Zuidpias Verkiezing Provinciale Staten 2 maart 2 maart 2011 Provinciale Staten ERKIEZINGENl Kijk op www.crisis.ril of bel 0800-1351. Plastic inzamelen Moordrecht naar maandag gemeente WEEK Vragen over de brand in Moerdijk? HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS 12 JANUARI 2011 Provinciale Staten Kandidaatstelling Verkiezing van de leden van provinciale staten van Zuid-Holland Afleggen ondersteuningsverklarin gen Provinciale Staten Identiteitsbewijs nodig bij stemmen Locaties aanplakborden De leden van de Provinciale Staten worden eenmaal in de vier jaar rechtstreeks geko zen. De verkiezingen zijn op 2 maart 2011. Als u stemt, heeft u invloed op de besluitvor ming van Provinciale Staten. Denk daarbij aan onderwerpen als ruimtelijke ordening en regionaal economisch beleid. Nederland telt twaalf provincies. In de Grondwet is bepaald dat het hoogste gezag in de provincies ligt bij de Provinciale Staten. Een bijzondere bevoegdheid van de Provinciale Staten is het kiezen van de leden van de Eerste Kamer, dat is deze keer op 23 mei 2011. De twee hoofdtaken van de Eerste Kamer zijn: de taak van medewetgever en die van controleur van de regering. De voornaamste taak van de Provinciale Staten is het controleren van het bestuur van de provincie zoals uitgevoerd door Gedeputeerde Staten. Het college van Gedeputeerde Staten is verantwoordelijk voor het dagelijks bestuur van de provincie. Dit college wordt voorgezeten door de commis saris van de Koningin en bestaat verder uit minimaal drie, en maximaal negen gedepu teerden. De commissaris van de Koningin is voorzitter van de Provinciale Staten en van het college van Gedeputeerde Staten. De leden van Gedeputeerde Staten worden benoemd door Provinciale Staten. De commissaris van de Koningin wordt benoemd door de regering, voor een periode van zes jaar. De burgemeester van Zuidpias maakt het volgende bekend: 1. Op dinsdag 18 januari 2011 zal de kan didaatstelling voor de verkiezing van de leden van provinciale staten van Zuid- Holland plaatshebben. 2. Op die dag kunnen bij het hoofdstembu reau Leiden, gevestigd bij servicepunt Burgerzaken en Belastingen van de gemeente Leiden, Stadhuispein 1, 2311 EJ, Leiden, van 9.00 tot 15.00 uur kandidaten lijsten worden ingeleverd. 3. De benodigde formulieren voor: - de lijsten van kandidaten (model H 1) - de verklaringen van instemming van de kandidaten met hun kandidaatstelling (model H 9) - de machtigingen tot het plaatsen van de aanduiding van de politieke groepering boven een kandidatenlijst (model H 3-1) - samenvoegingen daarvan, boven een kandidatenlijst (model H 3-2) - de verklaringen van ondersteuning van een kandidatenlijst (model H 4) - de verklaringen betreffende het ver binden van de kandidatenlijsten tot een lijstencombinatie (model I 10) zijn tot en met de dag van de kandidaatstelling kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar. 4. Voor de kandidaatstelling moet een waarborgsom van 1.125,00 (elfhon derdvijfentwintig euro) worden betaald door overmaking van dit bedrag op het rekeningnummer van de gemeente waar het centraal stembureau is gevestigd (Den Haag), tenzij bij de laatstgehouden verkiezing van de leden van Provinciale Staten één of meer zetels aan de politieke groepering is/zijn toegekend. Nadere inlichtingen omtrent de wette lijke voorschriften betreffende de kan didaatstelling worden verstrekt door de Kiesraad: Herengracht 21, 2511 EG Den Haag Postadres: Postbus 20011, 2500 EA, Den Haag www.kiesraad.nl E-mail: kiesraad0kiesraad.nl Tel. 070 - 4267329 Plaats: Nieuwerkerk aan den IJssel Datum: maandag 10 januari 2011 De burgemeester, dhr. K.J.G. Kats Vanaf 11 januari tot en met 18 januari 2011 kunnen personen, die in de gemeente Zuidpias als kiesgerechtigde zijn geregi streerd, een verklaring afleggen. Deze ondersteuningsverklaring H4 kan tijdens de openingstijden van de afdeling Publiekszaken (verkiezingen) afgelegd worden. Ook kunt u hiervoor een afspraak maken. Lees hier de veelgestelde vragen over het identiteitsbewijs. U wilt stemmen. Wat heeft u nodig? Om te kunnen stemmen, moet u uw stempas en een geldig identiteitsbewijs (ID-bewijs) meenemen. Dat is een paspoort, identiteits kaart of rijbewijs. Is uw ID-bewijs verlopen? U mag ook stemmen met een ID-bewijs dat maximaal vijf jaar verlopen is. Dat betekent dat achter de tekst 'geldig tot' de datum 3 maart 2006 mag staan of een latere datum. Ook als u uw ID-bewijs niet tijdig heeft ver lengd, kunt u dus uw stem uitbrengen. Is uw ID-bewijs meer dan vijfjaar verlopen? Of heeft u geen ID-bewijs? Vraag dan tijdig een nieuw ID-bewijs aan. De aanvraag duurt ongeveer een week, dus vraag het in februari aan. U vraagt een nieuw ID-bewijs aan bij de gemeente waar u inge schreven staat in de gemeentelijke basis administratie. Kunt u het gemeentehuis van Zuidpias in Nieuwerkerk aan den IJssel niet zelf bezoeken omdat u daar fysiek niet toe in staat bént? Bel dan (0180) 330 300 en vraag naar de afdeling Publiekszaken. Wilt u geen ID-bewijs aanvragen en toch stemmen? Dan kunt u iemand anders voor u laten stem men, ook als die persoon niet in Zuidpias woont. Dat gaat via een schriftelijke vol macht. Die vraagt u aan bij uw gemeente. U kunt de gemeente bellen en vragen om het aanvraagformulier aan u op te sturen. Dit formulier L8 staat ook op de website van Zuidpias. Uw aanvraag moet uiterlijk op 16 februari binnen zijn. U kunt een schriftelijke volmacht zowel geven aan iemand uit uw eigen gemeente als daarbuiten. Heeft u wel een ID-bewijs maar wilt u toch iemand anders in Zuidpias voor u laten stemmen? Vul het formulier op de achterkant van uw stempas volledig in. Geef de ingevulde stem pas en (een kopie van) uw ID-bewijs mee aan de persoon die voor u gaat stemmen. Wilt u hierover meer weten of heeft u vragen, dan kunt u die stellen aan uw gemeente. Of kijk op de website www.uheefthetvoorhetzeggen. nt. In de gemeente Zuidpias staan vanaf 18 janu ari 2011 op onderstaande locaties aanplak borden voor de verkiezingen van de Tweede Kamer. Moerkapelle Raadhuisplein; Moerkapelse Zijde ter hoogte van Hollevoeterlaan. Moordrecht Oost Ringdijk, hoek Middelweg; Nabij rotonde in de Middelweg richting Moordrecht; Hoek Prins Bernhardstraat - Koningin Julianastraat nabij brug. Nieuwerkerk aan den IJssel Rotonde Europalaan - Hoofdweg; Hoek Europalaan - Zweedsezoom; Waterschapsweg - Burgemeester Van Heugtenlaan; Rotonde Batavierlaan - Kerklaan; Hoek Zuidplaslaan - Lelieveld; Hoek Europalaan - Goudmos. Oud Verlaat Vlietkade nabij wijkgebouw De Vierkap. Zevenhuizen Wethouder Kreftlaan ter hoogte van Eendrachtsdijk; Opril nabij brandweerkazerne. Regels voor aanplakken - Gezien de beperkte ruimte slechts één affi che (maximaal A2) per bord aanbrengen; - Plak de affiche netjes naast de andere, begin aan de bovenkant van het bord, zodat er een rechte lijn ontstaat. Zo is er voor alle partijen plaats om aan te plakken; - Niet plakken over andere affiches; - Niet kriskras door elkaar plakken; - De aanplakborden zijn zodanig geplaatst dat ze aan twee kanten beplakbaar en zichtbaar Zijn; - Gebruik maken van een goede kwaliteit afficheplakmiddel (geen andere hecht- middelen gebruiken zoals lijm, punaises enzovoorts, in verband met mogelijke beschadiging van de borden; - Geen gebruik maken van affiches die in strijd zijn met de doelstelling van de verkiezingen, de openbare orde en/of de goede zeden. Bij onbevoegd gebruik van de borden of het niet respecteren van de 'plakregels' houdt afdeling Publiekszaken (verkiezingen) zich het recht voor de affichels) te laten verwijde ren op kosten van de aanplakkerls). Met ingang van 1 januari is de ophaaldag voor plastic in Moordrecht gewijzigd van woensdag naar maandag. Het plastic wordt nu elke twee weken opgehaald in plaats van maandelijks. Door het niet op tijd ontvangen van de afvalkalender is in de eerste week van januari de nodige verwarring ontstaan en stonden op woensdag 5 januari toch plastic zakken buiten. Deze zakken zijn °p donderdag extra opgehaald. Graag vragen wij u aandacht voor de volgende punten en vertrou wen er op dat het ophalen van plastic vanaf nu beter verloopt. Uw plastic afval dient op de inzameldag vóór 7.30 uur 's morgens op de aanbiedplaats te staan. Omdat de rijroute veranderd is, kan het zijn dat het plastic afval in uw straat eerder wordt opgehaald dan dat u gewend was. Later geplaatste zakken worden niet alsnog opgehaald. Plastic zakken die niet zijn opgehaald, omdat u deze te laat heeft aangeboden, kunt u naar het afvalbrengstation brengen. Gebruik uitsluitend de speciale zakken voor plastic, andere vuil niszakken zijn niet toegestaan. Voorkom wegwaaien van zak ken door deze aan elkaar te binden en één verpakking met water te vullen. Zijn de afvalzakken op? Meld dit dan via de bestelbutton op www.zuidplas.nl of telefonisch aan Meldpunt (0180) 330 300. De afvalzakken worden dan binnen twee weken bij u thuis afgeleverd.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 7