overal CL O ?0% O U H C 3q Z O Zuid-Hollandse waterschappen goed uit fusies gekomen Onderzoek naar ernstige aanrijding Vrouw en Busyness speeddatend nieuwe jaar in Provincie Zuid-Holland verbiedt jagen Bevolkingsonderzoek borstkanker advocaten 0p alle dames-, heren-, kinderschoenen en laarzen! wwi^BremmlfwaDDi nxveen.nl Br emmer deHaij van der\A4nde Thuis in de regio. korf. 'n9! HART VAN HOLLAND REGIO 29 DECEMBER 2010 3 Damesschoenen t/m maat 44, herenschoenen t/m maat 49. schoenen en schoenreparatie Kerkweg Oost 177-2741HD Waddinxveen Tel. (0182) 61 20 12 ">9/ Regio - De fusies van de Zuid-Hollandse waterschappen hebben geleid tot meer all-in professionele waterschappen die goed opgewassen zijn voor de opgave die hen nu wordt gesteld: zorgen voor vëiligheid, voldoende water in perioden van droogte en goede afvoer in perioden van overvloed. Dat is een van de belangrijkste conclusies uit het evaluatierapport naar de fusies, dat Gedupeerde Staten van de provincie Zuid-Holland hebben vastgesteld. De Zuid-Hollandse waterschappen kunnen zich vinden in de conclusies van het rapport en constateren dat zij goed uit de fusies te voorschijn zijn gekomen. Begin 2000 is een aantal Zuid-Hol landse waterschappen gefuseerd. Hiermee is het aantal waterschap pen in Zuid-Holland teruggegaan van veertien naar vijf. Doel van de fusies was het inrichten van zoge naamde 'all-in' waterschappen die integraal en doelmatig het water beheer uitvoeren. Het evaluatieon derzoek naar de fusie van de wa terschappen leidt tot de conclusie dat de fusie heeft opgeleverd wat ermee werd beoogd. Dijkgraaf Jan Geluk, voorzitter van de vereniging van Zuid-Hollandse Waterschappen, constateert "dat de waterschappen door robuuster te worden de uitda gingen van de toekomst voorlopig goed aankunnen. Daarnaast zorgen de waterschappen voor een voort durende verbetering van de kwali teit van het water. Er is winst te ha len door de samenwerking tussen de waterschappen, de provincies en de gemeenten waar mogelijk nog meer te benutten. Dit betekent doorgaan op de ingeslagen weg." De vijf Zuid-Hollandse waterschap pen zijn het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpener- waard, waterschap Hollandse Delta, waterschap Rivierenland en het hoogheemraadschap van Rijnland. Het vijfde waterschap is het hoog heemraadschap van Delfland, dit waterschap is niet gefuseerd. Ook hoogheemraadschap de Stichtse Rijnlanden heeft een deel van het werkgebied in Zuid-Holland liggen. Dit waterschap bestaat in de huidige vorm sinds 1997 en is geen product van het fusieproces. Rotterdam - In de vroege ochtend van vrijdag 24 december zijn bij een een zijdig ongeval vijfmannen zwaargewond geraakt. Politiemensen zagen rond kwart over vijf op het Vasteland een auto rijden waarvan de lichten waren gedoofd. Zij besloten de auto te controleren en gaven de bestuurder op de Boompjes een stopteken. De bestuurder gaf hieraan geen gevolg en ging er met grote snel heid vandoor. De agenten besloten de achtervolging in te zetten, maar kwamen daar vanwege de risico's, hoge snelheid in combinatie met de weersomstandigheden, snel op te rug en besloten de achtervolging te staken. De verdachte auto reed met hoge snelheid door in de richting van de Abraham van Rijckevorselweg. Door onbekende oorzaak is hij op de andere weghelft tegen een boom tot stilstand gekomen. De vijf inzitten den zijn daarbij (zwaar)gewond ge raakt. Zij moesten door de brandweer uit het voertuig worden bevrijd. De slachtoffers, mannen van 18, 20, 23, en 24 jaar oud, afkomstig uit Ca- pelle, Nieuwerkerk aan den IJssel en Gouda, zijn overgebracht naar ver schillende ziekenhuizen. De bestuur der, een 23-jarige Capellenaar, was vermoedelijk onder invloed van alco hol en is maandagmiddag aangehou den na ontslag uit het ziekenhuis. Reeuwijk - Vrouw en Busyness Groene Hart organiseert voor woensdag 12 januari om 20.00 uur in zalencentrum De Brug een netwerkavond voor vrou welijke ondernemers. Speed daten De nieuwjaarsbijeenkomst heeft een informeel karakter, waarbij de aanwezigen al 'speeddatend' nader kennis kunnen maken met elkaar. Thema van de avond is 'onderne mersdoelen voor 2011'. Toekomstverwachting Vrouw en Busyness Groene Hart verwacht in het nieuwe'jaar ver der te groeien en veel nieuwe leden te kunnen verwelkomen. Er staan diverse bijeenkomsten op het pro gramma, ook op niet-koopavonden, zodat leden-winkeliers ook aanwe zig kunnen zijn. Tijdens de bijeenkomsten is er volop tijd en ruimte om informeel te net werken met andere vrouwelijke on dernemers uit de regio. Aanmelden kan via info@vrouwenbusyness.nl. Voor meer informatie: www.vrouwenbusyness.nl. Regio - De Provincie Zuid-Holland heeft de jacht op wilde eend, fazant, houtduif, konijn en haas vanwege het winterse weer sinds 24 december stil gelegd voor onbepaalde tijd. De conditie van de dieren heeft veel te lijden van aanhoudende vorst. De hoeveelheid open water is sterk teruggelopen evenals de beschikbaarheid van voedsel. Ook de schuilmogelijkheden nemen af door de weersomstandigheden. Moordrecht - Op maandag 3 januari 2011 gaat in Moordrecht opnieuw het Bevolkingsonderzoek Borstkanker van start. Elke vrouw vanaf vijftig tot en met 75 jaar in Moordrecht ontvangt daarvoor een schriftelijke uitnodiging. Het onderzoek heeft plaats in een mobiele onderzoeksruimte die komt te staan op het parkeerterrein voor multifunctioneel gebouw de Zuid- plas aan de Sportlaan. Alle vrouwen in de leeftijdsgroep van vijftig tot en met 75 jaar krij gen elke twee jaar een schriftelijke uitnodiging. Elke vrouw ontvangt de uitnodiging enkele weken voordat ze aan de beurt is. Het onderzoek heeft plaats in een mobiele onder zoeksruimte, de zogenaamde mam mobiel. Vroege opsporing vergroot de ge nezingskans op borstkanker en is nog steeds de meest voorkomende vorm van kanker bij vrouwen: elk jaar wordt bij ongeveer tiendui zend vrouwen in ons land borstkan ker geconstateerd. Hoe vroeger de ziekte wordt ontdekt, hoe groter de kans is op succesvolle behandeling en genezing. Door het bevolkingsonderzoek kan de ziekte bij vrouwen al vroeg wor den opgespoord en zal het aantal vrouwen dat geneest toenemen. altijd en www.hartvanholland-online.nl De Flora- en faunawet wijst de vol gende diersoorten aan als wild: haas, fazant, patrijs, wilde eend, konijn en houtduif. De patrijs staat-vermeld op de rode lijst van bedreigde soorten, waardoor deze vogel sowieso niet bejaagd mag worden. Het besluit geldt niet voor de af schot van reeën en damherten. Juri disch valt deze activiteit niet onder de jacht, maaronderfaunabeheeren schadebestrijding. Genoemde hoef dieren hebben veel minder te lijden van de weersomstandigheden. Door de provincie verleende ontheffingen voor het afschieten van (watervo gels in het kader van schadebestrij ding zijn wel opgeschort. Daarbij gaat het onder meer om de jacht op verschillende soorten ganzen. Het besluit van Gedeputeerde Sta ten (GS) van Zuid-Holland heeft be trekking op de gehele provincie. GS zijn van mening dat verder energie verlies van het wild ten gevolge van de jacht voorkomen moet worden. Bij het besluit is meegewogen dat de langetermijnverwachtingen aan geven dat er een aanzienlijke kans is dat de winterse omstandigheden nog geruime tijd voortduren. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 *10x010-2204499 1 I 5 cc tot 50% Geldt niet voor aanbiedingen en niet op de nieuwe collectie. fto% STIPPENKORTING! aO°'° Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 8.30 - 12.30 13.30 - 18.00 uur, zaterdag 8.30 - 17.00 uur, donderdag koopavond 19.00 - 21.00 uur

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 3