Zuidpias Gemeente neemt klachten gladheidbestrijding serieus i^oornmolen Gezond het nieuwe jaar in bij Sport- en Gezondheidscentrum de Koornmolen gemeente gratis 10-minutengesprek bij onze diëtist1 aangeboden en betaalt u geen inschrijfgeld! WEEK \sport- en gezondheidscentrum Bij het afsluiten van een halfjaar- of jaarabonnement in de maanden januari februari bij Sport- en Gezondheidscentrum de Koornmolen krijgt u een De Koornmolen: gezond en verantwoord sporten voor iedereen! Tweemanspolder 6a, 2761 ED, Zevenhuizen, tel: 0180 63 18 60, www.dekoornmolen.nl,info@dekoornmolen.nl HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS\ 12 JANUARI 2011 9 fietspad Tijdens dit vrijblijvende gesprek zal de diëtist u voorlichten over de mogelijkheden die zij u kan bieden en is er ruimte voor het stellen van een korte vraag over voeding en gezondheid. Omdat beweging, voeding en gezondheid onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn, houdt onze diëtist elke woensdagmiddag en -avond spreekuur bij Sport- en Gezondheidscentrum de Koornmolen. In de afgelopen periode kwam het verkeer in grote delen van ons land om de haverklap tot stilstand. De extreme weersomstandigheden met veel sneeuwval verraste heel Nederland. Ook in Zuidpias waren wegen en fietspaden vaak slecht begaanbaar en was er een tekort aan strooizout. Er zijn hieroverveel meldingen, klachten en tips binnengekomen. Om beter in te kunnen spelen op de (extreme) weersomstandigheden zijn maatregelen ter verbetering genomen. Top 5 van de meldingen Hieronder ziet u de top 5 van de peri ode november 2010 - januari 2011. U leest ook wat de gemeente heeft gedaan ter verbetering. 1. Fietspaden in de hele gemeente zijn slecht begaanbaar Verharde fietspaden en fietsrou tes in de bebouwde kom en langs buitenwegen worden tegelijk met de belangrijkste wegen gestrooid of geruimd. Korte fietsverbindingen, bijvoorbeeld tussen twee straten, en minder belangrijke paden, zoals recreatieve fietspaden, vallen hier buiten. Op www.zuidplas.nl zijn de strooiroutes voor de fietspaden in te zien. Houdt u er dus rekening mee dat uw eigen 'vaste' fietsroute niet geheel gestrooid is als er delen zijn die geen onderdeel uitmaken van een hoofdfietsroute. Wees altijd voorzichtig als u bij (aangekondigde) gladheid gaat fietsen. Door de hoeveelheid sneeuw en het gebrek aan zout was het afgelo pen periode niet mogelijk om de fietspaden goed begaanbaar te houden. De gemeente heeft twee pekelstrooi-units aangeschaft om dit te verbeteren. 2. Middelweg in Moordrecht is slecht te berijden Bij extreme gladheid en sneeuwval worden de belangrijkste doorgaande wegen als eerste aangepakt. De Middelweg is één van deze wegen en is ook als eerste geschoven en gestrooid. Er is echter zoveel sneeuw gevallen, dat veel strooizout weggeschoven werd. En al lijkt de Middelweg een drukke doorgaande route, er is heel wat verkeer nodig om het zout goed in te rijden. 3. Schielands Hoge Zeedijk is glad De Schielandse Hoge Zeedijk ligt hoger en is hierdoor gevoelig voor vorst. En ook deze dijk lijkt een drukke doorgaande route, maar er is heel wat verkeer nodig om hier het zout goed in te rijden. De gemeente adviseert dan ook deze dijk niet te rijden bij extreme gladheid en sneeuwval, en gebruik te maken van de A20. Bij diverse meldingen gaven inwo ners aan dat Moordrecht vergeten of overgeslagen werd. Dit beeld kon ontstaan doordat de strooiwagens bij het gemaal stopten en draaiden. De aannemers uit beide plaatsen werken namelijk tot het gemaal en keerden daar om. Waarschijnlijk geeft het gebruik van ander strooi- middel, zout of zand en de hoeveel heid ook meegewerkt in verschil in het beeld wat inwoners kregen. U. Middelweg in Oud Verlaat is moeilijk begaanbaar Bij extreme gladheid en sneeuwval worden de belangrijkste doorgaande wegen als eerste aangepakt. De Middelweg is één van deze wegen en is ook als eerste geschoven en gestrooid. Er is echter zoveel sneeuw gevallen, dat veel strooizout weggeschoven werd. En al lijkt de Middelweg een drukke doorgaande route, er is heel NIET PARKERE wat verkeer nodig om het zout goed in te rijden. 5. Vroeger was het beter, of in andere gemeenten is er beter gestrooid Het gladheidbestrijdingsplan is niet gewijzigd. De routes van de voorma lige gemeenten zijn op elkaar afge stemd waardoor deze veranderd zijn. Er is zorgvuldig gekeken of er inder daad verschillen bestonden. De inzet van medewerkers en materiaal is vergelijkbaar met voorgaande jaren. Enkele oude strooiers zijn vervangen door nieuwe. Door de inzet van eigen medewerkers bestaat de indruk dat aannemers voorheen beteren vaker strooiden. Veel inwoners gaven hun meldingen direct door aan de aannemers. De gemeente zet de aannemers wel extra in bij extreme sneeuwval zoals afgelopen periode. Ook door hevige sneeuwval, de lan delijke schaarste van het zout en het noodgedwongen strooien met zand is het beeld compleet dat de fusie geen goed heeft gedaan. Op de www.zuidplas.nl vindt u de volledige lijst met veelgestelde vra gen en de bijbehorende antwoorden. 1 Indien u na dit gesprek begeleiding van onze diëtist wenst, is wel overleg met uw (huis)arts en een verwijsbrief van uw (huis)arts noodzakelijk. Op verwijzing van uw arts of specialist wordt dieetadvisering voor 4 uur per kalenderjaar vergoed uit de basisverzekering. Wel komen deze kosten ten laste van het verplicht eigen risico. Sommige zorgverzekeraars vergoeden nog extra uren uit het aanvullend pakket. Zonder verwijsbrief kunt u ook begeleiding krijgen van de diëtist, maar dan komen deze kosten voor uw eigen rekening.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 9