VAN HOLLAND JAAROVERZICHT 29 DECEMBER 2010 Zuidplascollege aan de slag Lange, lange winter Eerste burger slaat eerste paal Wulpendaal Zout het witte goud? Half Moordrecht liep op de eerste dag van het nieuwe jaar uit voor de Nieuwjaarsduik op de Veerstoep. Deelnemers van de Tanzaniareis lieten zich sponsoren voor deze duik en haalden zo geld op voor hun projèct. "Het was wel erg koud", vertelde een nog bibberende Lisanne Bos na afloop. Zuidpias - Met een 'zo waarlijk helpe mij God almachtig' dan wel 'dat verklaar en beloof ik' werd het eerste college van de gemeente Zuidpias beëdigd. Van links naar rechts: Arjen Hazelebach, Tamara Venrooy, Rinus Bosman en Jan Verbeek. Venrooy is inmiddels vertrokken naar de Tweede Kamer; haar plaats is ingenomen door Henk van der Torn. 'IJs en weder' bleken inderdaad te dienen, dus hield de Zevenhuizensche IJsclub op 11 januari kortebaanwedstrijden op de verlichte baan op de Rottemeren. Naast Zevenhuizen en Moordrecht heeft ook kern Nieuwerkerk inmiddels een 'eigen ijsclub': IJsclub Hitland zag op vrijdag 16 april het levenslicht. "Ik ben blij dat ik vandaag voor het eerst een eerste paal mag slaan in de gemeente Zuid plas." Burge meester André Bonthuis had vrijdag 5 februari de eer om het officiële startsein te geven voorde bouw van de woningen aan het Wulpendaal in Nieuwerkerk aan den IJssel. Na een lange periode van planning, met de nodige strubbelingen, kon er eindelijk begonnen worden met de bouw van startersappartementen, boven- en benedenwoningen en eengezinswoningen. Woensdag 1 december overhandigde wethouder Rinus Bosman de eerste sleutel. In navolging van de rest van Nederland was begin februari in de gemeente Zuidpias het strooizout vrijwel op. Om de hoofdwegen begaanbaar te hou den, besloot wethouder Arjen Hazelebach als alternatief zand te gebruiken, ondanks dat dit mogelijk de riolering zou kunnen verstoppen. Half decem ber hikte Zuidpias tegen hetzelfde zouttekort aan en moest Hazelebach opnieuw naar het zand grijpen. Moordrecht - "Staan jullie allemaal? ik wil jullie één voor één een klap geven.Wethouder Jan Verbeek staat uitdagend met grote bokshandschoenen voor de kinderen van het basisonderwijs. Bang zijn de jongeren niet, want de grijns op de wethouders gezicht spreekt boekdelen. Verbeek was donderdag 11 februari bij de officiële aftrap van het nieuwe seizoen van BRainS in Moordrecht. Brains ging in januari van start met 1500 aanmeldingen; in september kwam de nieuwe brochure uit en werd een recordaantal van 1874 aanmeldingen voor Brede activiteiten in Scholen geteld. Feiii&ajri

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 9