klikken De klasgenoten van Oud Zevenhuizen-Moerkapelle Moerkapelle schaakt weer in het nieuwe jaar Badmintonvereniging Zeven huizen zoekt nieuwe leden onze website Paul de Vos pakt zilver op NK Afscheid op Nieuwjaarsreceptie HART VAN HOLLAND J ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 12 JANUARI 2011 17 Schaken Badminton klik dus snel naar Biljarten Van de warmte naar de kou Week van'Gebed Flessenactie TFC groot succes Dierencentrale De foto van deze week is een foto van de Rehobothsehool in Moerkapelle in T951De meisjes uit klas 2 en 3 nemen afscheid van meester Kik. Op de bovenste rij van links naar rechts Ina Huisman, Annie Vermulm, Ina Wondergem, Ina van der Spek, Huib- je Verbeek, Bep Huisman, Rita Bakker en meester Kik. Op de-grond zittend van links naar recht Gerrie Houwe- ling, Willie Vermulm, Ali Cammeraat, onbekend, Ria Looren-de Jong, Joke de Graaf, Ineke de Graaf, Tini Tuitel, Trijnie Breedijk en Sarie Oudijk. Aan vullingen en correcties zijn welkom. Vorige keer Op de klassenfoto van de vorige keer is een aantal reacties binnen gekomen waardoor veel namen van kinderen bekend zijn geworden. De klassenfoto betrof de christelijke lagere school te Zevenhuizen, circa 1932. Op de bovenste rij van links naar rechts: meester Meijer, Le- nie Schotte, Plonie van der Knaap," Adrie de Jong, Riet Koppenaal, Gré van Vliet, Marie Slingerland, Leen de jong, onbekend en Arie van der Eijk. Op de tweede rij Betsie van den Ak ker, Aaltje van Rijs, Lina van den Ak ker, Adrie van Rijs, Bram Kreft, onbe kend, Aart van Vliet en Gerrit Knot. Op de derde rij Bé Schotte, Janus de Jong, Piet van den Akker, Greetje Slingerland (met krullen, iets boven Piet), Jan Knot, Adrie Slingerland en Cor Zittend op de grond les Meijer (zoon van de meester), Jan Lekker- kerk, Kees Lekkerkerk en Bram Van iedere gepubliceerde klassenfo to kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs vermeerderd met twee euro. Die bijdrage komt ten goede aan de Stichting Oud Zeven huizen-Moerkapelle. Van oude klassenfoto's in uw bezit en van vóór 1970 maakt Pim van der Zalm graag een kopie. De kans be staat dan dat de foto te zijner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stichting OZM. Reacties zijn welkom - tussen 20.00 en 22.00 uur bij Pim van der Zalm: 0180 - 633077 of famvdzalm@hetnet.nl. Moerkapelle - Na de feestdagen, waarin iedereen wel een potje schaak heeft gespeeld tegen een familielid of kennis, was het vrij dag 7 januari tijd om in competi tieverband de degens met elkaar te kruisen. Michiel Rensen speelde een spectaculaire partij tegen An- dré Nieuwlaat. In een misschien niet geheel foutloze, maar wel erg vermakelijke partij won hij en klom zo naar een keurige zevende plek. Ook Ron Droog won weer, nu van Ad Voerman en houdt zo zicht op een plek in de Finalepoule. Overige uitslagen: Maarten Pilgram-Kevin Bakker remise; Jan Blok-Wim Wes terman 1-0; Jan Noorland-Frits van der Starre 1-0; Gerrit van Meeteren- Jojanneke Weijermars remise. Stand aan kop: 1. Gerard van Om meren; 2. Hugo van Elteren; 3. Arian de Bruijne; 4. Wouter Vroegindewe- ij; 5. André Nieuwlaat. Het eerste team van schaakver eniging Moerkapelle heeft het dit seizoen zwaar, in de derde klasse landelijke competitie werd ditmaal aangetreden tegen Krimpen aan den IJssel 1. In Dorpshuis Op Moer hield Moerkapelle lang stand, maar een matchpunt zat er niet in. Na knappe overwinningen van Hugo van Elteren, Wouter Vroegindeweij en Boudewijn Weijermars en een re mise van Gerard van Ommeren was de eindstand 3,5-4,5 voor de bezoe kers. Er zullen matchpunten gepakt moeten worden om degradatie te ontlopen. mag www.hartvanholland-online.nl Almere/Moerkapelle - Tijdens de Ne derlandse Kampioenschappen biljar ten 5e klasse libre klein is Paul de Vos van Biljartvereniging Moerkapelle als tweede geëindigd. Bij BV Phoenix in Almere kon De Vos zijn favorietenrol net niet waarmaken. Na verlies in de tweede ronde en verder vijf winst partijen ging hij als gedeeld koplo per de laatste ronde in. In de laatste partij moest hij echter zijn meerdere erkennen in Benny Damen uit Eersel. Na een voorsprong van De Vos, van acht caramboles, ging de winst met 40-33 naar de Brabander. Door deze zege eindigde Damen op de eerste plaats met twaalf punten. Paul de Vos eindigde op tien punten, twee punten meer dan een drietal spelers dat gedeeld derde werd. Het hoogste eindmoyenne was wel voor De Vos, 1.50 De kortste partij ging naar de op de laatste plaats geëindigde Kees Verwijs, 40 car. in 16 beurten. De hoogste serie was voor de als zeven de geëindigde Eppo Siemens, twaalf caramboles achter elkaar voordat hij miste. Zevenhuizen - Op zoek naar een leuke sport? Nieuwe leden van zes tien jaar en ouder zijn welkom bij Badmintonvereniging Zevenhuizen. In Dorpshuis Swanla aan de Bur gemeester Klinkhamerweg wordt gespeeld op maandag van 9.00 tot 10.30 uur of op woensdag en vrijdag van 20.00 tot 22.30 uur. De eerste drie keer zijn gratis. Voor meer informatie: 0180-756365, janebos@casema.nl of www.bvzevenhuizen.nl. De heer Oenema ontvangt een cadeau uit handen van voorzitter Van der Poort van de Wereldwinkel. Zevenhuizen-Moerkapelle - Tijdens de Nieuwjaarsreceptie voor de vrij willigers van de Wereldwinkel Ze venhuizen-Moerkapelle op dinsdag 4 januari werd afscheid genomen van de heer Oenema, die als be stuurslid gedurende twaalf jaar de financiën in zijn portefeuille had. De voorzitter kenschetste de zorg vuldigheid van de penningmeester met "Je was met een dubbeltje van de Wereldwinkel voorzichtiger dan met een kwartje van jezelf". Naast een cadeau uit de Wereldwinkel ontving Oenema tevens een ge schenk van Unicef, welke organi satie een verkoopplek heeft in de Wereldwinkel. Moerkapelle - Wereldreiziger Orja Schuur verzorgt woensdag 19 januari voor de Vrouwen van Nu een lezing over haar reis van de Galapagos eilan den naar Antartica. De avond wordt gehouden in dorpshuis Op Moer, de zaal is- om 19.30 uur open. Informatie: www. plattelandsvrouwen.net/afde ling.php/nbvp/moerkapelle. Moerkapelle - De werkgroep Bidden organiseert in de Week van Gebed van de Evangelische Alliantie, van zondag 16 tot en met zaterdag 22 januari, da- gelijks een uur van gebed. Het thema 'Trouw en toegewijd' is gebaseerd op de bijbeltekst uit Handelingen 2:42 en verwoordt kernachtig de houading die de christelijke gemeenschap nastreeft. Rondom dit thema komen christenen wereldwijd bijeen voor bezinning en ge bed. De gebedssamenkomsten vinden plaats in een ruimte achter het woonhuis aan de Julianastraat 10-14 en starten om 19.30 uur. Voor meer informatie: www.weekvangebed.nl, biddeninmoerkapelle® hotmail.com of www.nationalegebedsdag.nl. Moerkapelle - Voor de zesde keer ging dinsdag 28 decem ber een dertigtal jongeren op pad voor het ophalen van statiegeldflessen. In juni 2008 ging de actie van start en werd vervolgens elk half jaar her haald. De opbrengst is steeds bestemd voor het missiewerk dat David en Grea van der Lee, met hun kinderen, in Thailand verrichten. De actie geniet in Moerkapelle inmiddels grote bekendheid, wat onder meer blijkt uit de nog steeds stij gende opbrengst. Opnieuw werd het record verbroken; in clusief enkele giften is een be drag van 974,90 opgebracht. De volgende actie is in juni. De thuisfrontcommissie van de familie Van der Lee dankt ge vers en de jongeren voor hun bijdrage. Vermist Poes, cypers, witte buik, borst, poten voor, sokken achter en wit in snuit, Veldlaan Bos koop. Gevonden Reu, Mechelse herder, mist een achterpoot, is gechipt, halsband beige, Zaaipad Ze venhuizen. Poes, lapje /cypers, Oosteinde Moordrecht. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 17