Zuidpias Actief en Omroep Zuidpias bundelen hun krachten "Twee stromingen komen samen en smelten samen tot één" Langlaufen op golfbaan Hitland Justin Jacobse handhaaft koppositie bij rapidschaak PvdA stelt vragen over strooibeleid Oud voetbalt tegen Nieuw HART VAN HOLLAND MOORDRECHT/ZUIDPLAS\ 29 DECEMBER 2010 7 Dorpskerk en Ontmoetingskerk fuseren Handtekeningen tegen glas in Wilde Veenen info@scnz.nl Schaken Zuid plas - Omroep Zuidpias en Zuidpias Actief hebben gaan samen verder. Het burgerinitiatief Zuidpias Actief is op 14 december van dit jaar officieel ondergebracht in de stichting Omroep Zuidpias. De lokale omroep voor de gemeente Zuidpias en Zuidpias Actief zijn beide vrijwilligersorganisaties met als doel inwoners te informeren, onderling te verbinden en hen te betrekken bij gebeurtenissen die plaatsvinden in de gemeente Zuidpias. De organisaties bundelen nu hun krachten om de inwoners van de gemeente Zuidpias nog beter van dienst te kunnen zijn. De fusie wordt officieel met de handtekening. Moordrecht - De Gereformeerde kerk van Moordrecht-Gouderak en de Her vormde Gemeente Moordrecht, de Ontmoetings- en Dorpskerk, gaan in de toekomst samen verder als de Protestantse gemeente De Stroom. Dit werd op 14 december officieel gemaakt in de Dorpskerk, waar onder het oog van een notaris de fusieakte werd ondertekend. Door Erwin van 't Hof Ad Spelt is vanaf 1 januari 2011 voorzitter van de Stroom. "De sa menwerking was een logisch gevolg. Beide kerken werkten al dertig jaar nauw met elkaar samen. We merk ten dat onze diensten niet veel van elkaar verschilden. Veel werk werd daarom eigenlijk dubbel gedaan. Op deze manier kunnen we samen ef ficiënter werken, zodat we er nog beter voor de mensen kunnen zijn." De Stroom verwijst naar water. "Twee stromingen komen samen en smelten samen tot één stroom. Ook in veel bijbelverhalen speelt water een belangrijke rol." Gevolgen De fusie van beide kerken zal ge volgen hebben voor de bezoekers. Spelt: "Op zondag zal steeds om de week in één van de twee kerken Ondanks de slecht begaanbare wegen meldden zich nog 21 deel nemers voor de tweede ronde van deze competitie. In groep A trok Léon Jacobse ditmaal aan het langste eind, maar de voorsprong van een halve punt was niet groot genoeg om zijn broer Justin in de totaalstand te achterhalen. Ook Hans Lodeweges, die evenals Jus tin Jacobse 3,5 uit vijf scoorde handhaafde zich bij de kansheb bers. Ad Multem was niet op dreef en met anderhalve punt zakte hij naar een gedeelde zesde plaats. De gepromoveerde B-groepers, Aad van den Berg en Sjaak in 't Veld moeten hun plaats bij de eerste een dienst zijn. Behalve op de laat ste zondag van de maand. Dan zijn beide kerken open voor bezoekers, maar geven we wel twee verschil lende diensten." De ene dienst zal gericht zijn op de jeugd terwijl de andere dienst meer traditioneel is. "We hopen op deze manier iedereen een kerkbelevenis aan te kunnen bieden waar hij of zij zich gemakkelijk bij voelt." De voorzitter van De Stroom sluit niet uit dat één van de panden in het kader van efficiency uiteinde lijk definitief wordt gesloten. "Het is een gedachtegang waarover we nog geen beslissing hebben ge maakt. Voorlopig blijven beide kerken nog gewoon toegankelijk." Spelt snapt dat het om de week sluiten van een kerk gevoelig kan liggen. "Sommige mensen komen al jaren in dezelfde kerk, hebben ge holpen met renovatie of zijn er ge- zes afstaan aan Frank Visser en Pim te Lintelo, de winnaars van de B-groep. Voor Leen Boonstra was slechts een winstpartij tegen Pane Vink niet voldoende om zich in de B-groep te handhaven. Voor Vink bleef het bij eenmaal remise tegen Rien Duine. Hun plaats in groep B gaat in de derde ronde naar de winnaar van de C-groep, Teus Boere en nummer twee Aad van der Meer. Na twee speelronden ziet de rang lijst er als volgt uit: 1. Justin Ja cobse met 61 punten, 2/3. Hans Lodeweges en Léon Jacobse met 59 punten. doopt", legt hij uit. "Daarom hebben we juist besloten om het voorlopig op deze manier aan te pakken." De toekomstige voorzitter heeft nog weinig negatieve geluiden van bezoekers gehoord. "Ik heb het idee dat de mensen de fusie over het algemeen omarmen. Natuur lijk heb ik wel wat kritiek gehoord, maar daar ontkom je niet aan." De taak als voorzitter is een uitda ging voor Spelt. "Dankzij de fusie komt er energie vrij om ons be zig te houden met nieuwe zaken. We willen er zoveel mogelijk voor het dorp zijn.". Spelt wil zich met name meer richten op de jeugd. "Er zijn steeds minder jongeren in de kerk, we zijn druk bezig met het verzinnen van manieren om een dienst aantrekkelijker te maken. Dat kan bijvoorbeeld met een band of het installeren van een beamer." Op 2 januari vindt om 15.00 uur een verenigingsdienst plaats in de Dorpskerk. Spelt: "Het is de eerste gezamenlijke viering. Ik ben be nieuwd wat de reactie van de men sen is. Het belooft een mooie dienst te worden." Zuidpias - De PvdA wil weten waar om het strooibeleid in de dorpen verschillend is. De fractie laat weten een tocht naar en door Moordrecht te hebben gemaakt en wil weten waarom de hoofdwegen daar niet zijn gestrooid en in Nieuwerkerk wel. De partij stelt nu vragen aan het college van burgemeester en Moerkapelle - Omwonenden van polder Wilde Veenen starten een handtekeningenactie. De actiegroep is voor behoud van een open gebied en wil niet - zoals de Provincie nu beeft bedacht - dat Wilde Veenen omgedoopt wordt tot een groot schalig glastuinbouwgebied. De gemeente Zuidpias sprak zich op dinsdag 14 december al middels een motie uit tegen de provinciale plan nen. De internetsites van beide organisa ties worden de komende maanden samengevoegd. De profielen van de leden en alle inhoud zoals het nieuws, de activiteitenka lender, foto's en discussies worden overgenomen in een nieuwe website. Door het sa mengaan kan er meer interactie ontstaan bij de programma's van Omroep Zuidpias en wordt het voor de gebruikers van Zuidpias Actief onder andere eenvoudiger om te discussiëren over het laatste nieuws in de gemeente Zuidpias. De website Zuidpias Actief is in juli 2009, ondersteund met een subsidie van de toenmalige gemeente Nieu werkerk aan den IJssel, live gegaan. De site heeft 625 leden die goed verspreid zijn over de gemeente Moordrecht - Voetbal Vereniging Moordrecht organiseert voor zondag 2 januari om 14.00 uur op sportpark Het Lage de traditionele Nieuwjaars wedstrijd 'Oud tegen Nieuw'. De 'oude garde' wordt onder meer gevormd door voetbalcoryfeeën Jan Groeneveld sr., Piet de Fretes, Han(ny) van de Hoek en Gradus La- tuheru. Zij gaan de strijd aan met de huidige hoofdmacht van Moor drecht. Oud WM1 wordt gecoacht door ex-trainer Piet de Jong. Voorafgaand aan de wedstrijd wordt er door beide elftallen en genodig- wethouders als hoe het kan dat er Moordrecht niet op de hoofdwegen is gestrooid, hoe kan er een groot verschil zijn in de berijdbaarheid van routes in de dorpen, hoe de uitvoe ring van het strooibeleid wordt ge controleerd en of de gemeente zich heeft aangemeld bij het landelijk Zoutloket. Zuidpias. Omroep Zuidpias is op 1 januari 2010 ontstaan uit de fusie tussen de Lokale Omroep Nieuwer kerk en RamoFm, de lokale omroep van Moordrecht. De website van de omroep brengt actueel lokaal nieuws en trekt honderden bezoe kers per dag. Bij Omroep Zuidpias zijn ongeveer negentig vrijwilligers betrokken. Met de samenvoeging van Zuidpias Actief en Omroep Zuidpias is een volgende stap gemaakt op weg naar een volledige multimediale organisatie onder de naam Omroep Zuidpias. Hierin hebben nu radio, internet en sociale media een plek gekregen en er wordt hard gewerkt aan een uitbreiding met kabelTV in 2011. den geluncht en na afloop van het duel vindt vanaf 16.00 uur in de kantine de Nieuwjaarsreceptie voor leden en donateurs plaats. De selectie van Moordrecht verblijft van vrijdag 7 tot en met zondag 9 januari in Brugge voor het jaarlijkse trainingskamp. Nieuwerkerk aan den IJssel - Lief hebbersvan het langlaufen zijn wel kom op Golfbaan Hitland. Er zijn drie routes uitgezet; een korte route van 3 km langs de eerste negen holes, 6,6 km langs de achttien holes en een route van 8 km waarbij men ook op de par 3 baan komt. Men dient zelf voor de langlaufski's en -schoe nen te zorgen. Na afloop kan men in restaurant Hit terecht voor koffie of een lunch. Reserveren voor het res taurant kan via 0180-321526. Informatie: 0180-317188. Zaterdag 1 januari 00.30-04.30 uur OudEtnieuwfeest GiMMe THa LïGHT Raadhuisplein Nieuwerkerk aan den IJssel Moordrecht - Vier ronden met elk vijf partijen met een kwartier bedenk tijd per persoon beslissen over wie bij schaakvereniging De IJssel de titel rapidschaakkampioen 2011 mag bijschrijven. De winnaar plaatst zich bo vendien voor deelname aan de hoofdgroep van het VINK Top. 12 toernooi op 21 mei 2011.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7