klikken Talkshow De Mond Vol stopt Dg ut """0" Watersport Randstad presenteert Maxx27 Duizenden euro's schade aan openbare ruimte Bedrijven behouden op zelling Blok Mixed Emotions in BTHCITY Hotel Vos HART VAN HOLLAND ZUID PLAS 19 JANUARI 2011 11 Theater Beeldende kunst Muziek Literatuur/B. Kunst Diverse info(@ scnz.nl Zevenhuizen - Na drie seizoenen stopt de culturele vereniging Hotel Vos met de organisatie van de maandelijkse talkshow De Mond Vol. Voorzitter Bennie Verbakei: "Vanaf het begin is het de bedoeling geweest om een regionale show te maken. Het plan was om in Zevenhuizen te beginnen en dan lang zaam uitbreiden naar een groter gebied. Deze doelstelling is niet gehaald." Er wordt evenwel met plezier terug gekeken op de afgelopen periode. Talkshow De Mond Vol was een initiatief dat de kernen van de ge meente Zuidpias verbond, voordat die gemeente een feit was. Met een enthousiaste groep van zo'n twintig leden van de vereniging zijn vele talkshows gemaakt in een vaak over volle pub van dorpshuis Swanla. De bezoekers kregen in 75 minuten een gevarieerde show voorgeschoteld: drie gasten aan tafel, een muzikaal intermezzo, een columnist en een kok. Ook eigengemaakte banana- split-achtige filmpjes en grappige YouTube-filmpjes werden vertoond. Bijzonder was dat de liveshow op vi deo werd opgenomen en via de site van Hart van Holland voor iedereen te zien was. Eén van de hoogtepunten was de verkiezingsspecial van De Mond Vol aan de vooravond van de vervroegde gemeenteraadsverkiezingen. Vrijwel alle lijsttrekkers van de deelnemen de politieke partijen uit Zuidpias schoven aan. De laatste show was eveneens opmerkelijk', drie interna tionale gasten waaronder de echt genoot van de presidentskandidaat van Rwanda. De nationale recher che heeft een week later een inval in zijn huis in Zevenhuizen gedaan. Rene Laan aan de montagetafel. Nieuwerkerk aan den IJssel - Water sport Randstad aan de Westringdijk 23 introduceert zaterdag 29 januari de nieuwe sloep Maxx27 tijdens een open dag van het bedrijf. Deze sloep wordt ook op zaterdag 29 en zondag 30 januari gepresenteerd in het programma Yachtvision op RTL 4. De opnamen hiervoor zijn ge maakt bij de werf Jachtbouw Zand bergen in Donrijp toen een team van Watersport er zaterdag 15 januari mee ging proefvaren. Zuidpias - De gemeente Zuidpias heeft voor 35.000 euro schade opgelopen aan de openbare ruimte door vernielingen in de laatste weken van december. André Muller (SP) stelde tijdens de commissie bestuur, financiën en beheer voor om inzichtelijk te maken wat dit betekent voor de gemeente. "Bijvoor beeld dat hierdoor een ijsbaan niet door kan gaan." Door Erwin van 't Hof Muller kwam met dit voorstel na dat burgemeester Gert-Jan Kats opmerkte dat de schade overeen komt met een kleine procent van de OZB-opbrengst van woningen. Kats: "De openbare ruimte is van iedereen en er moet zorgvuldig mee worden omgegaan. Ik noem bewust dat het een kleine procent van de OZB-op brengst is, omdat wtij elk jaar praten over een procent meer of minder." Opvallend noemde de burgemees ter het dat er geen enkele dader indicatie is. "Ik kan me haast niet voorstellen dat geen van de inwo ners van de gemeente getuige is geweest van een dergelijke vernie ling. Daarom wil ik de burger op roepen om alerter te zijn en ver nieling direct te melden. Ik ga daar voor komend jaar ook op inzetten." Samenwerking Voorts ging Kats wederom in op de- goede sfeer die tijdens oud en nieuw heerste in Zuidpias. Hij sprak van een 'groot succes'. "De feesten waren mooi. De sfeer was goed en er zijn geen aanhoudingen geweest. Ik ben zeer trots op de gemeente en haar inwoners. Het is goed om te Nieuwerkerk aan den IJssel - Zelling Blok moet de bestemming bedrijventer rein behouden. Tot die slotsom is de commissie ruimte dinsdag 11 januari gekomen nu woningbouw op die locatie geen haalbare kaart meer lijkt. CBiremt «reaiêJna Niet meer in beeld. De kunstenaar Hachmang, die het kunstwerk 'Triade' heeft gemaakt, is ook aan tafel geweest om te vertel len dat het materiaal erg sterk is en niet gemakkelijk te vernielen, iets wat tijdens de jaarwisseling toch niet helemaal waar bleek te zijn. De talkshow was ook een podium voor aanstormend muzikaal talent. Zo trad tijdens de eerder genoemde verkiezingsspecial de zangeres Krystl op, die inmiddels in de top 10 van de mega top 50 staat. Twee personen zijn onmisbaar ge weest bij de realisatie van de talk show: presentator Geert van der Burg heeft met de aansturing van de redactie steeds gezorgd voor aansprekende gasten aan tafel. Vi deoman Rene Laan heeft in de af gelopen periode gezorgd voor meer dan honderd compilaties van de show. Verbakei: "Als over een paar jaar TV Zuidpias zover is dat zij met een montagewagen liveshows op locatie kan verzorgen kan er wel licht een herstart van De Mond Vol overwogen worden." "Als woningbouw er niet meer in zit, lijkt het me het beste het terrein in de structuurvisie aangemerkt te houden als bedrijventerrein", aldus Ed Diersmann (PvdA). Martien Zij derhand (GBZ) viel Diersmann hierin bij: "Het lijkt me goed om de bedrij ven duidelijkheid te geven.'f Het was in eerste instantie de be doeling om woningbouw op de zellingen Blok en Onderneming te realiseren, die samen Buurtschap Kortenoord moesten vormen. Blok blijft echter achter omdat er geen marktpartij te vinden is die de ont wikkeling op zich wil nemen. Het college van burgemeester en wet houder sprak daarop het voornemen uit de ontwikkeling van deze zelling stop te zetten en de commissie gaat daarmee akkoord. Er zijn momenteel drie bedrijven ac tief op zelling Blok. Deze hoeven nu niet verplaatst te worden. Een optie die wethouder Henk van der Torn nog wel opperde om het stuk langs het water een nieuwe impuls te geven, was om er een wa tergebonden bedrijfslocatie van te maken. "Dergelijke locaties hebben we te weinig." De herontwikkeling op zelling On derneming verloopt wel naar wens en de wethouder sprak zich positief uit over deze ontwikkelingen. Van der Torn zei met 'een dubbel gé- voel' tegen de kwestie aan te kijken vanwege het verlies van woningen en daar tegenover het behoud van bedrijvigheid. De suggestie om van zelling Blok een watergebonden be- drijvenlocatie te maken jieemt Van der Torn mee naar het college om later met meer informatie terug te komen bij de commissie. Rotterdam/Zuidpias - De over zichtstentoonstelling in Cultuur huis BTHECITY van hedendaagse Nederlands Molukse kunstenaars, waaronder Bart Belonje en Marjolijn Maitimu uit de gemeente Zuidpias, is verlengd tot en met zondag 20 ■februari. Daarna maken de geëxpo seerde kunstwerken, een rijke vari atie aan schilderijen, sculpturen en mixed media, een 'museale grand tour' door Nederland. Het Cultuur huis is gevestigd aan de Hoogstraat 34a en is geopend op dinsdag, za terdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Een afspraak maken kan via 06-27244960. Voor meer informatie: www.bthecity.com. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Met hoge snelheid over het water. zien dat burgers en gemeente het afgelopen jaar goed hebben samen gewerkt om er samen iets moois van te maken." De burgemeester haalde voorname lijk Moerkapelle naar voren nu de jaarwisseling daar rustig is verlo pen, in tegenstelling tot voorgaande jaren, waar de ME regelmatig moest ingrijpen. "Er waren dit jaar slechts twee wijkagenten op de been in Moerkapelle. Het was een gok, maar wel een weloverwogen gok. We hebben onze nek uitgestoken en een risico doorgezet. Ik ben blij dat er dit jaar geen grote ontregeldheden hebben plaatsgevonden." Burgermeester Kats bracht ook het nieuws dat Gert-jan Freek en Taco Jonker hebben toegezegd om voor. komend jaar wederom het nieuw jaarsfeest té willen organiseren. Vrijdag 22 januari - 20.15 uur Michael van Hoorne 'Terug naar Toen II' Theater Swanla Zevenhuizen Burg. Klinkhamerweg 86 Informatie en reserveren: www.theaterswanla.nl Vanaf 11 januari Expositie Ineke van der Vlugt- de Vries. Zaal de Harmonie van De Zevenster, Leliestraat, Zevenhuizen Informatie: j.vd.vlugt@hetnet.nl. 25 januari - 10.00-12 .00 uur Keramiek in de Meander Anbo en keramiste Vera Maguire Informatie: www.dutchessceramics.com. Zaterdag 22 januari - 20.00 uur Muziekavond Kamermuziek Aula muziekschool Nieuwerkerk aan den IJssel Informatie: guusjosien@hetnet.nl Woensdag 26 januari 20.00-22.00 uur Lezingen beeldende kunst: Kijken naar kunst Bibliotheek Zevenhuizen Entree 3,50 euro Januari: maandag 13.30-16.00 uur Breicafé Zuidpias Dorpshuis De Batavier Nieuwerkerk a.d. IJssel. Informatie: 0180-317204

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11