Spinnen, zwemmen en rennen voor Mexico RE: SOUND JONGEREN- DIENST fvoe/^e/^je< ^&voe& voiyv fvwrvvtyv Voorronden Op weg naar het Lagerhuis HART VAN HOLLAND PEPTALK] 12 JANUARI2011 33 Dominic Schep (17) wil de planken op Nieuwerkerk aan den IJssel - In jongerencentrum 't Blok vindt zondag 23 januari van 13.00 tot 18.00 een game event plaats. Er staan verschillende toernooien op het programma en het is mogelijk om vrij te gamen met en tegen vrienden. Er worden zowel recente games als retro games gespeeld. Toernooien zijn: Super smash bros. Mêlee (gamecube), Call of Duty: black ops (xbox 360) en Super bomberman (snes). Deze toernooi en worden 4 player splitscreen gespeeld, waarbij black ops waar schijnlijk in een donkere zaal over een beamer gespeeld worden, mits er geen lag optreed tussen de con trols en de beweging op het beeld. Andere kleine toernooien moeten nog nader bepaald worden. Er zijn meerdere NES, SNES, N64, game cube, wii en xbox 360 consoles en genoeg TV's aanwezig. Controllers zoveel mogelijk zelf meebrengen en vergeet daarbij je guitar hero spullen niet thuis te laten liggen. Voor vragen, suggesties en opmer kingen mailen naar Roan de Vo gel (stagiair Stichting Jeugdwerk Zuidpias) square-eyes@live.nl. Zevenhuizen - In de Kerk in Nesse- lande wordt zondag 16 januari een 'RE:Sound jongerendienst' gehou den. Het thema is 'RE: Be Prepared'. Speker is Jan Peter Molenaar: "Kom en zie dat naar de kerk gaan hele maal niet saai is en geloven helemaal geen verplicht gedoe." De dienst vindt plaats in de Brede School aan de Ro bert van 't Hofstraat 10. Aanvang 19.30 uur, kerk open 19.15 uur. Er wordt een afterparty gehouden. Nieuwerkerk aan den IJssel - "Een paar keer zag ik het al op internet. Dit jaar ga ik het proberen, volgend jaar ben ik te oud", zegt Dominic Schep (17) over zijn deelname aan Kunstbende, de landelijke wedstrijd in allerlei vormen van kunst. Een bevlieging is het niet. Dominic zette de stap naar theater op zijn zestiende, toen hij begon bij Jeugd theater Hofplein in Nesselande. Nu, als zeventienjarige examenkandidaat havo, doet hij even geen theater in Nesselande. De passie voor theater is er nog steeds. "Ik hoop er na mijn eindexamen mee door te kunnen. In januari heb ik audities op de toneel school. Circa duizend man doet mee en slechts een klein deel gaat door", vertelt Dominic. Een maand later staat er weer competitie op het spel: de voorronde van Kunstbende, in theater Zuidplein in Rotterdam. "Er is veel tijd om voor te bereiden, dus iedereen zal vast iets goeds neer zetten. Verder weet ik niks van mijn concurrenten", vertelt Dominic over Kunstbende. De voorbereiding gaat losjes: hij wil het spontaan houden. "Teksten werk ik uit op de computer. Een week van tevoren kies ik de beste en ga ik voorbereiden. Nu heb ik een ideetje over een parodie op talenten jachten op televisie", aldus de tactiek van Dominic. Humor £t hardheid "Toon Hermans is mijn favoriet. Je krijgt al een glimlach op je gezicht als je hem ziet." Humor van vroeger dus, zijn er vandaag de dag geen goede grappenmakers? "Hans Teeuwen is goed, Jeroen van Koningsbrugge. Zo zijn er meer, al hebben zij een ander soort humor dan Hermans." Domi nic heeft toekomstplannen in het theater, zo kwam hij Hermans op het spoor. "Toen ik deelnam aan een oriëntatiecursus bij de toneelschool in Amsterdam werd er veel over Her mans gesproken." Er lonkt meer dan alleen de planken. "Je moet doen waar je zin in hebt. In mijn vrije tijd film ik, ik zou ook wil len schrijven. Er zijn in het theater meer mensen die zich niet focussen op één ding." Het is voornamelijk ini tiatief tonen. "Audities gaan via cas tingbureaus, daar moet je zelf werk van maken. Het castingbureau belt en vraagt of je die en die auditie wil doen. Na twee weken word je gebeld met de uitslag: je bent het wel of niet geworden. Meestal is het dat laatste", zegt Dominic. "Het is best hard. Als je het niet goed doet, zijn er voor jou duizend anderen. Zo zie ik het ten minste." Op je bek gaan "Ik weet in te haken op wat mensen zeggen. Daar ga ik mee scoren", zegt Dominic. Humor trainen kan niet. "Het gaat erom hoe je je gevoel voor humor overbrengt. Als je een top sporter bent, weet je dat. Als het om theater gaat is dat anders. Je kunt op Broadway hebben gestaan maar je wordt op je laatste prestatie beoor deeld." Het klinkt hard, maar Dominic straalt vertrouwen uit. "Als ik naar de toneelschool mag, kan ik daar vier jaar op mijn bek gaan. Daar leer je om het later wél goed te doen." Zijn eerste optreden bij Kunstbende, een auditie bij de toneelschool: roeri ge tijden. In zijn geliefde theaterwe reld zijn het ook roerige tijden. Wat zou hij doen als hij voor de Tweede Kamer stond om zijn passie te verde digen? "Op subsidies mag bezuinigd worden, maar gooi die btw-verho- girrg er dan niet ook bovenop", zou de conclusie zijn van zijn betoog. Als de verhoging doorgaat stopt het niet voor Dominic. "Dan wordt het harder werken voor een kaartje." Wellicht loont hard werken en schrijft Domi nic zowel Kunstbende als een plaats op de theaterschool op zijn naam. De voortgang van Dominic's carrière op de voet volgen? http://twiiter.com/dominicschep Dominic Schep (foto: lvefoto.nl) Regio - Jongeren gaan de komende weken weer verbaal de strijd met elkaar aan in de landelijke scholie- ren-debatcompetitie Op weg naar Het Lagerhuis. De voorronden voor de provincie Zuid-HolLand worden gehouden op donderdag 13 en vrij dag 14 januari. Middelbare scholen uit deze contreien die meedoen, zijn Coornhert Gymnasium en GSG Leo l/roman uit Gouda en het Alfrink College en Oranje Nassau uit Zoeter- meer. De debatcompetitie wordt dit seizoen voor de dertiende keer georgani seerd. Inmiddels doen zo'n tweehon derd scholen uit heel Nederland mee met deze wedstrijd van de VARA. Via voorronde-dagen in alle provincies kwalificeren scholen zich voor de landelijke finales. Het winnende team krijgt een reis naar Londen aangebo den. Deze wedstrijd is bedoeld voor mid delbare scholieren van VMBO, HAVO, VWO en de laagste klassen van het MBO. Per deelnemende sehoollocatie wordt één team samengesteld van tien debaters. De school selecteert zelf de deelnemers aan de wedstrijd, bijvoorbeeld door een interne debat wedstrijd te houden. Door deel te nemen aan Op weg naar Het Lagerhuis vormen jongeren zich een mening over maatschappelijke onderwerpen en leren ze hun stand punt onder woorden te brengen en in Debattrainer Joost Hoebink. het openbaar te verdedigen. Bij de voorbereidingen verdiepen leerlingen zich in de voor- en tegen argumenten van actuele thema's. Zodoende wordt met behulp van de Lagerhuis-methode zowel de spreek vaardigheid als het inzicht vergroot. Provinciale strijd In elke provincie worden in januari en februari 2011 voorrondes geor ganiseerd op het Provinciehuis. De scholen strijden tegen elkaar via een knock-out systeem. Na een dag de batteren blijft één winnend school team over. Het team van Oranje Nassau Col lege moet op donderdag 13 januari aan de bak, Coornhert GSG en Alfrink College volgen een dag later. De provinciale winnaars staan ver volgens In maart komen de provinciale win naars tegen elkaar uit in Amsterdam. Na twee debatdagen (de achtste en kwartfinales) gaan de winnaars door naar de halve finales en uiteindelijk de finale op 28 april, die wordt uitge zonden op televisie. Nieuwerkerk aan den IJssel - Thor- becke Nieuwerkerk hield vrijdag 7 januari een nieuwjaarssponsoractie voor het Mexicoproject. Het streven van de school is jaarlijks achtduizend edro bijeen te krijgen voor de jaar salarissen van twee docenten, die lesgeven aan vuilnisbeltkinderen in Mexico. De Thorbeckeleerlingen lie ten zich sponsoren en konden voor het goede doel zwemmen, hardlopen of spinnen. Sportcentrum Parkzoom stelde het zwembad ter beschikking. Er werd een recordbedrag van 5600 euro bijeen gesport door 340 leerlin gen. Spinnen tot je er bijna bij neervalt.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 33