7/7 YÊ I )cap wam 30 HART VAN HOLLAND I JAAROVERZICHT I 29 DECEMBER 2010 Zonnig Oogstfeest André Bonthuis eerste ereburger van Zuidpias Nieuw carillon voor Moordrechtse kerktoren Eerste kroonbenoemde burgemeester van Zuidpias C02-leidingnet Zuidplaspolder Beroemde rij molens weer aan 't werk En ja hoor, ze troffen het weer in Zevenhuizen. Het jaarlijkse Oogstfeest werd wederom gevierd op een zonovergoten dag. Voor de act met de ganzen stond de overvolle Dorpsstraat even stil. "Dat heb ik redelijk snel verdiend", zie burgemeester André Bonthuis toen hij werd benoemd tot de eerste ereburger van de gemeente Zuidpias. Een volledige verrassing voor Bonthuis, die hier volgens wethouder Jan Verbeek helemaal niet van houdt. "Je wilt liever zelf de touwtjes in handen houden, maar dat zal deze dagen moeilijk worden.Het afscheid van Bonthuis ging in drie etappes; een afscheid van de gemeenteraad, een afscheid van de me dewerkers van de gemeente en een afscheid van de inwoners van Zuidpias. Bonthuis werd op 1 oktober waarnemend burgemeester van Schoonhoven. Oud-wethouder Ron Gast toont één van de achttien klokken van het carillon. In het kader van de Open Monumentendag op 11 september konden bezoekers de toren van de Dorpskerk beklimmen. Er werd een loterij gehouden voor de renovatie van het kleine carillon. Er zijn nu zo'n achttien klokken in het carillon, het doel is om dat uit te breiden tot 38 klokken met een traditioneel stokkenklavier. O? voor de tuinbouw «Ba Demissionair minister Tineke Huizin- ga gaf het officiële startsein voor de aanleg van een C02-leidingennet in de Zuidplaspolder. Tuinders in dit ge bied hoeven vanaf volgend jaar niet meer te stoken om C02 te verkrijgen, maar kunnen vrijgekomen C02 van Shell in Pernis gebruiken. "Ik zou zeggen: mouwen omhoog en aan de slag", zei Gert-Jan Kats bij zijn beëdiging als burgemeester van Zuidpias op woensdag 15 september. Kats liet weten er 'heel veel zin' in te hebben. "Vertrouwen is de basis en daar gaan we voor. Als voorzitter van het college wil ik graag als team aan de slag. Alleen loop je harder, maar samen kom je verder." Voor het eerst in zestig jaar is de Molenviergang in Zevenhuizen weer ingezet om water uit de polder te pompen. Zaterdag 16 oktober stond er genoeg wind om de wieken van de molens te laten draaien en zo via een scheprad het water naar een hoger niveau in de polder te verplaatsen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 30