Mag ik even vangen? Niet méér mogelijk voor minima Nieuwe brochures BRAinS Klikken mag Scenario's Promen om uit zwaar weer te komen Zwembad De Koornmolen verder als stichting voor lijfbehoud HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\ 12 JANUARI 2011 13 dus klik snel naar: vww.hartvanholland-online.nl Zuidpias - De jeugd van Zuidpias had het woensdagmiddag 5 januari druk met de jaarlijkse kerstboominzameling. Bij de diverse verzamelpunten in alle kernen van de gemeente reden fietsen en skelters af en aan. Ook lopend werden soms indrukwekkende aantallen kerstbomen versleept. Dat leverde een aardig zakcentje op: voor elke ingeleverde boom werd vijftig eurocent gecasht. Zuidpias - "De wil is er en ook het geld is er. Maar alle mogelijkheden voor bijzondere bijstand worden in Zuid plas al benut." Wethouder Henk van der Torn zei daarmee dat het niet mogelijk is meer te doen voor de minima in Zuidpias, nadat eerder een raadsbrede motie werd aangenomen inzake een tegemoetkoming voor minima. Zuidpias - Op alle basisscholen in de gemeente Zuidpias deze week de nieu we BRAinS brochures uitgedeeld voor de tweede helft van het schooljaar 2010-2011. De brochures voor het voortgezet onderwijs, BRAinS XL, werden al eerder uitgedeeld. "We worden eigenlijk een beetje ge handicapt door alles wat we al heb ben", vervolgde Van der Torn tijdens de commissie maatschappelijke ont wikkeling op maandag 10 januari. "De mogelijkheden om iets extra's te doen zijn afgesneden, behalve als we de wet overtreden." Bert Doek (ChristenUnie/SGP) vroeg zich daarop af hoe het kan dat an dere gemeenten wel mogelijkhe den hebben gevonden. Marijke Edel (CDA) haalde het voorbeeld van de Promen is een bedrijf dat werkzaam is op het gebied van sociale werk voorziening en reïntegratie. Eerder werd Promen een korting I gemeente Bergen aan waarin mi nima iets extra's kregen voor stook kosten. Van der Torn kon hier kort over zijn: "Ik heb het voorbeeld van Bergen nagebeld en het ging daarbij om een stuk bijzondere bijstand. In Zuidpias is alles al opgeserveerd. Wij geven de mensen hier al alles waar ze recht op hebben. De marge die ze bijvoorbeeld in Bergen hadden, heb ben wij niet. Onze cliënten krijgen het maximale van waar ze recht op hebben." van 3 miljoen euro opgelegd. Van der Torn: "Er volgden ontslagen, een reorganisatie en de kerstpakketten werden afgeschaft. Toen kwam daar nog een korting van 1,7 miljoen euro bovenop. Zodra de oplossingen zijn aangedragen, kunnen we er een discussie over voeren binnen Zuid- plas. Maar omdat het gaat om een gemeenschappelijke regeling waar we in zitten, is het altijd afwachten welke kant het opgaat." BRAinS (XL) is een samenwerkings project van gemeente Zuidpias, ba sisonderwijs, voortgezet onderwijs, peuterspeelzalen, buitenschoolse opvang, sportverenigingen, culturele instellingen, particulier initiatief en jeugdwerk Zuidpias. De organisatie is in handen van Stichting Jeugd werk Zuidpias. Het afgelopen sei zoen kwamen er 1880 aanmeldin- Van der Knaap deed tijdens de com missievergadering een betoog en zette daarin uiteen hoe de zaken er voor staan en dat hij zonder subsidie het zwembad moet sluiten voor kin deren' die hun diploma willen beha len, ouderen en moeders met baby's die er wekelijks zwemmen. Commissieleden lieten daarop we ten de niet gehonoreerde subsidie te willen bespreken in de volgende vergadering als een apart agenda punt. "Het is geen optie een zwem bad met zo'n duidelijke maatschap pelijke functie te sluiten", reageerde Harm Lambert (GBZ). Jos Beekman- Mansvelt (WD) zei ook de verschil- gen binnen. Ook voor het komende seizoen verwacht de organisatie een dergelijk aantal. Ingeschreven kan worden voor 75 activiteiten op het gebied van sport, kunst, cultuur en welzijn. BRAinS XL biedt onder meer webdesign, animaties maken, thai boksen, huis werkbegeleiding en kooklessen als mede sportieve activiteiten als ska- len tussen de drie zwembaden in de gemeente Zuidpias te willen zien, aangezien de baden in Moordrecht en Nieuwerkerk wel subsidie krij gen. In eerste instantie zijn de gemeen telijke gelden geweigerd voor De Koornmolen omdat het zou gaan om een private onderneming. "Als het zwembad nu een stichting wordt, komt het dan nog in aanmerkingen voor subsidie en wat zijn de gevol gen als het bad zou moeten sluiten", waren de vragen die Jan Willem Schuurman (ChristenUnie/SGP) stel de. Volgens Van der Knaap zijn de ten, cricket, rugby en wielrennen. Op creatief gebied kunnen jongeren zich bijvoorbeeld aanmelden voor clownerie, musical maken, stripteke nen en fotoclub en op welzijngebied voor yoga en weerbaarheidtraining. Voorts kan er gekozen worden voor het maken van een uitstapje, bij voorbeeld naar de politie, naar een imker of naar de steenovens. Voor kinderen met een lichte beperking staat een bezoekje aan de kinder boerderij op het programma. Aanmelden kan tot en met vrijdag 28 januari. Naast aanmelden via de aanmeldkaart kunnen de kinderen en jongeren zich digitaal aanmelden via www.jeugdwerkzuidplas.nl. gevolgen dat driehonderd kinderen geen zwemles meer kunnen hebben. "En bij de overige zwembaden zijn wachtlijsten. Er is geen ruimte om die kinderen direct kwijt te kunnen." Het worst-casescenario waar Marij ke Edel (CDA) naar vroeg is volgens de eigenaar van De Koornmolen dat zeven instructeurs moeten worden ontslagen, het bad tot een diepte van 1 meter 40 wordt teruggebracht zodat er zonder toezicht mag wor den gezwommen en - wat hem het meest aan het hart gaat - kinderen op een wachtlijst voor zwemles moeten in de andere dorpen. "Ik voel verantwoordelijkheid voor de kinde ren die hun zwemdiploma moeten halen, maar is dit wel mijn verant woording", aldus Van der Knaap. "Ik pleit voor gelijkheid van de drie zwembaden, zoals er ook gelijkheid in de belastingen is in de dorpen van Zuidpias." Zuidpias - Wethouder Henk van der Torn heeft gemeld dat binnen enkele weken een notitie op tafel ligt met een drietal scenario's van Task Force om Promen uit het zwaar financiële weer te helpen. "De situatie is echt ernstig te noemen en het is niet te zeggen welke kant dit op zal gaan", sprak Van der Torn tijdens de commissie maatschappelijke ontwikkeling op maandag 10 januari. Zevenhuizen - Zwembad De Koornmolen wordt volgende maand onderge bracht in een stichting. Op deze manier hoopt eigenaar Arend van der Knaap de subsidie te verkrijgen die hij nodig heeft voor het voortbestaan van het bad. Van der Knaap maakte dit bekend tijdens de commissie maatschappe lijke ontwikkeling op maandag 10 januari. De commissie vroeg daarop dit onderwerp voor de volgende vergadering op de agenda te zetten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 13