Zuidpias Parkeerverbodzorie bedrijventerrein Gouwe Park gemeente Bestemmingsplan Tweemanspolder en polder de Wilde Veenen De stand van zaken centrum voor jeugd en gezin GEBOREN!! www.cjgzuidplas.nl m WEEK HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 12 JANUARI 2011 - IT r \jm jt-: Zuidpias op 12 januari 2011 in de gemeente Zuidpias: Aan de inwoners van Zuidpias Betreft: jaarwisseling 2010/2011 Beste inwoners, De jaarwisseling is alweer een paar dagen achter de rug. Ik kijk er tevreden en met trots op terug. Daarom wil ik er even bij stilstaan. Dat een jaarwisseling voor iedereen een gezellig feest is en zonder incidenten verloopt, zou eigenlijk vanzelfsprekend moeten zijn. Helaas is dat niet altijd het geval. Maar oud en nieuw 2010/2011 was er voor Zuidpias absoluut één om te herinneren. In de dorpen waren allerlei initiatieven van inwoners om met elkaar oud en nieuw te vieren, ik ben zelf in alle dorpen een kijkje gaan nemen. Overal heerste een gezellige sfeer en hadden jong en oud plezier. In Nieuwerkerk aan den IJssel bijvoorbeeld organiseerde Stichting Jeugdwerk een feest op het Raadhuisplein. In Moerkapelle was er een bijzonder initiatief van Gert-Jan Freeke en Taco Jonker. Samen met een grote groep andere inwoners van Moerkapelle hebben zij een mooi feest bij Op Moer georganiseerd. En ook in Zevenhuizen en Moordrecht vonden de inwoners elkaar om samen proostend het nieuwe jaar te beginnen. Maar wat zijn feesten als er geen mensen komen? Daarom noem ik onze jongeren in het bijzonder. Juist door de inzet van de meeste van jullie zijn de feesten ook feestelijk geworden. Vaak worden jongeren in één adem genoemd met overlast. Nu hebben jullie aangetoond dat het ook anders kan. Fantastisch! Daarnaast ook mijn complimenten aan alle vrijwilligers, professionals en hulpdiensten voor hun inzet tijdens de nieuwjaarsnacht. Al deze initiatieven hebben ervoor gezorgd dat we op een feestelijk oud en nieuwfeest kunnen terugkijken. Ik ben daarom erg trots op alle inwoners! Tot slot wens ik u namens het gemeentebestuur van Zuidpias een gelukkig, gezond en veilig 2011! Ik hoop dat u ook in het nieuwe jaar met veel plezier in deze gemeente zult wonen. Met vriendelijke groet, Gert-Jan Kats Burgemeester van Zuidpias -<■ - v5*-- x xx Op het bedrijventerrein Gouwe Park wordt met ingang van 13 januari 2011 een parkeer verbodzone ingêsteld. Het is alleen nog toegestaan om in de parkeervakken of op eigen terrein te parkeren. Gouwe Park is een kwalitatief hoogwaardig en duurzaam bedrijventerrein in Moordrecht. Om een hoogwaardig kwaliteits niveau en de vastgoedwaarde van het bedrijventerrein Gouwe Park te behouden en te verbe teren, wordt parkmanagement toegepast. Gouwe Park is het eerste bedrijventerrein in deze regio waar parkmanagement verplicht wordt toegepast. De grondeigenaren worden vanuit de verplichting in de koopakte automatisch lid van de Vereniging van Eigenaren Gouwe Park. Daardoor neemt ieder lid deel aan het basispakket van voorzie ningen dat bestaat uit: collectieve beveiliging van het openbare gebied, collectief bedrijfsverwijs- systeem en vervoermanagement Ook streeft de vereniging naar duurzaam ondernemerschap, waarbij het behalen van finan cieel voordeel voor haar leden, bij voorbeeld door gezamenlijke inkoop van diensten en produc ten, samen gaat met de zorg voor een prettig en veilig onder nemersklimaat met aandacht voor het milieu. Ook het instellen van het par keerverbod levert een bijdrage aan de kwaliteit van de open bare ruimte. Wijzigen bestemmingsplan Tweemanspolder en polder De Wilde Veenen De Raad van State heeft in juni 2010 een uitspraak gedaan over het bestemmingsplan Tweemanspolder en polder De Wilde Veenen. Onderdeel van die uitspraak was dat de Raad niet instemde met de bestemming Agrarisch gebied' met de aanduiding glastuinbouwbedrijf. Volgens de Raad bood het bestem mingsplan te weinig ruimte tot uitbreiding voor de glastuinbouwers in het gebied. Naar aanleiding van deze uitspraak zal de gemeenteraad voor 1 mei 2011 een gewijzigd bestemmings plan Tweemanspolder en polder De Wilde Veenen moeten vaststellen. Het gewijzigde plan zal de glastuin ders in dit gebied de ruimte moeten bieden om uit te breiden. Overigens staat het huidige bestemmingsplan nu al meer glas toe dan er op dit moment feitelijk aanwezig is. Zodra het gewijzigde bestemmings plan Tweemanspolder en polder De Wilde Veenen in procedure wordt gebracht, wordt u hierover gei'nfor- meerd op de gemeentepagina. Een ieder is dan in de gelegenheid om een zienswijze in te dienen tegen dat (ontwerp) bestemmingsplan. De Wilde Veenen als glasconcentratiegebied Provinciale Staten van Zuid- Holland hebben op 10 november 2010 onde'r meer polder De Wilde Veenen aangewezen als beoogd glastuinbouwconcentratiegebied. Tot op heden heeft er echter nog geen overleg plaatsgevonden tus sen Gedeputeerde Staten en onze gemeente over het besluit van de provincie. Ook zijn er vanuit onze gemeente geen plannen omtrent de glastuinbouwconcentratie opgesteld. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 14 december 2010 het college van de Burgemeester en Wethouders opgedragen geen medewerking te verlenen aan het tot stand brengen van meer glas in de polder De Wilde Veenen. Wel kan het college medewerking verlenen aan het beperkte aantal hectares glastuinbouw voor de bestaande glastuinbouwbedrijven, dat kan voortvloeien uit de hiervoor genoemde uitspraak van de Raad Voor meer informatie belt u met van State. Dit standpunt is inmiddels Jeannette van Elsacker, afdeling aan de provincie kenbaar gemaakt. VROM, telnr. (01801 330 300. website voor het Centrum voor Jeugd en Gezin JeJ<unt de site bekijken voor informatie, tips, vragen en antwoorden over opvoeden en opgroeien!

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 5