GHZ behaalt alle TopZorg-predikaten Bijenteelt voor beginners Inlijstatelier J.P. Artworks sluit haar deuren Gezocht: mensen met bmi boven dertig HART VAN HOLLAND BEDRIJVIGHEID] 12 JANUARI 2011 25 BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. Gouda/Nieuwerkerk aan den IJs- sel - Het Groene Hart Ziekenhuis heeft, net als vorig jaar, alle Menzis TopZorg keurmerken ontvangen. Hiermee komt het aantal TopZorg- predikaten van het GHZ op tien, een bijzondere prestatie, want alleen het Bethesda Ziekenhuis in Hooge- veen wist dit jaar voor het eerst ook alle keurmerken te bemachtigen. OSAS Nieuw dit jaar is het keurmerk voor de behandeling van het Obstruc tief Slaap Apneu Syndroom, ofwel OSAS. Karin van Assen, longarts in het GHZ, legt uit:."Een apneu is een ademstilstand van tien seconden. Die ontstaat doordat in de slaap de spieren verslappen en de tong naar achteren zakt. De keel sluit zich af en de luchtstroom wordt geblok keerd. Wanneer dit minstens vijf keer per uur gebeurt, is er sprake van OSAS. Door OSAS kan ver moeidheid, concentratieverlies en irritatie ontstaan." Van Assen is blij met het behaalde TopZorg-predikaat: "Het behalen van dit predikaat is zowel voor onze eigen afdeling als het gehele GHZ een bijzondere waardering." OSAS OSAS-verpleegkundige Mieke Budel en longarts Karin van Assen, (foto: Cora van Nieuwkerk) wordt binnen het GHZ behandeld door de afdeling Longgeneeskunde. Deze afdeling bevindt zich zowel op de locatie in Gouda als, op maan dagmiddag, op de Polikliniek in Nieuwerkerk. Snurkweek Voor de week van maandag 7 tot en met vrijdag 11 februari organiseert de afdeling Longgeneeskunde een 'Snurkweek' waarin vooral aandacht wordt besteed aan slaapapneu. Op dinsdag 8 februari vindt een informatieavond over dit onder werp plaats. Voor meer informatie en aanmel den: www.ghz.nl. Oud Verlaat - HetAmbrosiusgil- de, de imkervereniging uit Rot terdam, organiseert een cursus 'Bijenteelt' voor beginners. De cursus omvat 25 lessen, verdeeld over negen theorielessen en zes tien praktijklessen. De cursus is gekoppeld aan één van de lande lijke beroepsorganisaties van im kers, de NBV. Wie de cursus met goed gevolg aflegt, ontvangt een landelijk erkend imkerdiploma. De theorielessen vinden plaats in Natuurcentrum de Boshoek te Schiedam. Aan de Nesseweg, tussen Rotterdam Ommoord en Oud Verlaat, leert men in de praktijk wat het betekent om imker te zijn. Hier is een speciale educatieve bijenstand ingericht, waar een aantal bijenvolken huist. De eerste les vindt plaats op woensdag 26 januari. Voor meer informatie en aanmelden: www. ambrosiusgilde.nl en kitty.ville- rius@yahoo.com Waddinxveen - Flip en Nora de Ja ger zouden zó weer opnieuw wil/en beginnen, maar na 17 mooie jaren zien zij zich, mede gezien hun ge zondheid, genoodzaakt de deuren van hun Inlijstatelier J.P. Artworks aan het Koningin Wilhelminaplein 50a te sluiten. Foto's, borduurwerkjes, maar ook een trouwjurk, schoolwerkjes of een passe-partout met maar liefst 36 foto's, van alles heeft het echtpaar langs zien komen met het verzoek tot inlijsten. In hun atelier hadden zij de beschikking over moderne ap paratuur als een vacuümtafel om posters strak te verlijmen en een hakmachine om houten lijsten exact onder 45 graden te krijgen. In de showroom konden de klan ten een keuze maken uit allerhande houten en aluminium lijsten en uit passe-partouts in alle soorten en kleuren, zodat de juiste combina tie kon worden gevisualiseerd. Ook voor het juiste ophangsysteem om de lijst onzichtbaar en zonder boren op te hangen kon men bij het Inlijst atelier terecht. J.P. Artworks houdt nu uitverkoop. Het Inlijstatelier is daartoe voorlopig elke woensdag en zaterdagmiddag geopend. Moordrecht - Raymonde van der Bas is gewichtsconsulent en heeft sportvoeding gestudeerd. Daarnaast geeft ze sinds meer dan twintig jaar trainingen op fitnessgebied, waarmee ze veel kennis op het gebied van sport en voeding heeft opgedaan. Op weg naar gezonde levensstijl Voor een nieuw project is Van der Bas op zoek naar 25 mensen die een bmi hebben van dertig of meer, die meer dan tien kilogram zouden moeten afvallen en die in hun leven tot nu toe te weinig aan beweging hebben gedaan. "Ik heb inmiddels, met heel veel succes, ongelooflijk veel mensen bege leid naar een gezonde levensstijl die echt radeloos waren. Nu wil ik een groep begeleiden die door het volgen van een trainingspro gramma, door voedingsadviezen alsmede door het gezamenlijk wegen en door motivatiege- sprekken, het ultieme doel gaan bereiken van een gezond gewicht en nooit meer aankomen", aldus Van der Bas. Regels voor deelname De deelnemers dienen 100% ge motiveerd zijn, moeten een bmi hebben boven de dertig en die nen gedurende een periode van drie maanden bereid te zijn drie keer per week een trainingspro gramma te volgen. Op de woens dagen wordt men verwacht voor een weegmoment en voor een motivatiegesprek. Informatieavond Belangstellenden zijn welkom op de informatieavond, welke plaatsvindt op woensdag 26 ja nuari van 21.00 tot 22.00 uur. De avond is ook interessant voor mensen die slechts enkele kilo grammen willen afvallen, omdat er veel nieuws te melden is op het gebied van afvallen. De toe gang is vrij. Aanmelden voor de avond en/of voor het project kan via; raymonde@fitenfunsports.nl of 0182-376177. Flip de Jager stopt met inlijsten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 25