11e loopcursus Nesselande Judoka's laten vuurwerk zien Milko Kruijsse wederom jaar verbonden aan vv Groeneweg Menno Jansen wint in Alphen Heren 1 De Gouwe op zoek naar overwinning Turnsters naar halve finale NK Winterkringkampioenschappen CKV Nieuwerkerk ontsnapt in Oud Beijerland HART VAN HOLLAND SPORT 12 JANUARI 2011 39 Atletiek Judo Voetbal Tennis Turnen li- Zwemmen Korfbal Nessela nde - Sportstimulering Prins Alexander start zaterdag 15 januari om 8.45 uur de IV editie van de loopcursus. Onder leiding van Cees van Muiden kunnen zowel mannen als vrouwen op een verantwoorde manier kennisma ken met de loopsport. Het programma start om 8.45 uur in de Brede School aan de Robert van 't Hoffstraat 10-30 met een uitleg over de cursus, waarna men naar buiten gaat voor een eerste training. Bij de loopcursus voor beginners, de zogenaamde 'opstapcursus', leert men de juiste looptechniek en -hou ding. Voorts leert men welke rek- en strekoefeningen men het beste kan doen en tevens krijgt men advies op het gebied-van bijvoorbeeld kle ding, schoenen en voeding alsmede over de opbouw van het trainings schema. Dit alles met als doel, dat men na een periode van vijftien we ken vijf kilometer aan één stuk kan hardlopen. Na afloop van de cursus ontvangt iedere deelnemer een cer tificaat. De trainingen vinden plaats op zaterdag van 9.00 tot 10.30 uur en starten bij de Brede School Nes selande. Kasper Smit en Kevin van Beek hebben de mat amper gezien. Ke vins eerste wedstrijd was zijn lang ste partij omdat hij moeilijk grip op zijn partner kreeg. Steeds dook deze weg of pakte over totdat Ke vin zijn tegenstander goed vast had voor een Hiji Otoshi en hem met volpunt op de grond wierp. Alle De deelnemers van vorige opstap- cursussen trainen inmiddels weke lijks, onder meer onder leiding van Van Muiden, op dinsdag- of donder dagavond en op zaterdagochtend. De deelnemers wordt aangeraden een trainingspak te dragen. Voor een advies over de keuze van de juiste loopschoenen kan men con tact opnemen met Cees van Muiden via 06-52571000 of c.muiden@pla- net.nl. Voor meer informatie en voor aan melden voor de opstapcursus: d.everling@senr.rotterdam.nl of loopgroepnesselande@live.nl. Barendrecht/Nieuwerkerk aan den IJssel - De judoka's van Budoclub Geisha Zaterdag deelden zaterdag 8 januari op het Nieuwjaarstoernooi bij John van Eerdenburg in Barendrecht een paar knallende worpen uit. andere wedstrijden waren binnen enkele seconden gebeurd. Kevin pakte vast wierp zijn tegenstan der, die dan ook echt los van de grond kwam, en klaar. De kortste wedstrijd duurde dertien secon den. Kasper Smit had iets langer nodig. Zijn eerste wedstrijd was de kortste. Hij groette, liep naar zijn tegenstander pakte vast en wierp hem, Ippon. Zijn tweede wedstrijd verliep hetzelfde maar duurde iets langer. De volgende wedstrijden moest Kasper er iets meer voor knokken omdat zijn worpen geen Ippon opleverden, maar door goed op de grond te anticiperen op de actie van de tegenstander en deze op de juiste manier te controleren kon hij elke wedstrijd met winst af sluiten met een houdgreep. Zowel Kevin als Kasper werden eerste. Zevenhuizen - Na het voeren van een aantal goede gesprekken zijn het bestuur van vv Groeneweg en trainer Milko Kruijsse overeengeko men dat de trainer voor wederom een jaar aan de club verbonden zal zijn. Nadat het bestuur met spelers en begeleiding had gesproken over de positie van Kruijsse was het bestuur er snel uit. De gesprek ken verliepen bijzonder positief waarbij duidelijk was, dat spelers en begeleiding graag nog een lan gere periode met Milko Kruijsse verder wilden. Nieuwerkerk aan den IJssel - TCN jeugdspeler Menno Janssen won in de laatste week van de kerstvakantie het K4 toernooi tot en met twaalf jaar van Touch te Alphen aan den Rijn. Op oudejaarsdag speelde hij een overtuigende finale tegen Stijn de Mooy (6-3, 6-1). Over het hele toernooi verloor Jansen geen set en slechts tien games in totaal. Een K4 toernooi is een bovenregio naal jeugdranglijsttoernooi waarbij punten zijn te verdienen voor de RE AAL Nationale Jeugdranglijst. Door deze overwinning staat Jansen nu op de 56e plaats. Waddinxveen - Na een lange win terstop moest het eerste herenteam van De Gouwe dit weekend aantre den tegen Alliance. De Gouwe be gon redelijk maar het waren de be zoekers die vanuit een manmeer de score openden. De Gouwe deed via Bas Pronk snel wat terug, maar kon niet voorkomen dat de bezoekers uit een strafworp scoorden. Jurre Geleijnse zorgde met een mooie lob voor een gelijke stand aan het eind van de eerste periode. In de tweede periode nam De Gouwe de leiding, Bas Pronk scoorde uit een snelle break. De Gouwe kreeg in deze fase veel kansen maar was ongelukkig in de afronding, veelal was het hout werk het einde van een aanval. Al liance vond het net wel en zo stond halverwege een 3-4 stand op het scorebord. In de derde periode miste De Gou we kansen en door dubieuze man meers liep Alliance uit naar 3-6. Bas Pronk deed nog wat terug via een knap schot, 4-6. In de laatste periode scoorden de bezoekers als eersten uit een manmeer. Alexan der Schot was het eindstation van een knap uitgespeelde break en deed nog iets terug. Jurre Geleijnse scoorde uit een manmeer de 6-7. De bezoekers benutten een strafworp waarna Jurre Geleijnse de marge weer op één bracht door een goede pass goed binnen te tikken. De tijd was echter bijna voorbij waardoor de punten met de bezoekers mee gingen, die hun laatste schot raak zagen gaan. Waddinxveen - Op de regiowedstrij den in Amsterdam zaterdag 8 janu ari waren startbewijzen te verdie nen voor het districtkampioenschap en voor de halve finale NK. Miriam van der Laarse, voor het laatste jaar uitkomend bij de juni oren, behaalde op de sprong met 12.15 het hoogste cijfer van de wedstrijd. Ze eindigde als vierde en mag naar het districtkampioen schap en naar de halve finale van het NK. Nathalie Knijnenburg en Sharona Meijers, uitkomend bij de senioren, turnden goede oefeningen, zodat hoge eindklasseringen zich leken aan te kondigen. Sharona had pech bij het herberekening van haar balk oefening, haar cijfer kelderde maar liefst met vier volle punten. Een on begrijpelijke beslissing die haar een startplaats in beide finales kostte. Nathalie haalde een 12,100 op vloer op dit toestel. Zij eindigde op een tweede plaats met 46,050 en mag wat het hoogste cijfer bleek te zijn naar beide finales. Nieuwerkerk aan den IJssel - De zwemmers van Van Vliet Barracuda deden afgelopen weekend mee aan de winterkringkampioenschappen van Gouwerijnstreek in Leiden, lan Minnigh behaalde een eerste plaats op de 100 vrij in een tijd van 1:02:58 en zwom daarnaast een persoonlijk record van zeven secon den op de 100 school. Op de 100 vlinder haalde hij een derde plaats evenals op de 100 wissel. Rugslag- specialist Floyd van Hoof haalde de tweede gouden medaille op de 100 rugcrawl met een knappe tijd van 1.12.49. De derde gouden medaille werd behaald op de 100 school door Anshel Hofstede die een tijd van 1.11.28 zwom. Martijn Houweling is al weken in vorm en liet goede tijden zien op zowel de 100 vlinder en de 100 rug en werd tweede op de 100 school. Ook Isabelle den Hartog was goed in vorm en haalde drie medailles. Op de 100 wissel, de 100 school en de 100 vrij werd zij telkens derde met een pr. Bij de dames werden Denise Boere- boom en Petra de Groot tweede en derde op de 100 vlinder en herhaal den zij deze klassering in de over all finale. Rugslag zwemster Saskia Kommers haalde zilver op de 100 meter en ook Denise Boereboom haalde een bronzen medaille. Van links naar rechts: Rosanne Eertman, Nathalie Knijnenburg en Miriam van der Laarse. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieu werkerk 1 speelde woensdagavond in Oud Beijerland de kwartfinale van het bekertoernooi. Tegenstander Korbatjo speelt eerste klasse en staat daarin tweede. Tot 3-4 ging het prima, daarna nam Korbatjo de touwtjes in handen. De ploeg was duidelijk van plan om de huid duur te verkopen. Met enkele zuivere schutters en een dosis inzet speelde Korbatjo zeer verdienstelijk. Zodra Nieuwerkerk verdedigend te veel ruimte gaf, was het raak. Zelf speelde Nieuwerkerk aanvallend niet slecht, maar het ontbrak aan de afronding. Nieuwerkerk ging rusten met een 8-5 achterstand. Het be gin van de tweede helft was voor Korbatjo, dat een gaatje van vier sloeg dat werd behouden tot de vierenveertigste minuut. Vanaf dat moment ging Nieuwerkerk ijzersterk verdedigen. Korbatjo had gesme ten met de krachten en was niet bij machte het prima spel voort te zetten. Via 10-12 werd het ruim vijf minuten voor tijd 12-12. Nieuwer kerk speelde de wedstrijd goed uit, won uiteindelijk met 12-14 en gaat door naar de halve finale.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 39