Zuidpias Vuurwerk, hoe zat het ook alweer? Komt u naar de nieuwjaarsreceptie op 5 januari? Verkeerstellingen rondom de N219 Kerstboominzamelirig Moordrecht rjy gemeente Ruim je eigeri vuurwerkafval op ^pto^eri"' Aangepaste openingstijden raadhuis HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DE ZUIDPIAS I 29 DECEMBER 2010 WEEK Doe jezelf een schone straat cadeau Verkoopdagen Legaal consumenten vuurwerk mag je kopen op woensdag 29, donderdag 30 en vrijdag 31 december, ledereen van 16 jaar of ouder mag vuurwerk kopen. Afsteken Het afsteken van vuur werk is toegestaan van 31 december 10.00 uur tot 1 januari 2011, 2.00 uur. Veiligheidstips Bewaar vuurwerk op een veilige, droge plek; Draag geen kleding van kunststof; het brandt snel en smelt vast op je huid; Stop vuurwerk nooit in je zakken; Steek vuurwerk af op een rustige open plek en zorg dat niemand wordt geraakt; Lees voor het afsteken de gebruiksaanwijzing; Gebruik een aan- steeklont en een veiligheidsbril; Zet vuurpijlen in een fles die stevig rechtop staat en voor 1/3 is gevuld met los zand; Ga na het aansteken direct zes flinke stappen naar achteren; Lat vochtig en oud vuur werk liggen; Steek weigeraars niet opnieuw af. Aan de start van het nieuwe jaar organiseren wij traditiegetrouw de Nieuwjaarsreceptie. Deze keer nodigen wij u uit met ons het glas te heffen in Dorpshuis Swanla, Burgemeester Klinkhamerweg 86 te Zevenhuizen. Graag brengen wij samen met u een toost uit op het nieuwe jaar, op onze nieuwe, krachtige gemeente en onze mooie, vitale dorpen. Op woensdag 5 januari 2011 staan de deuren van Dorpshuis Swanla vanaf 19.30 tot 21.30 uur voor u open. Om 20.15 uur houdt burgemeester Gert-Jan Kats zijn nieuwjaarstoespraak. Wij verheugen ons erop u per soonlijk te kunnen begroeten, om kennis te maken of om de kennismaking voort te zetten. U bent van harte welkom! Elk jaar steekt de gemeente veel energie in het schoonmaken van de openbare ruimte na Oud Nieuw. Ook dit jaar doet de gemeente haar best om alles tijdig schoon te krijgen. Helpt u mee?! Elk jaar is een aantal buiten dienstmedewerkers op Nieuw jaarsochtend bezig om de meest vervuilde plekken in de gemeente er weer schoon uit te laten zien. Vergis u niet, het kost ontzet tend veel inspanning om het afval dat veroorzaakt wordt door alle bewoners weer op te ruimen. Daarbij is vuurwerkafval niet alleen ergerlijk, maar ook gevaar tijk! Jongeren gaan namelijk op Nieuwjaarsdag op zoek naar niet ontstoken vuurwerk en proberen het aan te steken. Hierbij vallen regelmatig slachtoffers, omdat dit vuurwerk niet veilig is om af te steken. Daarom is dit een oproep aan alle inwoners van deze gemeente: begin het jaar goed en ruim uw afval op. Voor inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel geldt dat zij op Nieuwjaarsochtend het vuurwerkafval in (normale] grijze afvalzakken kunnen doen. Zet de zakken vervolgens op de huisvuil- verzamelplaats waar u normaal gesproken uw vuilniszak neerzet. Onze reinigingsmedewerkers komen de zakken met vuil tussen 9.00 uur en 14.00 uur ophalen. Belangrijk: let altijd goed op bij het ruimen van vuurwerkafval. Er kun nen nog smeulende resten in zitten. Gelukkig schoon Nieuwjaar! Door de Provincie Zuid-Holland is de nieuwe N219, de omleidings- weg om Zevenhuizen, aangelegd. De omleidingsweg is op 8 april 2010 geopend en de op- en afritten van de A12 bij Zevenhuizen zijn definitief afgesloten. Het openstellen van de nieuwe N219 heeft gevolgen voor het verkeer en de bewoners van de gemeente Zuidpias. Om inzicht te krijgen in de veranderingen in de verkeers bewegingen is er in april 2010 een eerste verkeerstelling uitgevoerd op 4 locaties (Burgemeester Klinkhamerweg, Noordeinde, Moerkapelse Zijde, Bredeweg) waar de openstelling van de nieuwe N219 direct effect op heeft. De verkeerstellingen zijn in de eerste twee weken dat de omlei dingsweg open was uitgevoerd. De resultaten gaven geen aanleiding om op dit moment maatregelen te treffen. De tellingen gaven al wel een goed beeld van de veranderin gen in de verkeersstromen, maar automobilisten moesten ook hun weg nog vinden na de aanpas singen. De gemeente besloot daarom nogmaals verkeerstellin gen uit te voeren. Deze verkeers tellingen vonden plaats op de vier bovengenoemde locaties, maar ook op de Noordelijke Dwarsweg, het Zuideinde en de Zuidelijke Dwarsweg. Deze wegen hebben ook te maken gekregen met een andere verkeersstroom door het openstel len van de omleidingsweg. Resultaten nieuwe verkeerstellingen De nieuwe verkeerstellingen geven geen aanleiding om infrastructu rele maatregelen te treffen op de gemeentelijke wegen. De cijfers geven aan dat op geen enkel weg vlak de hoeveelheid verkeer groter is dan de capaciteit van de weg. Op twee locaties, het Zuideinde en het Noordeinde, is wel de snelheid aan de hoge kant. Op deze plekken is, of wordt op korte termijn, een SID (SnelheidsInformatieDisplay) geplaatst. Hiermee worden weg gebruikers nog eens extra geatten deerd op het geldende snelheidsre gime. De ervaring met de SID's laat zien dat door het plaatsen van een SID de gemiddelde snelheid tussen de 5 en 10 kilometer per uur daalt. Maatregelen op korte termijn De gemeente heeft maandelijks over leg met de Provincie, de gemeente Rotterdam en de politie over de gevolgen van het openstellen van de N219. Gezamenlijk worden de ver keersproblemen in beeld gebracht. De gemeente Zuidpias heeft voor de korte termijn aangedrongen op het nemen van maatregelen om sluipver- keer te voorkomen op de parallelweg (Zuidplasweg). Dit heeft geresulteerd in een inrijverbod op de parallelweg. Met de provincie is afgesproken om te blijven monitoren hoe dit inrijver bod werkt. Indien noodzakelijk zullen er fysieke maatregelen getroffen worden om het sluipverkeer onmo gelijk te maken. Er vindt nog nader overleg met de provincie plaats om te kijken of er nog meer maatregelen zijn die op korte termijn genomen kunnen worden. Maatregelen op lange termijn Voor de lange termijn moet de oplossing worden gezocht in het vergroten van de capaciteit bij de rotonde bij de Zuidelijke Dwarsweg en het vergroten van de capaciteit van de rotonde bij de toerit van de A20 richting Rotterdam. Om dit ver der vorm te geven vindt nog nader overleg plaats met de provincie en de gemeente Rotterdam. Resultaten verkeerstellingen U vindt de resultaten van de verkeerstelingen op de website van de gemeente onder Wonen en leven -> Verkeer en vervoer -> Verkeerstellingen door openstelling nieuwe N219. De openingstijden en telefonische bereikbaarheid van het raad huis zijn in verband met de feestdagen gewijzigd. Raadhuis Vrijdag 31-12 Maandag 3-1 Publiekszaken Vrijdag 31-12 Maandag 3-1 Vergunningenloket Vrijdag 31-12 Maandag 3-1 8.00 - 12.00 uur 10.00 - 17.30 uur" Gesloten (aangifte van geboorte en over lijden is mogelijk van 9.00 - 10.00 uur) 10.00 - 15.00 uur Gesloten 10.00 - 12.00 uur Wmo-loket en Werk en Inkomen Vrijdag 31-12 Gesloten Maandag 3-1 10.00 - 12.00 uur Heeft u vragen over de openingstijden en bereikbaarheid? Bel (0180)330 300. Op woensdag 5 januari kunt u uw kerstboom weer inleveren. Voor elke ingeleverde kerstboom ontvangt u 0,50. Bent u niet in staat om de kerst boom zelf in te leveren? Vraag het uw buurtkinde ren, nichtje of neefje. Locaties in Moordrecht inzameltijd Leliestraat nabij bejaardenwoningen van 12.30 tot 13.15 uur Prinses Beatrixstraat nabij het kindercentrum van 13.30 tot 14.15 uur Land voor Water, parkeerplaats hoek Reigerdreef van 14.30 tot 15.15 uur Parkeerplaats bij de Zuidpias van 15.30 tot 16.30 uur Voor vragen neemt u contact op met Cyclus: 0182-547500. Als u uw kerstboom inlevert, zorg er dan voor dat er geen pot of kluit meer aan zit. De kerstbomen worden namelijk versnipperd tot groenafval. Potten of kluiten horen daar niet bij.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 5