ïne F0\ m m Optreden Fox-leerlingen cn°°' Aannemer voor BK-weg gezocht Geen woonbestemming voor vakantiehuis op De Bonk Zevenhuizen: Piratenparadijs der Zeven Zeeën Er werd gebridged F1 ontwaakt ruw uit winterslaap Dat ruimt lekker op... pOps HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 12 JANUARI 2011 15 Uitspraak Raad van State Voetbal Inzameling oud papier Kijken naar kunst Kindershow Elly en Rikkert OPRUIMI Nieuwerkerk aan den IJssel/Zeven- huizen - Cursisten van de Zevenhui- zense popschool The Fox treden zon dagmiddag 16 januari op in 't Blok, het gebouw van Stichting Jeugdwerk Zuidpias. De eerste periode van tien muzieklessen wordt hiermee afge sloten. In de week erna worden studio-op names van de liedjes gemaakt, zodat de cursisten een blijvende herinne- ring hebben van de optredens. Inschrijving staat weer open voor een nieuwe periode van tien lessen. Er worden zanglessen gegeven op dinsdag- en woensdagmiddag, op donderdagmiddag zijn er piano/key board- en op vrijdagmiddag gitaarlessen. Voor meer informatie: www.hotelvos.nl. Zevenhuizen - De gemeente Zuid- plas heeft een opdracht voor werk zaamheden aan de Burgemeester Klinkhamerweg op de site van Aan bestedingskalender gezet. Hiermee is een nieuwe stap gezet inzake de herinrichtingsplannen van de BK- weg. De werkzaamheden omvatten onder andere het verwijderen van verkeers regelinstallaties, het slopen van de voetgangerstunnel, het aanbrengen van betonriool, asfaltverharding en 41 lichtmasten. De volledige lijst is te vinden op www.aanbestedingska- lender.nl. Zevenhuizen - De verjaardag van Koningin Beatrix op 31 januari is voor Stichting Oranje Zevenhuizen aanleiding voor het organiseren van de lampi- onnenoptocht. Dit jaar vindt de feestelijke gebeurtenis plaats op zaterdag 29 januariDe stoet vertrekt vanaf dorpshuis Swan la; verzamelen vanaf 18.45 uur. Den Haag/Oud Verlaat - De eige naren van een vakantiehuis op re creatiepark De Bonk krijgen niet de gewenste woonbestemming voor hun pand. Dat heeft de Raad van State in de eerste week van januari beslist. De eigenaren eisten eerder bij de Raad dat de woning de status van een burgerwoning krijgt en niet die van een recreatiewoning. De gemeente Zuidpias voert voor De Bonk het beleid dat geen enkele re creatiewoning een gewone woning mag worden. Ze zijn daar namelijk niet voor gebouwd en de voorzie ningen zijn ook niet dezelfde als bij een woonwijk. De eigenaren van de omstreden wo ning wisten altijd al dat het een re creatiewoning is die niet permanent mag worden bewoond. Maar omdat de woning al 22 jaar geleden hun hoofdverblijf werd en er nooit door de gemeente is ingegrepen, vinden ze dat ze nu recht hebben op een woonbestemming voor hun pand. Volgens de Raad van State bete kent het lange gedogen van de il legale bewoning door de gemeente nog niet dat het huis daarom maar een andere bestemming moet krij gen. De Raad steunt het beleid van de gemeente. Overigens mogen de eigenaren wel permanent in hun huis blijven wonen. Maar als zij het huis verkopen, is voor de volgende eigenaar permanente bewoning uit gesloten. Het thema is 'Zevenhuizen, Piraten- paradijs der Zeven Zeeën'. De deel nemers vinden onderweg allerlei verrassingen en aan het einde van de tocht is er warme chocolademelk. De organisatie vraagt de bewoners langs de route om deze te helpen verlichten met kaarsjes of lichtslin- gers. Aan de deelnemende kinderen het verzoek om verkleed te komen. Voor de mooiste creaties zijn prij zen beschikbaar. Voor meer informatie: www.oranjezevenhuizen.nl. Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla werd dinsdag 4 januari de laatste zitting van de tweede ronde ge bridged. Deze zitting werd in de A lijn gewonnen door Ria Gaarkeuken en Lieke van der Linden met 63.89%, tweede Ruud Bantje en Mark de Wall met 61.11% en derde Patri cia Niewold en Marijke Stolker met 59.72%. In de B lijn werden Erna van Stralen en Corrie van Stralen eerste met 64.58%, tweede Gerard van Boheemen en Mieke van der linden met 60.42% en derde Leo Hesseling en Dick van der Horst met 57.50%. In de C lijn werden Yvonne Versteeg en Joke Wiebes eerste met 65.97 tweede George Moonen en Adrie Perdijk met 60.42% en derde Loes Bantje en Els Arends met 57.99%. De tweede ronde is gewonnen door Frit Lammerts en Erik Mulder, twee de Ria Gaarkeuken en Lieke van der Linden en derde Patricia Niewold en Marijke Stolker. De volgende paren promoveren van de B lijn naar de A lijn: Tjeu en Gerry op 't Veld, Gerard van Boheemen en Mieke van der Linden, Seia van der Berg en Frank Niewold en Virginie Lammerts en Ans Rodenburg. Van de C lijn naar de B lijn promoveren Yvonne Versteeg en Joke Wiebes, Adrie Perdijk en George Moonen, Henk en Carolien de Koning en Carla de Jong en Dirkje Vermaat. Zevenhuizen - De oud-papier- container van de Wereldwinkel staat donderdag 13 en vrijdag 14 januari in de Burg. Boerstraat ter hoogte van De Lente. Oud pa pier kan donderdag van 12.30 tot 18.30 uur en vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur gebundeld of in stevige dozen ingeleverd worden. Zevenhuizen - De Goudse kunst historicus en musicoloog Henk Lijding vervolt woensdag 26 ja nuari in de bibliotheek zijn serie van drie lezingen over beeldende kunst. De eerste lezing ging over actuele exposities in de randstad. In de komende twee lezingen ligt het accent op 'hoe je naar kunst kijkt' en 'wat is kunst'. De lezing op 26 januari gaat vooral over de beeldende kunst van vóór 1900. Inzicht daarin is onmisbaar om de moderne kunst van na 1900 te begrijpen. Over moderne kunst gaat dan ook de derde lezing op 23 maart. De lezingen worden georgani seerd door de Bibliotheek 'De Groene Venen' in samenwerking met de Culturele Stichting De Ze ven Muzen. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt 3,50 euro. Voor meer informatie en aanmel den: 0180 6368388, zeven huizen-moer ka pel Ie bibliotheekdegroenevenen.nl of 0180 631912. Zevenhuizen - Elly en Rikkert komen zaterdag 22 januari naar de Hervormde Kerk waar zij om 15.30 uur hun show 'Een gat in de lucht!' opvoeren. De show is bedoeld voor kinderen van vier jaar en ouder die tijdens de show mee kunnen zingen en dansen. Deur open om 15.00 uur. De toe gang bedraagt 7,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar via evangelisa- tieplatform@hotmail.com. Aan de deur betaalt men 7,50 euro. Voor meer informatie: www.evangelisatie-events.nl of www.ellyenrikkert.nl. Nieuwe trainingspakken omdat volgens de sponsor "kampioenen ook als kampioenen het veld op moeten". Zevenhuizen - Na een lange periode van sneeuw en ijs kon er zaterdag weer gevoetbald worden door de El van Groeneweg. Door het kampioenschap in 2010 zijn de jongens gepromoveerd naar de eerste klasse. De oefenwed strijd tegen Slikkerveer F1 in Ridderkerk was meteen een krachtmeting met een team dat al in die eerste klasse speelde. De wedstrijd, met wind regen, begon moeizaam en na tien minuten was de stand 3-1. Aan alles was te merken dat er de laatste tijd niet veel gevoetbald was. Groeneweg moest na het laatste fluitsignaal de arena ver laten met een ietwat geflatteerde 7-3. ...staat op de posters van de Wereld winkels te lezen. De januari-oprui- ming is begonnen. Dat geeft ruimte voor een nieuw en fris voorjaarsas sortiment. In de opruiming zijn diverse artike len drastisch afgeprijsd: een ikat ta felkleed, een vazenset, een masker, boekjes, kaarten, sjaals, sieraden en- nog veel meer. Ook is er wat Lanka Lamai speel goed afgeprijsd, waaronder de blok- kenwagen en zakjes met dieren en mensfiguurtjes. De producenten worden niet bena deeld door de opruimingsacties. Wereldwinkel Z-M is te vinden aan de Dorpsstraat 202D, is geopend op woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 15