euwjaarsrecj "Er is volop werk aan de winkel uidp'aS 10 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 12 JANUARI 2011 Respect, liefde en gezelligheid Burgemeester kijkt achterom eri blikt vooruit eerue 5 januari. Kinderburgemeester Dilian Ritmeester kwam met een toespraak die - zoais iedereen ondertussen van haar gewend is - doordrenkt was met symboliek. De elfjarige burgemeester had een ketting meegenomen met rode en gele kralen. De rode kralen stonden voor 2010, de gele voor 2011 "De eerste rode kraal staat voor fusie, de tweede voor nieuw, want er kwamen veel nieuwe dingen", sprak zij haar publiek toe. De derde stond voor wennen en de vierde voor respect. "Dat was belangrijk in 2010 en blijft het in 2011. Het vormt dan ook de schakel tussen oud en nieuw." De eerste gele kraal betekende liefde. "Dat wens ik iedereen toe." De tweede stond voor ster, die moest twinkelen en stralen en de derde voor gezelligheid. "Want als er gezelligheid is in de gemeente, komt de rest meestal vanzelf." Zevenhuizen - "Trots ben ik, namens ons hele gemeente bestuur, op alle feestvierders en de organisaties erachter. Die organisaties bestaan allemaal uit mensen. Zij hebben zich met hart en ziel ingezet om mooie feesten mogelijk te maken."Burgemeester Gert-Jan Katssprak deze lovende woorden na een rustige jaarwisseling in de gemeente Zuidpias. Hij deed dit op de nieuwjaarsreceptie in dorpshuis Swanla op woensdag De organisatoren van het nieuwjaarsfeest in Moerkapelle, Gert-Jan Freeke (links) en Taco Jonker werden op de receptie overladen met complimenten. De theaterzaal van het dorpshuis was de gehele avond goed gevuld. Door Marianne Vermaat "Speciaal noem ik Moerkapelle. Na de onrustige oud- en nieuwvieringen van de afgelopen jaren, besefte ie dereen dat het anders moest", aldus Kats. "Het was het eerste dossier dat ik als nieuwe burgemeester op tafel wilde hebben. Gelukkig zijn er toen mensen opgestaan in Moerkapelle (Gert-Jan Freeke en Taco Jonker) die veel tijd en energie hebben ge stoken om het feest, in afstemming met en met ondersteuning van de gemeente, lokale middenstand en het verenigingsleven, een feest voor te bereiden." Kats keek in zijn speech verder te rug op het afgelopen jaar en blikte vooruit. Als dieptepunt kwam hij weer in Moerkapelle terecht. "De overval op de Spar-supermarkt heeft diepe sporen achtergelaten. Het meeleven van de gemeenschap na deze gebeurtenis is daarentegen hartverwarmend." Andere gebeurtenissen die hij de revue liet passeren, waren de ge boorte van de eerste Zuidplasbaby en de ontmoeting van de Zuidplas- senaren met die van de partnerste den Bückeburg, Chelmza en Sablé- sur-Sarthe. De burgemeesters van Zuidpias keken terug op 2010 en blikten met een positief gevoel vooruit. Vallen en opstaan Voorts ging de burgervader in op de vele ontwikkelingen die komen kijken bij een kersverse gemeente. "Soms gaan veranderingen, ook bij onze ge meente, gepaard met horten en sto ten, vallen en opstaan. Uiteraard ver wacht u van de nieuwe gemeente dat beleid van de voormalige gemeenten wordt afgestemd en geharmoniseerd. Met dat proces zijn we druk bezig", sprak Kats de toehoorders toe. "Dat de beleving bij de uitvoering van dat beleid zeer divers is, hebben we erva ren bij de gladheidbestrijding bij de forse winterse omstandigheden Ook de oud-burgemeesters Jo Fijen en Huub van der Meer (midden) kwamen langs. gerfl in december. De reacties van de inwo ners gebruikt het college om de uitvoering van het nieuwe be leid goed te volgen en waar nodig bij te stellen. We willen immers een lerende organisatie zijn." Kats meldde meer dan eens contact met de burger te willen. "U staat als burger centraal. Dat betekent dat we ons uiterste best doen en dat we daarbij u, uw buren en uw wijk, ook vooral nodig hebben om er een mooie gemeente van te maken. Door het gesprek met ons aan te gaan, ini tiatief te nemen, waar kan actief en betrokken te zijn." Stip aan de horizon De burgemeester kon niet vertellen wat 2011 precies gaat brengen voor zijn gemeente, maar noemde wel twee 'in het oog springende zaken van 2011': de bezuinigingen en de structuurvisie. "Bij de bezuinigingen komt nadrukkelijk de vraag op tafel: wat voor gemeente kunnen en willen we zijn?" De structuurvisie is er om ruimte lijke opgaven invulling te geven. Kats sprak daarbij over een stip aan de horizon. "Een horizon die twintig jaar voor ons ligt, maar die wel bepalend is voor de toekomstige ontwikkelin gen, zowel in bouwopgave, maar ook voor de voorzieningen. Kortom: er is volop werk aan de winkel."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 10