W Afslanken met Personal Bingo in de Kristal Welkom Open Deur dienst met Credo Singers Wij hebben winterhanden/ sets Weight Guard Hoteltoren Zevenhuizerplas mag er komen Raad van State blokkeert j woningbouw bij akkerbouwbedrijf Instuif voor mensen met verstandelijke beperking Turks voor op reis Peutergym Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 BOVAC Ook kunnen wij voor de opslag zorgen. uitspraak Raad van state Optreden Rotterdams Tuig HART VAM HOLLAND NESSELANDE 12 JANUARI 2011 31 UW TREKHAKEN SPECIALIST! Seat Ibiza III HB 3 drs. Bwj. mei 2002 Vanaf 382,- J3: Mazda 2 HB 5 drs. Bwj. juni 2003 Vanaf 417,- Nissan Micra HB 3 drs. Bwj. feb. 2003 Vanaf 418,- Citroen C4 HB 5 drs. Bwj. juni 2004 Vanaf 449,- Ford Focus II HB 5 drs. Bwj. sep. 2004 Vanaf 465,- VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Vanaf 47 5,- Kijk op www.trekhaken.nl Uitspraak Raad van State CD N CD 3 N( "3* e «5* 3 jjj O to CD *"-4 i co" CT> <S" x- X~ a> Den Haag/Nesselande - De Raad van State heeft de bouw van een woning aan het Zuideinde in Nesselande onmogelijk gemaakt. De eigenaren van het naastgelegen akkerbouwbedrijf vroegen de Raad onlangs om het plan te schorsen. Maar de Raad heeft besloten om het plan meteen te vernietigen. Volgens de RvS is er geen sprake van goede ruimtelijke ordening. De wo ning komt op nog geen twintig me ter afstand van het bedrijf te liggen. In dat geval kan volgens de Raad geen goed woonklimaat worden ge garandeerd. Anderzijds mag het bedrijf volgens de RvS ook niet in zijn bedrijfsvoe ring worden beperkt door de nabij gelegen woning. Een afstand van vijftig meter tussen een woning en een bedrijf is normaal. In dit geval vond de gemeente het goed om daar flink van af te wijken. Er ligt name lijk al een woning op een afstand van minder dan vijftig meter. Maar dat betekent volgens de Raad nog niet dat het bedrijf nog meer woningen dichtbij hoeft te krijgen. De gemeente Rotterdam had het be drijf meer moeten respecteren. Nesselande - Bingoliefhebbers kun nen zondag 23 januari van 14.00 tot 16.00 uur terecht in de Kristal voor een bingomiddag. Er worden acht ronden gespeeld; een boekje kost 7,50 euro. In het Nesscafé wordt van 13.00 tot 17.00 uur de soepzondag gehou den. De Kristal is te vinden aan de Cy- pruslaan 404. Voor meer informatie: 010-2862760. over voeding en beweging. De cur sus duurt van 19.30 tot 20.30 uur of van 20.30 tot 21.30 uur en wordt, gedeeltelijk, vergoed door de meeste zorgverzekeraars. Aanmelden kan via 010-2518988 of, op werkdagen van 9.00 tot 16.30 uur, aan de balie van De Kristal aan de Cypruslaan 404. Voor meer informatie: www.curzusenzo. Rotterdam - In de Open Hof Kerk bij winkelcentrum Hesseplaats in Rotterdam-Ommoord vindt zondag 23 januari een Welkom Open Deur kerkdienst plaats. Aan deze dienst, met als thema 'Gods Ringtonel', verleent Christelijk Gemengd Koor The Credo Singers, onder leiding van Bert Kruis, muzikale medewerking. The Credo Singers. Vincent van Dam begeleidt het koor op het orgel en Frans Oostland be speelt cornet en sjofar. Voorganger in de dienst, welke begint om 19.00 uur, is dr. C.M. van Loon. De samen zang begint om 18.45 uur. ledereen is welkom. Voor meer informatie: www.welkom opendeurdiensten-ommoord.nl Nesselande - Goede voornemens op afslankgebied kunnen direct in da den worden omgezet met het pro gramma van Weight Care'Guard dat donderdag 27 januari van start gaat. Dit programma biedt een tweewe kelijkse groepsbijeenkomst met persoonlijk contact met een bege leider, een tweewekelijks persoonlijk advies via e-mail én gedurende de gehele periode van 140 dagen een dagelijkse e-mail met informatie Den Haag/Nesselande/Oud Verlaat - De gemeente Rotterdam kan ver der zoeken naar een exploitant voor een maximaal vijftien verdiepingen hoog hotel aan de Zevenhuizerplas. De Raad van State keurde woens dag 5 januari het bestemmingsplan voor het hotel en andere recreatieve voorzieningen rond de plas goed. Het hotel was het heetste hangijzer in de bezwarenprocedure tegen het bestemmingsplan. Maar de bezwa ren van de Belangengroep Oud Ver laat tegen het hotel en de te groot schalige voorzieningen die rond de plas komen, zijn allemaal door de Raad afgewezen. De RvS vindt het hotel aanvaardbaar, omdat de ne gatieve effecten voor de natuur en omwonenden klein zijn. Watersportvereniging Buurman klaagde bij de Raad vooral over zijn onzekere toekomst. Het is volgens de vereniging maar zeer de vraag of zij een eigen clubgebouw aan de plas krijgt. De Raad van State con cludeert na lezing van de planregels echter dat er wel degelijk een ge bouw voor de watersport mogelijk wordt gemaakt. Ook de kritiek van Buurman dat er door de geplande teleskibaan in de plas te weinig ruimte overblijft voor surfers en zeilers, is door de Raad verworpen. Er blijft volgens de Raad in dat deel van de plas nog een strook van minstens zeshonderd meter over om te zeilen'of surfen. Nesselande - SBA organiseert op zondag 6 februari een optreden van het 'Rotterdams Tuig' in De Kristal. De mannen van deze groep garant staan voor een typisch Rotterdamse middag. Met Jaap Valkhoff als grote voorbeeld brengen zij liederen als 'Langs de Maas', 'Daar komen de Nesselande - Stichting Buurtwerk Alexander organiseert maandelijks een instuif voor mensen met een verstandelijke beperking. De eerste instuif van dit jaar vindt plaats op woensdag 26 januari van 19.00 tot 21.00 uur. Tijdens de instuif kunnen de deelnemers een vogelvoedselbel maken en wordt er een liedjesspel gespeeld uit het populaire televisie programma 'Ik hou van Holland'. De toegang bedraagt 4,- euro. Aanmel den kan tot woensdag 19 januari op 010-2862760 of aan de balie van de Kristal aan de Cypruslaan 404, of in het aldaar gevestigde Nesscafé. Rotterdam - In Buurthuis Alexan- derpolder aan de Remmet van Mil- plaats 15 te Rotterdam-Lage Land, gaat op vrijdag 11 maart de cursus 'Turks op reis' van start. De cursus is bestemd voor beginners, waarbij de nadruk ligt op de spreekvaardigheid. Na afloop van de cursus kan men zich redden in alledaagse gesprek ken. De cursus omvat dertien lessen en duurt van 14.00 tot 15.30 uur. Voor meer informatie en aanmelden: 010-2518988 ofwww.cuzusenzo.nl. Nesselande - In De Knoop gaat woensdag 9 februari een cursus Peutergym van start voor ouders met kinderen in de leeftijd van an derhalf tot vier jaar. Tijdens de les sen worden peuters spelenderwijs vertrouwd gemaakt met bewegin gen en kleine opdrachtjes. De op drachten stimuleren de grove en fijne motoriek waarbij de kleine en grote spiergroepen, de balans, het evenwicht en de coördinatie worden ontwikkeld. In alle delen van de les speelt de ouder een begeleidende, stimulerende dan wel ondersteu nende rol. Aanmelden kan via 010- 2518988 of, op werkdagen van 9.00 tot 16.30 uur, aan de balie van De Kristal aan de Cypruslaan 404. Voor meer informatie: www.curzusenzo.nl. schutters', 'Ik heb mijn hart aan Ka- tendrecht verloren' en vele andere bekende Rotterdamse meezingers. Aanvang 14.00 uur, entree 4 euro. Kaarten kunt u vooraf reserveren in het Nesscafé of aan de balie van De Kristal: 010-2862760.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 31