,v SI 3 i mdk HART VAN HOLLAND JAAROVERZICHT 29 DECEMBER 2010 31 Bromtoon Respect Ridder Mantelzorgwoning Gemeentewapen Joan is The Voice - W Nesselande - Twaalf gevoelige microfoons worden half november voor vier weken opgehangen in het gebied waar bewoners van Nesselande al jarenlang een bromtoon horen. Bewoners moeten in die periode aangeven wanneer en waar ze de bromtoon horen. "Als we zien dat er op een bepaalde plek veel klachten zijn, verplaatsen we de microfoons naar die regio," zegt Peter van der Geer van Event Acoustics, het bedrijf dat nieuw onderzoek naar het gebrom doet. "Hierdoor kunnen we steeds dichter bij de bron komen. Van der Geer voorspelt een goed resultaat. "Als er echt iets is, dan gaan wij het vinden. "Eigenlijk begint respect bij jezelf. Bij jou thuis, op school en op de vereniging." Die woorden sprak wethouder Jan Verbeek tot leerlingen van groep 7 van De Wingerd. Hij deed dit op de Dag van Respect op donderdag 77 november. g§! Dochter Jacqueline Eindhoven kan nu gemakkelijk zorgen voor haar ouders Adri en Nanny Krijgsman. Zij regelde namelijk een mantelzorg woning bij haar in de achtertuin. Het is de eerste mantelzorgwoning in de gemeente Zuidpias. Wethouder Jan Verbeek kwam het huisje daarom officieel openen op maandag 8 november. Ed Molenaar, commandant van brandweer Zuidpias, is zaterdag 27 november benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. "Als commandant is hij streng maar rechtvaardig en hij gaat voor zijn manschappen door het vuur. Onderzijn leiding is het korps een geoliede machine geworden", speechte burgemeester Gert-Jan Kats. Molenaar was er een beetje beduusd van, "Ik ben er stil van en dat gebeurt me niet vaak." De voltallige gemeenteraad van Zuidpias ging 14 december akkoord met de keuze voor ontwerp 3 als het nieuwe gemeentewapen van de gemeente Zuidpias. In dit ontwerp zijn de symbolen van de vier dorpen zichtbaar: de leeuw van Nieuwerkerk, de ster van Moordrecht, de paal van Zevenhuizen en de kapel van Moerkapelle. De gemeente hoort in januari 2011 of de Koningin akkoord i$. De Nieuwerkerkse Joan Franka verovert menig hart van Nederland door haar optredens in The Voice of Holland. De muziek komt recht uit haar hart en dat is terug te horen in haar optredens. Joan werd half december uit The Voice gestemd, maar het zal niet lang stil blijven rondom het Nieuwerkerkse talent. Decern ber

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 31