoomhal in Nieuwerk vond dinsdag 21 en woensdag 22 december een zaal voetbaltoernooi plaats, georgani seerd door Stichting Jeugdwerk. Op de dinsdag was het de beurt aan teams voor spelers tot en met dertien jaar. Er hadden zich drie teams aangemeld; Fc Knudde uit Nesselande en Marokko en Duo Penoti uit Nieuwerkerk. Nadat alle teams vier keer gespeeld hadden, kwam Duo Penoti als winnaar uit de bus.Tussen de poulewedstrijden door speelden C1 van w Capelle, AVX en een team van Jeugdwerk Zuidpias een oefenwedstrijd. Voor het toernooi op woensdag, voor spelers van veertien jaar en ouder, hadden zich vijftien teams van elk zes spelers aangemeld. De teams waren afkomstig uit Nieu werkerk, Moordrecht, Capelle, Prins Alexander en Nesselande. Het team Bombaklaats was favo-' riet, mede door hun aantrekkelijke en goedverzorgde spel. In een spa nende halve finalestrijd werden zij echter met 2-3 verslagen door Moordrecht. In de andere halve fi nale ging Barga ten koste van de C1 van w Capelle door naar de finale. Door met 3-1 te winnen van Moordrecht mocht Barga zich vervolgens winterkampioen 2010 noemen. Nesselande - Zeven keer goud, vier keer zilver en twee keer brons op interna tionale podia, alleen al in 2010. Karateka Nick Gerrese (15) is niet voor niets verkozen tot Rotterdams Sporttalent 2010. "Het is de prijs met de meeste eer. Het is van grote waarde voor me", zegt Nick over zijn recentste overwinning. Door Pepijn de Groot Ondanks de indrukwekkende prijzen lijst van 2010 was Nick verrast door de nominatie. "In november kreeg ik een mailtje. Het was raar, ik had er niet bij stilgestaan. Ik had ook niks voorbereid qua speech, ik weet nu niet meer wat ik gezegd heb." Door de jury, maar ook door online stemmen, kwam Nick als winnaar uit de bus. "Op Hyves en Twitter heb ik over het stemmen geplaatst, op school heb ik het ook gezegd. Familie en vrienden gunnen het me, dat zal de reden zijn", vermoedt Nick. Het was een sportfes tijn in het Rotterdamse Luxor Theater op 20 december. "Het was apart, ik herkende mensen van televisie", ver telt Nick over het gala. Onzekerheid Hoewel hij tot sporttalent is gekroond, is Nick er nuchter onder. "Het is niet zo dat ik talent had. Ik denk dat het komt omdat ik hard werk, omdat ik graag wil en er alles voor over heb", legt hij uit. Toch levert Nick een uitzonderlijke prestatie. Zeker als blijkt dat hij karate niet met de paplepel kreeg ingegoten. "Karate doe ik nu viereneenhalf jaar. Daarvoor heb ik veel sporten gedaan, maar niks met vechtsport." Op het eerste gezicht vond hij het sparren niet leuk maar dat veranderde snel. "Ik kwam bij Unity99 (karatevereniging in Rotterdam, red.) en daar voelde ik me snel thuis", aldus Nick. Onzeker heid was een van de redenen dat hij begon met karate. De sport heeft hem veel goeds gebracht. "Ik had wel een mening maar die uitte ik niet zo. Nu ben ik wat meer open." Het was niet allemaal rooskleurig: Nick scheurde zijn enkelbanden en moest weer bij nul beginnen. "Het was herstellen en zien terug te komen. Toen dat lukte, bleef het lukken. Mentaal ben ik best wel sterk." Sinds twee jaar zit Nick bij het Neder landse jeugdteam. Nu, in de kerstva kantie, heeft hij even rust. "Ik train zes keer in de week: maandag tot en met vrijdag en zondag. Daarnaast heb ik school, ik zit in klas vier van het vwo op het Thorbecke College." Nick is erg te spreken over de begeleiding op de school waar veel sporttalenten zit ten. "Mijn topsportcoördinator helpt me enorm. Als ik weg moet voor een toernooi of voor de fysio, hoef ik het maar te melden en dan kan het." Ook met huiswerk en toetsen wordt gelukkig rekening gehouden met de drukke agenda van de sporttalenten. In het weekend is het vaak rusten en huiswerk maken voor Nick. "Als ik op zondag vrij ben kan ik zaterdag weg met vrienden. Drinken zit er niet in", zegt Nick, zonder zichtbaar te rouwen om alcoholvrije weekeinden. De toe komst ligt nog niet vast, maar Nick heeft al een plan: "Met karate wil ik later geld verdienen, al is dat lastig. Er zijn ook topsporters die bij de politie werken. Die trainen gewoon en dan krijg je ook betaald." EK 2011 De aanhoudende winterse omstan digheden hebben ook gevolgen voor de karatewereld. "Het NK zou afge lopen zondag zijn. Het werd afgelast door de sneeuw", vertelt Nick. Het is niet puur de wedstrijd, maar ook het gevolg dat meetelt. "Het NK was het laatste meetmoment voor het EK 2011 in Servië. Nu is het afwachten wat de bond bepaalt: uitvechten of toch nog een NK." Nick in actie, (foto: Rik van de Donk) Dit' jaar werd Mark Tuitert Sport man van het Jaar. Zal Nick dat ooit worden? "Als het gebeurt, dan over een jaar of vijf. Twintig is een mooie leeftijd. Dat is wel heel rooskleurig weergegeven. Eerst kijken hoe het in de volgende klasse gaat." In februari moeten we duimen voor Nick, als hij meedoet in de strijd om de Europese titel. Nieuwerkerk aan den IJssel - Leerlin gen van Fabia Dance Center lieten zaterdag 18 december tijdens een groot feest in jongerencentrum 't Blok zien wat ze dit jaar allemaal geleerd hebben tijdens de danslessen. Na afloop van de kerstvakantie gaan de lessen weer van start. Meer infor matie over de lessen is te vinden op fabdance.hyves.nl of op www.jeugd- werkzuidplas.nl. Volgend jaar? "Het is een beetje pub en een beetje La Baraque", aldus Steven. De the aterzaal van Swanla zal dansbaar gemaakt worden en de foyer is be schikbaar voor de barhangers. Een zaal afhuren, een dj die het feest voorziet van muziek: dat zal wel wat kosten. "We halen het geld uit de kaartverkoop", legt Lizette uit. Met 2011 net uit de startblokken wordt om 1 uur afgetrapt in Swanla. Met als motto: de huiskamerfeesten ge dag zeggen en écht te feesten. Dat slaat aan. "We hebben een mailadres waar aanvragen op binnenstromen. Het is al bijna uitverkocht", zegt Ste ven. "Het was makkelijker geweest als de spontaniteit een half jaar eer der was gekomen", grapt Steven. De goede voornemens zijn er al bij Steven, Marloes en Lizette: dit plan volgend jaar doorzetten. De term 'volgend jaar' valt met regelmaat. "Als dit slaagt, weten we precies hoe we het volgend jaar aanpakken", zegt Lizette. Maar eerst dit jaar een knalfuif ge ven. Aangezien het woord 'gezellig' het meest is gevallen zal het feest ongetwijfeld slagen. Samen voetballen in de kerstvakantie. De groep van vijf heeft qua orga nisatie de vrije hand gekregen van beheerder Gert Westerik. Al snel was duidelijk wie wat ging doen. Lizette: "Toen we bij elkaar gingen zitten wa ren de vrouwen met de aankleding bezig en de mannen meer met de kaartverkoop." Omdat de vijf elkaar goed kennen weten ze wat ze aan el kaar hebben. "Je weet ook wie welke connecties heeft en mensen om een dienst kan vragen", voegt Marloes Nu nog wel in huiskamersferen. Van links naar rechts Lizette, Steven, Marloes. toe. Zevenhuizen - "Vroeger was er La Baraque. Daar ging je heen en daar zag je ie dereen. Dat is leuk met oud en nieuw: je ziet bekenden, je wenst elkaar het beste voor het nieuwe jaar, metz'n allen maak je een dansje en doe je een drankje", somt Steven Hendriks.(23) de activiteiten van 'vroeger' op. La Baraque biedt geen nieuwjaarsviering meer. Wat moet je dan met oud en nieuw? VijfZeven- huizense 'jongeren' willen onbezorgd kunnen feesten en hebben het heft in handen genomen: zij organiseren een feestin dorpshuis Swanla. Samen met Margreet Verwaal (26), Lizette Hutten (24), Marloes Braber (22) en Daan Schwalbe (19) vormt Steven Hendriks de groep die oud en nieuw weer kleur willen geven in Ze venhuizen. Steven, Marloes en Lizette leggen uit hoe het idee is ontstaan. Bondig geformuleerd is de groep bijeen gekomen om te squashen. Marloes: "Na het squashen zaten we bij elkaar toen Daan vroeg: 'Wat gaan jullie doen met oud en nieuw?' We hadden allemaal vage plannen. Vo rig jaar was ik samen met Margreet in Zevenhuizen, het leek hier wel een spookstad." Zo ontstond het idee om zelf iets op te zetten. Na de doorslag gevende squashavond - die pas twee weken geleden plaatsvond - ging de groep naar dorpshuis Swanla om het idee voor te stel len. Een groot feest op poten zetten bleek lastig in een korte tijd. "Uiteindelijk is het kleiner dan we aanvankelijk wilden. We dachten aan ongeveer 250 mensen. Om alles wat betreft veiligheid te regelen, dat is te veel binnen twee weken", legt Steven uit. Door het tijdsbestek moet het aantal bezoekers krimpen en is de groep overgegaan op kaartver koop. "Alles op naam, we weten wie er komen. Er komt ongeveer honderd man", aldus Steven.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 29