Burgemeester burgert in Hersenstichting zoekt collectanten Meander Kunst Expo Beleidsplan Werk en Inkomen: 'De richting ontbreekt' HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 12 JANUARI 2011 11 Het noordelijkste puntje van Zuidpias met Dick Bac :W Beeldende kunst Literair info@scnz.nl W focin,»StllWK dtfn Gert-Jan Kats, burgemeester van Zuid plas, burgert de komende periode in. In de eerste maanden van het jaar maakt hij nader kennis met zijn gemeente Zuidpias. Daarvoor gaat hij wekelijks afzonderlijk op pad met de 27 gemeen teraadsleden van Zuidpias. Zij hebben allerlei ideeën aangedragen om met hem kennis te maken. Daarbij nemen de raadsleden burgemeester Kats mee naar een voor hen bijzondere plek in de gemeente en reist Kats van het ui terste noordelijke puntje naar het zuidelijkste puntje, naar natuur, speeltui nen, verenigingen en mensen. Kortom: het is een mooie mix aan activiteiten die deel uit maken van zijn inburgering. In deze rubriek kunt u meelezen hoe de 'inburgering' van Gert-Jan Kats verloopt. Het zijn in de ogen van de raadsleden mooie en bijzondere plek ken die ervoor kunnen zorgen dat alle inwoners zich 'Thuis in Zuidpias' voe len. Vandaag deel I: op stap met Dick Bac. het Tijdens mijn installatie in septem ber nodigde ik de gemeenteraad van Zuidpias uit om mij in te laten burgeren in Zuidpias. Nu ik sinds december ook in Zuidpias woon, starten we nu toch echt met een veelbelovende ronde van ontmoe tingen met' raadsleden. Ik laat me verrassen door ieder raadslid. Nieuwsgierig laat ik me rondlei den om mee te maken hoe het is om een echte Zuidplassenaar te zijn. Ik reken erop dat het een in tensieve en boeiende ontdekkings tocht wordt. Naar mijn idee grijpen alle raadsleden deze kans aan om me overal mee naar toe te nemen. Natuurlijk is dit niet de enige ma nier waarop ik kennis maak met de mooie gemeente Zuidpias. De afgelopen tijd heb ik al veel men sen ontmoet. Tijdens dorpsdagen, bedrijfsbezoeken, de aankomst van Sinterklaas in alle dorpen, oud- en nieuwviering, enzovoort. Met mijn 'inburgering hoop ik mijn beeld van Zuidpias verder in te kleuren. Ik noem het bewust inburgering, omdat ik me verwant voel met alle nieuwe inwoners die onze gemeente krijgt. Autochtoon en allochtoon, jong en oud, zij zul len met dezelfde nieuwsgierigheid kennis maken met Zuidpias. Mijn eerste bezoek vond in decem ber 2010 plaats. Dick Bac (Chris- tenUnie/SGP) haalt mij op om de noordrand van de gemeente te la ten zien. De tijd die we nodig heb ben om onze gemeente vanaf het gemeentehuis tot het noordelijkste puntje te doorkruisen, gebruikt Dick om me meer te vertellen over de polderstructuur; de Eendragts- polder, Zuidpias- en Tweemanspol der en De Wilde Veenen. Wat een mooie geschiedenis heeft het land schap van onze gemeente. Als we door Moerkapelle rijden, komen we langs de hangplekken van de jeugd. Het is geen geheim dat ik het belangrijk vind dat jeugd niet zonder (ouderlijk) toezicht 's avonds laat op straat hangt. Ver volgens gaan we langs het 'Oranje dijkje' met mooie bouwkavels met uitzicht over de voetbalvelden. Daarna via de Herenweg naar het noordelijkste puntje van onze ge- -"ft Met Dick Bac uitkijken over het weidse land. meente, waar aan het einde agrarische bedrijf 'Landlust' van Daan Bac ligt. De beide broers to nen zich deskundige gidsen op het noordelijkste puntje van Zuidpias. Voor ons liggen aan de horizon Rijnwoude en Lansingerland. We zien de aanplant van het Bentwoud. We lopen over de dijk, de scheiding van de twee waterschappen, naar Landgoed 'Land van Belofte', dat vroeger gelegen was aan de Rotte, de vaarweg tussen Amsterdam en Rotterdam. Aldaar maak ik kennis maken met de familie Vilerius. Zij ge ven me een korte rondleiding in het prachtige pand, dat voor een groot gedeelte uit 1660 stamt. Vol verbazing over de leeftijd van dit gebouw, kijk ik rond. We rij den verder over de dijk om een blik te werpen op het Kinderbos Hier kunnen ouders die een kind hebben verloren een boom plan ten. Dat doet me persoonlijk echt wat, als ouder van een mooi gezin. Vervolgens kijken we naar de eerste contouren van het nieuwe fiets pad. Onderweg spotten we trou wens een flink aantal roofvogels, zoals buizerds en valken. Daarna rijden we terug naar de boerderij waar we onder het genot van een kop koffie doorpraten over de ak kerbouw, glastuinbouw en de LTO. Maar ook over de ontsluiting van Moerkapelle-Noord en de ontwik keling van leegkomende agrarische gebouwen. Ik kan niet anders zeggen dat dit eerste bezoek heel leerzaam en boeiend was in een prachtige omgeving. Ook was het een leuke kennismaking met raadslid Bac, zo spreek je elkaar op een heel andere manier. Gert-Jan Kats Moe rkapelle/Moord recht/Nieu werkerk aan den IJssel - De col lecte van de Hersenstichting vindt plaats in de week van maandag 31 januari tot zaterdag 5 februari. De Hersenstichting zet zich in voor de ruim vier miljoen mensen met een hersenaandoening, als hersenletsel, beroerte, dementie, autisme, her sentumor, de ziekte van Parkinson en ADHD. Wie in de collecteweek twee uurtjes van zijn of haar tijd wil besteden aan dit goede doel, kan zich als collectant aanmel- Nieuwerkerk aan den IJssel - In Woonzorgcentrum De Meander aan de Bos- laan I te Nieuwerkerk aan den IJssel vindt zaterdag 15 januari om 15.30 uur de opening plaats van de eerste editie van de Meander Kunst Expo. Het is de bedoeling dat bewoners en bezoekers van het centrum vier keer per jaar kunnen kennismaken met werk van kunstenaars uit de gemeente Zuidpias. Voor de eerste editie geven zes kunstenaars uit de gemeente hun kijk op het thema 'Groei'. De getoonde werken, te zien in en rond het restaurant en in de foyer, zijn van de hand van Agnes den Hartogh, Elselien Taconis, Gijs- bert van Oosten, Irma Holt, Wilco van Hoogdalem en Bart Belonje. Het werk van deze kunstenaars varieert van figuratief tot abstract en is ver rassend veelzijdig. De expositie is tot vrijdag 1 april dagelijks te be zichtigen. Voor meer informatie: 06-24668136 of 06-23443247. Zuidpias - De commissie maatschappelijke ontwikkeling kan zich niet vinden in het Beleidsplan Werk en Inkomen 2011-2013. De eis die zij maandag 10 januari neerlegde bij het college van burgemeester en wethouders is dat het aan het einde van het jaar met een nieuw plan moet komen voor 2012 en 2013. Dit beleidsplan zou dan alleen te gebruiken zijn voor dit jaar. "Ik wil weten waar wij naartoe gaan na 2013", reageerde Bert Doek (ChristenUnie/ SGP). "Et zijn teveel woorden als 'bezien', 'oriënteren' en 'nog onderzoeken'", meende Marijke Edel (CDA). "De richting ontbreekt en we moeten targets stellen", stelde Karin Sloot- ers (PvdA). Joop Huson (D66) zei de hoop te hebben gehad bij de tweede behandeling van de nota meer kwa liteit op tafel te hebben. "Maar ik vrees dat we niet beter kunnen. Ik heb twee punten van kritiek op de hoofdlijnen: ten eerste zijn er geen smartdoelstellingen gesteld, zodat niets specifiek meetbaar is. Verder is het plan met name na 2011 niet dui delijk. Waarom betitelen we dit niet als beleidsplan voor 2011 en kijken we volgend jaar verder?" Wethouder Henk van der Torn zegde toe aan het einde van het jaar te ko men met een actualisering van het plan. Dat vond de commissie in eer ste instantie niet goed genoeg. "Ac tualisering is niet hetzelfde als het schrijven van een nieuw plan", aldus Mogens Domela Nieuwenhuis Nije- gaard (PvdA). "Dit klinkt toch meer als het doen van een aanpassing hier en daar terwijl de commissie meer wil." Zijn mede-fractielid Karin Slooters vulde aan: "Dit is te breed, een aanvulling is niet voldoende." Hierop zei de wethouder dat alles opnieuw bekeken zou worden en re ageerde Doek: "Het is kritiek die die per zit. Het gaat ons om de visie en de criteria. We willen een nieuw plan voor 2012, niet dat er alleen cijfers worden veranderd." Claudia Wolff (D66): "Het moet structureel anders." Van der Torn reageerde daarop met de mededeling dat de uitgangspun ten vastliggen vanuit het collegepro gramma en deed de toezegging in de commissie van december of januari 2012 met het geactualiseerde plan te komen. Hoewel commissieleden dat kantje boord vonden qua tijd om tot goedkeuring te komen, gaat het huidige plan met deze toezegging als hamerstuk naar de gemeenteraad van dinsdag 25 januari. den; voor Nieuwerkerk via 0180- 317911, voor Moordrecht via 06- 22400370 en voor Moerkapelle via 06-41184335. Voor meer informatie: www.hersenstichting.nl. Zaterdag 15 januari - 15.30 uur Opening Meander Kunst Expo Woonzorgcentrum De Meander Boslaan 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Voor meer informatie: 06-24668136 Woensdagen 12, 19 en 26 januari - 13.45-15.15 uur Kunstlessen voor kinderen (6-12 jaar) Zespunt, Molenlaan 1a te Moordrecht Voor meer informatie: www.kunstles.nl Woensdag 19 januari - 19.30 uur Informatiebijeenkomst Senia leesgroep 50+ Bibliotheek De Groene Venen Sportlaan 3b, Moordrecht Kt

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11